Scenic IV?

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
Robert
Prispevkov: 63
Pridružen: 29 Jun 2005, 08:43

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Robert »

bari napisal/-a:V Domžalah (Avto Set). Mislim, da sem se kar dobro zmenil. ;-)
Celotnega popusta je bilo dobre 3 tisočake (glede na redni cenik - morda nekaj tudi na zvestobo :) + zimske gume.
Bila je tudi menjava staro za novo.
Hvala za info, zelo ugoden nakup, verjetno kar ste dobili pri staro za novo ni všteto v ceno popusta ali pač......
bari
Prispevkov: 5
Pridružen: 19 Nov 2018, 11:20

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a bari »

Popust staro za novo (1000 €) je prištet znesku celotnega popusta.

Sicer pa še nekaj o motorju 1.3 160 TCe. V spodnjem območju je res precej živahnejši kot stari 1.2 TCe. Navora je dovolj, moči ravno tako. Poraba zaenkrat zelo ugodna. Za čez 6 l/100 km se je treba že kar dobro potruditi. ;-)
Se pa še navajam(o) na vse novitete, ki jih stari Grand Scenic ni imel. Piska (senzorji), cvili (mrtvi kot, varnostna razdalja)in trese (volan pri vožnji čez črto) z vseh strani ... :)
Uporabniški avatar
stihl
Prispevkov: 21
Pridružen: 04 Okt 2014, 22:28

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a stihl »

Lep pozdrav! Ali je velika razlika med tce 140 in tce 160?? Sprašujem, ker se znimam za novega kadjarja s tema dvema motorjema. Oprema pri avtu mi ni važna, osnovna meni zadošča, potrebujem višji avto, zato SUV, drugače bi izbral scenica, ker je razlike v ceni med 140 in 160 ( se dobi samo z boljšo opremo) nekaj tisočakov. Ali se veliko pozna teh 20 KM, ali je razlika zanemarljiva. Avto bo delal cca 100 km na dan, če ga bo vzela žena za v službo, pa 10 km na dan. Dizel odpade, ker je traktor, ropota...
Hvala za mnenje.
Lp, Marko
Uporabniški avatar
Robert
Prispevkov: 63
Pridružen: 29 Jun 2005, 08:43

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Robert »

bari napisal/-a:Popust staro za novo (1000 €) je prištet znesku celotnega popusta.

Sicer pa še nekaj o motorju 1.3 160 TCe. V spodnjem območju je res precej živahnejši kot stari 1.2 TCe. Navora je dovolj, moči ravno tako. Poraba zaenkrat zelo ugodna. Za čez 6 l/100 km se je treba že kar dobro potruditi. ;-)
Se pa še navajam(o) na vse novitete, ki jih stari Grand Scenic ni imel. Piska (senzorji), cvili (mrtvi kot, varnostna razdalja)in trese (volan pri vožnji čez črto) z vseh strani ... :)
Oprosti moji radovednosti, ampak me zanima ali si kupil Scenica ali Grand Scenica ter ali si imel možnost predhodno opraviti testno vožnjo z Grand Scenicom in novimi bencinskimi motorji (140 ali 160 KS).
Uporabniški avatar
stihl
Prispevkov: 21
Pridružen: 04 Okt 2014, 22:28

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a stihl »

Saj je napisal, da je lastnik grand scenica 160, initiale paris, nič pa ali je avto pred nakupom probal.
Meni ni uspelo dobiti testnega scenica ali kadjarja 140. Ga bi dobil šele po 15. januarju, tako da nisem čakal in naročil novega kadjarja 140 (160 je občutno predrag), stari avto pa sem dal v račun. Popusta sem dobil 4500+ zimske gume. Lp
Uporabniški avatar
Robert
Prispevkov: 63
Pridružen: 29 Jun 2005, 08:43

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Robert »

Res je sem spregledal, torej če se odločim za nakup npr. pri Avto Set bi verjetno imel manjši popust, saj nameravam zdajšnji avto prodati sam, nisem pa preveč navdušen nad tem, da kupim nekaj, kar ne morem prej testirat (sploh pa ker so sedaj na voljo novi motorji). Predvidevam stihl, da ste tudi vi kupili kadjarja pri Avto Set.
Uporabniški avatar
stihl
Prispevkov: 21
Pridružen: 04 Okt 2014, 22:28

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a stihl »

Naročil sem ga drugje.
Sicer pa, računica je enostavna, če si prepričan, da boš za avto dobil preko avto net veliko več se splača. Se pravi,staro za novo je bonus ( v mojem primeru) 1000€, zdaj da imam 100 telefonov in ogledov, potem pa prodam za 200€ več, ne hvala, se mi ne da s tem ukvarjat. Raje v službi te ure noter prinesem, katere bi porabil za prodajo,pa sem na istem.lp
bari
Prispevkov: 5
Pridružen: 19 Nov 2018, 11:20

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a bari »

Pred naročilom vozila sem sprobal "navadnega" scenica z motorjem 1.3 TCe 140. Testnega so imeli (morda ga še imajo) v Lescah pri ASP. Računica je bila enostavna: če je 140 dovolj (vsaj meni se je zdelo dovolj - prožnost, zmogljivosti, itd. so me navdušile) za kratkega scenica bo tudi dodatnih 20 konj in 20 Nm navora dovolj za daljšo in malo težjo različico. Možnosti naročila 140 pri opremi Initiale Paris namreč ni. Z motorjem sem zaenkrat (3000 km) zelo zadovoljen.

