Renault Latitude

Novice iz sveta Renault
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Jih videl danes na šleparju na počivališču Barje, sicer od daleč, ko sva se peljala s punco mimo. Črn je odličen, srebrn klasičen, bel pa tudi lep. Nisem si jih imel časa ogledat, na hitro zgleda čisto spodobno in zadaj zelo hudo.

Kupil bi ga takoj, če bi le obstajala Grandtour verzija... :oops:
Uporabniški avatar
Doctor DJ
Prispevkov: 3227
Pridružen: 09 Mar 2005, 20:37
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a Doctor DJ »

hmm, deluje mi kot mešanica passata in saab-a

to bi ti kupo če bi biu karavan?
hehe, ni šans, honda accord :p
Uporabniški avatar
gasperg
Prispevkov: 160
Pridružen: 19 Avg 2008, 19:09

Odgovor Napisal/-a gasperg »

Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Doctor DJ napisal/-a:hmm, deluje mi kot mešanica passata in saab-a

to bi ti kupo če bi biu karavan?
hehe, ni šans, honda accord :p
Mi je pač lep kot avto, sam nikoli ne bi imel klasične limuzine - karavan in pika ;)
Malekii
Prispevkov: 2
Pridružen: 22 Jan 2011, 01:56

Odgovor Napisal/-a Malekii »

Ma men je ta avto lep...lepe bočne linije, zadek zelo lep. Res, spredaj spominja na kakega pasata in zadaj na kakega BMWja, Japonca ali korejca, a to še ne pomeni, da je zastarel, saj je toliko drugačen, da deluje dovolj novo. Če pogledate avto spredaj, se vidi stranski obris, ki spominja na laguno1, s tem, da je sedanjemu času posodobljen in ne vem kako lahko trdite da ni čisto nič renojevski...Kar se kopiranja tiče, je pa danes težko naredit nekaj odstopajočega -saj v preteklosti so večkrat, pa vam spet ni bilo prav. Opel zelo kopira korejce že nekaj let, pa je veliko boljši kot par let nazaj, ko je bil v krizi. Audi,... in francozi tudi kopirajo..tudi reno je bil že velikrat kopiran, če pogledate nazaj.

Se smejete korejcem, a ne bo dolgo, ko bodo nemci zaostajali, če ne že. Evropejci so zaspali, sploh pa nemci..sploh kar se tiče električnih.. in ne bo dolgo, ko bodo rumeni prehiteli evropo_tudi zato se evropejci sedaj združujejo z njimi. Če bi spremljali svetovno gibanje, bi mi verjeli, da bo tako, tako pa ne in boste še vedno spali na nemških lovorikah. Zakaj se mercedes sedaj rine k renoju in azijcem, če so nemci tako oh in sploh?? Novi korejski avti so že prav odlično narejeni, pa to za manj denarja kot nemški z isto opremo...korejska oprema in kvaliteta je tudi čedalje boljša in že marsikdaj presega nemško. Še eno dejstvo...nekje je nekdo zapisal, da sedaj v teh kao kriznih časih ne bo šel tak velik avto v prodajo. Če ne bo šel ta avto, pol bodo nemški še manj in so naredili pravo potezo.. Še eno dejstvo: cenejša delovna sila ne pomeni slabšo kvaliteto, ampak prej obratno. Za to je dovolj velik dokaz Novomeški Revoz, kjer za pol manjšo plačo kot v Franciji, delajo bolj kvalitetno kot v domači firmi...pa še več naredijo po vrhu.

Kar se pa tiče testa v AM pa itak se poserjem, ker imajo vedno proti renoju..sploh volan zmeraj ponavljajo..sam sem že veliko znamk vozil, pa mi renojev volan ni čisto nič slabši.. njihove vedno nove kritike imajo korenine drugje, a v to se ne bom spuščal.

