Scenic IV?

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a franko »

joztom napisal/-a:Downsizani bencinski motorji so trenutno še težka revščina, je že tako. Radi močno vlečejo že od 1000 obratov navzgor, pa se žal zato sami uničijo. Če bodo pogruntali ustrezno olje, bi mogoče še šlo, do takrat bodo pa zaradi neustreznega nadzora predvžiga, zato nekontroliranih samovžigov in posledično klenkanja, ki povzročajo v najslabšem primeru lom motorja s poškodbo batov, prebito dihtungo na glavi ali celo počeno glavo. Če boste skrbno vozili in do 2k obratov le na lahko pospeševali, še gre, pri pohojenem gasu do podna že od 1k obratov v šesti (lugging), pa so posledice žal predvidljive. Ne samo Renault, vsa sodobna jajca s premalimi motorji so enako napadena. Premalo izkušenj in samo sledenje Euro6 zahtev, brez izkušenj na terenu in brez utemeljene prakse zares ni dovolj, težave se itak same pokažejo.
Saj to je pa idiotizem lastnikov, ki se tako vozijo. Bencinarja vozi nad 2k obratov pa bo delal vecno, poraba pa tudi ne bo veliko vecja.
Izjave da 1.2 motor pri 1k obratov nic ne vlece so pa tudi cisto mimo.logicno da ne vlece.
use se da sam če se če
Sup49s
Prispevkov: 11
Pridružen: 14 Dec 2017, 18:44

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Sup49s »

albatros napisal/-a:Žiu..

Mene tut zanima ta nov moped 1.3 140 Tce, če ima kdo praktične izkušnje, naj javi... če bo vse posreči, grem ta teden na test.. zanima me predvsem primerjava z 1.2 PT 130 v C4 Picassoju, ki se mi je zdel zelo v redu...
Sam vozim od aprila 1,3 tce 140 in sem zelo zadovoljen. Pospeški so top, poraba je pa če se pelješ lepo in več kot 25km pod 6l, jaz se vozim 6km v službo in je 6,5 l in je več kot zadovoljivo. Edino kar še ne vem in ne najdem je olje Elf RN17 5w30, ki gre not. Če kdo kaj o tem ve naj javi kje dobit in ceno.
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

RN17? Verjetno RN0710? Samo je Elf samo v 5w40 s tem standardom.

Dej še enkrat poglej kakšen mora bit :)
Slika
Sup49s
Prispevkov: 11
Pridružen: 14 Dec 2017, 18:44

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Sup49s »

Ne,ne čisto vredu sem napisal RN17
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Sem šel googlat pa res.

To bo tole olje:
EVOLUTION RN-TECH ELITE 5W-30

Samo ga nisem še nikjer zasledil, je pa v Elf katalogu za 2018.
Slika
Uporabniški avatar
Robert
Prispevkov: 63
Pridružen: 29 Jun 2005, 08:43

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Robert »

Danes vozil testnega scenica z 1.3 tce 140 ks motorjem ni primerjave z 130 ks starim 1.2 tce motorjem skratka novi motor bolj odziven hitrejse pospesevanje skratka boljsi. Upam da je tudi vzdrzljivejsi.
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Vzdržljivejši v smislu?
Uporabniški avatar
Robert
Prispevkov: 63
Pridružen: 29 Jun 2005, 08:43

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Robert »

B1 16v napisal/-a:Vzdržljivejši v smislu?
Pokvarljivosti motorja glede na pretekle komentarje na turbo motorje prejsnje generacije.
Sup49s
Prispevkov: 11
Pridružen: 14 Dec 2017, 18:44

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Sup49s »

Danes sem nabavil to olje za 1,3 tce- EVOLUTION RN-TECH ELITE 5W-30 RN17. Da vam rečem,da mora bit zlato,cena 15€ za liter in še dobi se ga ne kar tako. Morate vedet , da gre not 5.5L kar pa potem lepo nanese za servis. :shock: :shock:
bari
Prispevkov: 5
Pridružen: 19 Nov 2018, 11:20

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a bari »

Od prejšnjega tedna sem lastnik novega Grand Scenica 1.3 TCe 160 Initiale Paris.
Dober motor(ček). Zaenkrat zelo zadovoljen. :)
Uporabniški avatar
Robert
Prispevkov: 63
Pridružen: 29 Jun 2005, 08:43

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Robert »

bari napisal/-a:Od prejšnjega tedna sem lastnik novega Grand Scenica 1.3 TCe 160 Initiale Paris.
Dober motor(ček). Zaenkrat zelo zadovoljen. :)
Ker avto zanima tudi mene me zanima kakšen dobavni rok si imel (po naročilu) ali si ga vzel iz zaloge ?
Uporabniški avatar
anpohar
Prispevkov: 27
Pridružen: 17 Dec 2012, 12:31
Kraj: strmec

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a anpohar »

jaz sem naročil megana z 1.3 tce motorjem in je predviden rok dobave sredina februarja
and now... let's do the News!
bari
Prispevkov: 5
Pridružen: 19 Nov 2018, 11:20

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a bari »

Po naročilu. Naročil 25/9, odpeljal 16/11
Uporabniški avatar
Robert
Prispevkov: 63
Pridružen: 29 Jun 2005, 08:43

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Robert »

bari napisal/-a:Po naročilu. Naročil 25/9, odpeljal 16/11
Hvala za odgovor zanima me pri katerem prodajalcu ste ga kupili in ce je bil nakup delezen kaksnih popustov oziroma ugodnosti.
bari
Prispevkov: 5
Pridružen: 19 Nov 2018, 11:20

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a bari »

V Domžalah (Avto Set). Mislim, da sem se kar dobro zmenil. ;-)
Celotnega popusta je bilo dobre 3 tisočake (glede na redni cenik - morda nekaj tudi na zvestobo :) + zimske gume.
Bila je tudi menjava staro za novo.
Odgovori