Kar se tiče dilieme ali sam prodajati staro vozilo ali ga dati v račun se strinjam s stihl-om, seveda se pa vsak odloči sam. :)
Sup49s
Prispevkov: 11
Pridružen: 14 Dec 2017, 18:44

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Sup49s »

Jaz sem moj stari avto prodal tako, da sem ga prodal privat le da mi je trgovec šel na roko in sma naredila prepis pri njem in je papirno sem dal avto v račun. Tako da se da vse zmenit,če se hoče
DomenG
Prispevkov: 43
Pridružen: 16 Feb 2017, 11:17

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a DomenG »

Oče ima 1.2 115km Scenica. Zdaj sem imel priliko in sem ga malo potestiral in opravil 300km, večinoma avtoceste. Moj vtis; avto mi je všeč, lepo se sedi, všeč mi je da so števce dali nazaj pred voznika in ne na sredini armature. Škoda, da zadnja klop niso več trije samostojni stoli. Komentar na motor; za regionalko zadosten motor, na avtocesti ga pa manjka - od 120km/h naprej poteka vse tako počasi...verjetno bi optimizacija na 130km precej spremenila zadeve. Glede cukanja določenih 1.2 motorjev; pri očetovem ni zaznat nobenih težav.
Zdaj so prišli novi 1.33 motorji. Kako mi gre na živce, da je motor pogojen z nekim paketom. Jaz bi recimo rabil osnovni paket in 140km motor. Ampak ne moreš, motor je vezan na nek višji paket, katerega oprema me ne zanima in vse skupaj še precej podraži :roll:
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Megane 3 1.2 tce 130 je bil od 120 naprej vse prej kot hiter, verjemi, da se +15 konjev (+ izguba garancije) ne izplača. Scenic je le toliko težji in višji, da bi bilo +15 PS skoraj nezaznavnih.
Uporabniški avatar
Robert
Prispevkov: 63
Pridružen: 29 Jun 2005, 08:43

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a Robert »

Sem opazil, da pri boljših opremah Bose in Initiale Paris pri Renault Scenic in Grand Scenic (mogoče tudi pri kakšnem drugem modelu) preko konfiguratorja ni mogoče več dobiti navadnega bencinskega 160 FAP motorja ampak le v kombinaciji z EDC menjalnikom. To je zares nesmiselno.
Uporabniški avatar
stihl
Prispevkov: 21
Pridružen: 04 Okt 2014, 22:28

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a stihl »

Ja zares čudno je tole s temi močnejšimi motorji. Mene čaka v avtohiši novi kadjar, še neke papirje čakam, pa ravno tako, ko sem naročal je bil 160 tce samo z najboljšo opremo black edition in EDC. Ni opcije ročnega menjalnika, niti da bi bila možnost tega motorja s slabšo opremo. Vzel sem 140 tce, pa led žaromete. Ima pa avto celoletne pnevmatike goodyear vector, tudi kar neki, zraven sem dobil še zimske.
Sem preračunal, da mi najvišji paket opreme in 20 KM več, ne odtehta in raje 5000€ razlike namenim obnovi strehe čez mesec dni, ko pridejo krovci, kar pa je 2/3predračuna obnove strehe.
Pa lep sončen pozdrav!
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a robertp »

stihl napisal/-a:Ja zares čudno je tole s temi močnejšimi motorji. Mene čaka v avtohiši novi kadjar, še neke papirje čakam, pa ravno tako, ko sem naročal je bil 160 tce samo z najboljšo opremo black edition in EDC. Ni opcije ročnega menjalnika, niti da bi bila možnost tega motorja s slabšo opremo. Vzel sem 140 tce, pa led žaromete. Ima pa avto celoletne pnevmatike goodyear vector, tudi kar neki, zraven sem dobil še zimske.
Sem preračunal, da mi najvišji paket opreme in 20 KM več, ne odtehta in raje 5000€ razlike namenim obnovi strehe čez mesec dni, ko pridejo krovci, kar pa je 2/3predračuna obnove strehe.
Pa lep sončen pozdrav!
Potem ima tudi Extended Grip program. Zanimivo, spet to ponujajo...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Scenic IV?

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Sup49s napisal/-a:Danes sem nabavil to olje za 1,3 tce- EVOLUTION RN-TECH ELITE 5W-30 RN17. Da vam rečem,da mora bit zlato,cena 15€ za liter in še dobi se ga ne kar tako. Morate vedet , da gre not 5.5L kar pa potem lepo nanese za servis. :shock: :shock:
Ali lahko zaupaš kje si dobil olje? Jaz sem ga zasledil samo na ebayu, ampak je 25e poštnine za kanto olja :evil:
Odgovori