Montaza kabla za MP3 predvajalnik v Megane II

Vse o ozvočenju avtomobilov
Uporabniški avatar
simonz1
Prispevkov: 785
Pridružen: 30 Maj 2007, 09:50
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a simonz1 »

denisn napisal/-a:Hvala enako.
Poglej:
http://www.renault-klub.si/forum/viewto ... highlight=

UPDATE LIST... - prepustim ti

jst bi samo menjal ce bi kdo :lol:
Scenic III 1.5 dCi, 110KM

Captur II 1.5dCi, 115KM EDC
Uporabniški avatar
denisn
Prispevkov: 572
Pridružen: 17 Okt 2008, 18:50
Kraj: Lendava

Odgovor Napisal/-a denisn »

Jaz bi tudi, pa se za :smt004 bi dal.
denisn
Laguna II 1.8 16V - Privilage
Slika
BuzzFuzz
Prispevkov: 60
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:55

Re: Montaza kabla za MP3 predvajalnik v Megane II

Odgovor Napisal/-a BuzzFuzz »

Navodila dobite tukaj:

Slika



Kako odprem tale dokument. Ne gre mi shrani kot... :)
Uporabniški avatar
sandib
Prispevkov: 25
Pridružen: 04 Okt 2005, 22:57
Kraj: Dob

Re: Montaza kabla za MP3 predvajalnik v Megane II

Odgovor Napisal/-a sandib »

BuzzFuzz napisal/-a:Navodila dobite tukaj:

Slika



Kako odprem tale dokument. Ne gre mi shrani kot... :)
Čudno, da je izginil.

Objavljam ponovno:

Slika

Ne vem, zakaj meni na ta način ne dela, zato pošiljam še link:

http://www.shrani.si/f/1x/y3/3YuQ2Z9n/m ... v-mega.pdf


LP, Sandi
Zadnjič spremenil sandib, dne 13 Sep 2009, 22:19, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
gagi'd hype
Prispevkov: 2191
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:21
Kraj: od sevnice do Ljubljane

Odgovor Napisal/-a gagi'd hype »

Najprej pohvale za zelo lepo opisan postopek :wink:


Me pa zanima samo ena stvar, (mogoče si napisal vendar nisem izsledil), ali sedaj z obvolanskimi komandami prestavljaš komade na mp3 predvajalniku in ali se ti na zaslonu pokaže kaj poslušaš, ali samo piše aux in..?

pa še to, verjetno imam js tudi ta vhod, imam avtoradijo z navigacijo "cartminat" in ima funkcijo kjer vlklopim AUX IN, pol verjetno tudi pri meni obstaja ta možnost...


Zanima me tudi ali obstaja konektor s katerim bi priklopil samo usb kluč? kjer imaš muziko in bi jo predvajal z obvolanskimi komandami, pa da bi še na zaslonu pisal kaj poslušam...
Slika
Za vas se trudimo urejati naslovno stran, zato nam bo v veselje, če malo pokukate :D
Deniss
Prispevkov: 1781
Pridružen: 07 Okt 2008, 15:56
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Deniss »

gagi´d hype napisal/-a:Najprej pohvale za zelo lepo opisan postopek :wink:


Me pa zanima samo ena stvar, (mogoče si napisal vendar nisem izsledil), ali sedaj z obvolanskimi komandami prestavljaš komade na mp3 predvajalniku in ali se ti na zaslonu pokaže kaj poslušaš, ali samo piše aux in..?

pa še to, verjetno imam js tudi ta vhod, imam avtoradijo z navigacijo "cartminat" in ima funkcijo kjer vlklopim AUX IN, pol verjetno tudi pri meni obstaja ta možnost...


Zanima me tudi ali obstaja konektor s katerim bi priklopil samo usb kluč? kjer imaš muziko in bi jo predvajal z obvolanskimi komandami, pa da bi še na zaslonu pisal kaj poslušam...
Mislim da se to ne da. Lahko pa rešiš to z X-CAR LINK al neki tazga :wink:
Uporabniški avatar
sandib
Prispevkov: 25
Pridružen: 04 Okt 2005, 22:57
Kraj: Dob

Odgovor Napisal/-a sandib »

gagi´d hype napisal/-a:Najprej pohvale za zelo lepo opisan postopek :wink:


Me pa zanima samo ena stvar, (mogoče si napisal vendar nisem izsledil), ali sedaj z obvolanskimi komandami prestavljaš komade na mp3 predvajalniku in ali se ti na zaslonu pokaže kaj poslušaš, ali samo piše aux in..?

pa še to, verjetno imam js tudi ta vhod, imam avtoradijo z navigacijo "cartminat" in ima funkcijo kjer vlklopim AUX IN, pol verjetno tudi pri meni obstaja ta možnost...