Avto je lep, če je pa kvaliteten, bo pa čas pokazal...mislim, da se bo prijel, pri tistih, ki imajo radi renoje in tako obliko. Jaz ga ne bom kupil, ker je limunzina in rabim soliden prtljažnik..pa tisti, ki padajo na drage znamke tudi ne :)
Pravijo reno to pa ono... Laguna2, 1,6 l.2001 in še nobenih težav, pa čeprav vedno berem, da 1,6 in prvi modeli zanič.. samo kar sodi v redne servise -enostavno obožujem vožnjo zaradi nje :-)
Uporabniški avatar
djordjevic
Prispevkov: 799
Pridružen: 06 Apr 2008, 21:54
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a djordjevic »

O okusih se resda ne razpravlja, ampak tale avto je po Koleosu za moje pojme največje spakedralo, kar so jih Renaultovi oblikovalci kadarkoli spravili skupaj. Mislim, WTF? Ta avto ne bi deloval lep, svež in inovativen, pa če bi ga splavili daljnega leta 2001. Bi bil zelo presenečen, če se bo tale reč prodajala dlje kot kakšna tri leta. Ker, roko na srce, že vel satis ni bil neka jaka uspešnica, je pa imel v primerjavi s to grdosijo jajca in 'presence' na cesti. Pred njim si snel kapo in si rekel, ajd, direktorji ga ne bojo kupovali, ker je predrag, ampak vsa čast norim Francozom, da so upali dat kaj takega ven (da avantima sploh ne omenjam). In kar se ostalih znamk tiče? Odkar sem naredil izpit, vozim renaulte in sem z njimi objektivno gledano zelo zadovoljen, vendar čedalje bolj ugotavljam, da je izbira renaulta zelo pogojena z gledanjem na price/performance. Nekatere znamke so res dražje, vendar nudijo mnogo več. Čeprav marsikdo misli (tudi jaz sem pred časom), da to ni res. Skratka, renault, vzemite se v roke in zaposlite za božjo voljo kakega pametnega (drznejšega) oblikovalca, da bomo spet gledali avte, kot je bil svojčas megane II. Drzni, lepi, affordable in še kar zanesljivi.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

ko je megane 2 prišel ven, so ljudje rekli da je grozen in da so renaultovi oblikovalci na gobah
in da kater kreten od direktorja je to poslal v proizvodnjo
eni to mislijo še danes
drugim je ratal všeč


latitude je konzervativna konzerva, z dosti opreme in na nivoju
drznost ji ni v planu


v živo nisem videl, tako da težko komentirat, na slikah je tak kot prenovljen passat, samo lepšo rit ima
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
gasperg
Prispevkov: 160
Pridružen: 19 Avg 2008, 19:09

Odgovor Napisal/-a gasperg »

Zelo se strinjam z djordjevicem. Nevem zakaj so to sploh pošiljali v Evropo. Nevem zakaj ga nekateri naslavljajo kot naslednika vel satisa, ker to ni in ne more biti, oz. zakaj bi že bil? Kaj ima takega kar vel satis ni imel, nič? Kaj ima več od zelo dobro opremljene lagune initiale ali pa gt? Nič, tisti osveževalec zraka - uau kakšna inovativnost. Nevem no, po mojem mnenju so evropski kupci pa ja bolj zahtevni kot vzhodni, ker sama filozofija je namenjena rusom in vzhodnim trgom in ni nič drugega kot samsung sm5. Nevem no. Mene osebno to zelo moti in sem razočaran, kajti renault je nekoč znal delate "exectuive" limuzine, r25, safrane, v katerih so bile marsikatere pogruntavščine in stvari, ki jih konkurenca ni imela. Kaj ima danes latitude?

http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Latitude

Tudi če pogledamo wikija lepo kaže, da to ni noben naslednik nikogar, ampak je svoj "zmazek" na osnovi lagune na D platformi, ki so jo delijo renault, nissan in samsung. Je že res, da na platformi delujejo tudi prestižni nissani kot je murano pa teana ampak v končni obdelavi je ta latitude kar nekaj.

http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Laguna

Tudi če opazujemo tabelo spodaj vidimo da se latitude ne uvršča v višji razred ampak v velik družinski avto, pa še lepo piše za koga je namenjen.

Rad imam renoje. Rad sem imel mojo 5ko, pa 19ko in sedaj laguno coupe. Ampak če bi res kupoval avto v rangu od 40 - 50k nikoli ne bi kupil latitude, ker mi ne ponuja nič več, kar mi ponuja sedaj laguna, oz. bi mi ponujala še manj. Pa ne mislim klobasat, da bi zdaj kupil a6, serijo 5 ali razred E, poglejmo samo k francoski konkurenci, kaj dela citroen (koliko se vozi c5 koliko lagun), prišel bo prestižen ds5, bog ne daj da pride ds9 - metropolis, ker potem lahko "francoski" renault res samo še dela avte za vzhodni trg. Me zanima kako se bo obnesel novi 508? Po odzvih sodeč veliko bolje kot pa kakšen renault v višjem rangu - je že dobil neko nagrado če se ne motim.

Roko na srce, ampak renault je trenutno brez tiste prave velike limuzine pa naj mi reče kdo karkoli, ga še C6 poje v vsem, tega korejskega spačka.

LP
Renault 19 1.4 RN
Laguna Coupe 2.0T GT
Renault Clio IV 0,9tCE Dynamique
Uporabniški avatar
djordjevic
Prispevkov: 799
Pridružen: 06 Apr 2008, 21:54
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a djordjevic »

Shusuglao:

Megane II je bil izdelek, ki je izrazito polariziral javnost. Ali si ga spljuval ali pa ti je bil noro všeč. Jaz sem se v coupeja zaljubil, ko sem ga videl na prvi naslovnici. Za tiste čase je bil noro dobro oblikovan in če ne bi potreboval karavana, bi še zdaj ziher vozil trivratnega. Tale latitude pa je - vsaj zame skrajno brezdušni izdelek. Žal.
Uporabniški avatar
Speedie
Prispevkov: 1279
Pridružen: 18 Sep 2006, 20:39
Kraj: za ovinkom.

Odgovor Napisal/-a Speedie »

gasperg napisal/-a:Zelo se strinjam z djordjevicem. Nevem zakaj so to sploh pošiljali v Evropo. Nevem zakaj ga nekateri naslavljajo kot naslednika vel satisa, ker to ni in ne more biti, oz. zakaj bi že bil? Kaj ima takega kar vel satis ni imel, nič? Kaj ima več od zelo dobro opremljene lagune initiale ali pa gt? Nič, tisti osveževalec zraka - uau kakšna inovativnost. Nevem no, po mojem mnenju so evropski kupci pa ja bolj zahtevni kot vzhodni, ker sama filozofija je namenjena rusom in vzhodnim trgom in ni nič drugega kot samsung sm5. Nevem no. Mene osebno to zelo moti in sem razočaran, kajti renault je nekoč znal delate "exectuive" limuzine, r25, safrane, v katerih so bile marsikatere pogruntavščine in stvari, ki jih konkurenca ni imela. Kaj ima danes latitude?

http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Latitude

Tudi če pogledamo wikija lepo kaže, da to ni noben naslednik nikogar, ampak je svoj "zmazek" na osnovi lagune na D platformi, ki so jo delijo renault, nissan in samsung. Je že res, da na platformi delujejo tudi prestižni nissani kot je murano pa teana ampak v končni obdelavi je ta latitude kar nekaj.

http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Laguna

Tudi če opazujemo tabelo spodaj vidimo da se latitude ne uvršča v višji razred ampak v velik družinski avto, pa še lepo piše za koga je namenjen.

Rad imam renoje. Rad sem imel mojo 5ko, pa 19ko in sedaj laguno coupe. Ampak če bi res kupoval avto v rangu od 40 - 50k nikoli ne bi kupil latitude, ker mi ne ponuja nič več, kar mi ponuja sedaj laguna, oz. bi mi ponujala še manj. Pa ne mislim klobasat, da bi zdaj kupil a6, serijo 5 ali razred E, poglejmo samo k francoski konkurenci, kaj dela citroen (koliko se vozi c5 koliko lagun), prišel bo prestižen ds5, bog ne daj da pride ds9 - metropolis, ker potem lahko "francoski" renault res samo še dela avte za vzhodni trg. Me zanima kako se bo obnesel novi 508? Po odzvih sodeč veliko bolje kot pa kakšen renault v višjem rangu - je že dobil neko nagrado če se ne motim.

Roko na srce, ampak renault je trenutno brez tiste prave velike limuzine pa naj mi reče kdo karkoli, ga še C6 poje v vsem, tega korejskega spačka.

LP
:smt009
Slika
"There is no plan B, only another plan A."
Ritchey Watanabe

Group B rally driver...the ballsiest creature alive!

Group B rally spectator.....the craziest creature alive!
Uporabniški avatar
gasperg
Prispevkov: 160
Pridružen: 19 Avg 2008, 19:09

Odgovor Napisal/-a gasperg »

Danes videl tole kar je spodaj na fotografijah:) stoji pa šlepar na mejnem prehodu v Bad Radkersburgu, no je že skoraj v Gornji Radgoni. V glavnem počivajo tam, latitudi in en koleos:) namenjeni pa so v Avstrijo, sodeč po registrskih tablicah šleparja. Zanimivo je to, da jih je večina z initiale opremo.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Renault 19 1.4 RN
Laguna Coupe 2.0T GT
Renault Clio IV 0,9tCE Dynamique
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

:shock: lep avto
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
Doctor DJ
Prispevkov: 3227
Pridružen: 09 Mar 2005, 20:37
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a Doctor DJ »

beli sploh :twisted:
Malekii
Prispevkov: 2
Pridružen: 22 Jan 2011, 01:56

Odgovor Napisal/-a Malekii »

Lep, ni kaj
Pravijo reno to pa ono... Laguna2, 1,6 l.2001 in še nobenih težav, pa čeprav vedno berem, da 1,6 in prvi modeli zanič.. samo kar sodi v redne servise -enostavno obožujem vožnjo zaradi nje :-)
Uporabniški avatar
albatros
Prispevkov: 71
Pridružen: 17 Feb 2010, 23:04

Odgovor Napisal/-a albatros »

mater ste pa eni brihtuni kle..... VW, Audi..... jajca... mal pejt na njihovo stran, da boš vidu, kaj so jajca od avta.... se spomnem ene par kolegov, k so hodil Passata kupovat 2.0 TDi... poj se pa začne panika.... ti, a ti veš, ker motor more bit, da je kao zihr... a un po juniju leta 2006, al u bistvu un po juliju 2007, k so kočkej porihtal motorje in pri 40.000km nič več glave ne pokajo, pa šobe, pa bla bla..., ker un leta 2005 je sploh u kurcu.. ker letnike 2009 pa spet ne upam, ker jim med 50.000 in 100.000km skoraj vsem po vrsti crkujejo sklopke in pri VW-ju še ugotavljajo, ali gre za serijsko napako..... sam a veš, mam na razpolago samo 11.000 EUR, to pa veš, kaj lahko dobim... ravno letnika 2006 ali 2007 z ogromno okvarami.... jah nič, ****.... vseen bom kupu Passata (ugledna znamka iz starih časov Golfa II cviček), čeprav bom za ta dnar dobu pri opremi tempomat, potovalnega PC pa ne!!!! Mislm kera beda......

In ker pametnjakovič je reku, da je Latitude krš od avta? Jst ti povem, da bo ta avto s tem 2.0 DCi motorjem petarda avto (mislim predvsem na tiste, ki poznajo 2.0 DCi mlinčke).. In kdo pravi, da imajo Korejci zanič avte? Hyundai ma izvrstne avte, zanesljive motorje, itd... Mal se pozanimajte, preden mečete oslarije ven... Pa tisti, ki vam prihaja ob misli na Passate in podobne zarodke... mal si prečekirej njihov forum in poguglej, če že ne poznaš kakega lastnika

Jst bi si Latitude z 2.0 DCi-jem takoj upal vzet, ampak rajš bi tako verzijo karavanko... to bi pa mogu bit bombnik...

In fantje.... za božjo voljo.... vozite avto nekdanjih in sedanjih svetovnih prvakov (F1), "pa da se boš peljo kao čovjek"... je reku moj "južni" sosed... ne pa kr ena švabska škropucala, k ma ozke zdice, da te kr rit boli, pa voznik pa sovoznik se skos z rokama šlatata, k ni nobenga placa... groza... po furi 1000km + pa ne veš, a bi "kozmodisk" naroču, al si tajsko masažo prvošu... jaoooo....
RENO 4EVER
Odgovori