Zanima me tudi ali obstaja konektor s katerim bi priklopil samo usb kluč? kjer imaš muziko in bi jo predvajal z obvolanskimi komandami, pa da bi še na zaslonu pisal kaj poslušam...
Pri načinu, ki sem ga opisal, samo vklopiš AUX vhod in preko kabla pripelješ signal. Prenaša se torej samo muzika nič drugega. Zato lahko z obvolanskimi kontrolami spreminjaš le glasnost. Na zaslonu piše le AUX IN. Če imaš predvajalnik z velikim zaslonom lahko naslov pogledaš tam. Jaz ga imam montiranega pri upravljalniku klimatske naprave, pa vse vidim na njem.

Če imaš pri radiu možnost AUX IN imaš možnost priklopa MP3 predvajalnika (seveda le za prenos muzike) le kabel moraš narediti.

Da bi priklopil le USB ključ boš pa moral kupiti posebno napravo ala X-CAR link za ca 100€, pa tudi Renault prodaja podobno škatlico, verjetno pa je 'malo' dražja.

LP, Sandi
Uporabniški avatar
djordjevic
Prispevkov: 799
Pridružen: 06 Apr 2008, 21:54
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a djordjevic »

Da malo osvežim temo. Pri Conradu sem naročil ISO adapter, vendar z 8-pinskim vhodom, moral bi pa biti 6-pinski. Se da sam vtič zamenjati, torej 8-pinskega za 6-pinskega, ali naj jim pošljem zadevo nazaj? Nisem ravno mojster elektrotehnik, pa zato raje vprašam. Nabavil sem pa izdelek s kodo 378292.
Uporabniški avatar
Bor
Prispevkov: 224
Pridružen: 06 Jun 2006, 21:54
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a Bor »

No jaz sem pa 2 dni nazaj zmontiral xcarlink v megana II. Postopek montaže je preprost. Odstraniš radio ( 4 žebli v luknce) odstraniš spodnji predalček zato, da imaš več maneverskega prostora. Zvrtaš lukno skozi stranico sovoznikovega predala. Potegneš kabel in vštekaš v radio ( priklop za cd changer) Zadeva zaenkrat deluje super. Vse komande delujeo ob volanu in na radiu. Slaba stran je da ti piše samo številko komada in številko folderja ( on misli cdja :)). Pa folderji morjo bit poimenovani CD01, CD02....
Uporabniški avatar
gagi'd hype
Prispevkov: 2191
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:21
Kraj: od sevnice do Ljubljane

Odgovor Napisal/-a gagi'd hype »

Bor napisal/-a:No jaz sem pa 2 dni nazaj zmontiral xcarlink v megana II. Postopek montaže je preprost. Odstraniš radio ( 4 žebli v luknce) odstraniš spodnji predalček zato, da imaš več maneverskega prostora. Zvrtaš lukno skozi stranico sovoznikovega predala. Potegneš kabel in vštekaš v radio ( priklop za cd changer) Zadeva zaenkrat deluje super. Vse komande delujeo ob volanu in na radiu. Slaba stran je da ti piše samo številko komada in številko folderja ( on misli cdja :)). Pa folderji morjo bit poimenovani CD01, CD02....
Ja valda, kaj se ne vidi naslovov komada ki ga predvajaš na zaslonov??

za 100€ ni tega?

To je pa kr mal šalabajzasta stvar...
Slika
Za vas se trudimo urejati naslovno stran, zato nam bo v veselje, če malo pokukate :D
Uporabniški avatar
Bor
Prispevkov: 224
Pridružen: 06 Jun 2006, 21:54
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a Bor »

Ne ne piše. Ker xcarlink simulira cd changer. Oz radio misli, da upravlja z changerjem.



Mam en problem z xcarlinkom. Ne delajo vsi USB klučki oz dela mi sam en.

Vsi ključki so FAT32 in vsi majo gor enako vsebino. Vlikosti so pa 512MB, 1GB, 2GB, 4GB od teg dela samo 512MB, medtem ko SD kartica 2GB pa deluje. Tk, da mi ni nč jasno. A kdo kej ve o tem?
Na ekranu mi pa napiše ( pri tistih, ki ne delajo) TR10 CD5
Fantocci
Prispevkov: 164
Pridružen: 05 Dec 2007, 17:51

Odgovor Napisal/-a Fantocci »

Kolko sem jaz ugotovil, ne smeš imeti podmap.
Uporabniški avatar
sandib
Prispevkov: 25
Pridružen: 04 Okt 2005, 22:57
Kraj: Dob

Odgovor Napisal/-a sandib »

djordjevic napisal/-a:Da malo osvežim temo. Pri Conradu sem naročil ISO adapter, vendar z 8-pinskim vhodom, moral bi pa biti 6-pinski. Se da sam vtič zamenjati, torej 8-pinskega za 6-pinskega, ali naj jim pošljem zadevo nazaj? Nisem ravno mojster elektrotehnik, pa zato raje vprašam. Nabavil sem pa izdelek s kodo 378292.
Sam kabel s stereo bananco je OK tako, da lahko zamenjaš le vtič, še najbolje bi pa bilo, da zamenjaš ta kabel s pravim 6 pinskim vtičem, ker kabel z bananco itak dobiš za vsakim vogalom.

Mogoče bi lahko uporabil tudi ta kabel, če bi malo predelal 8 pinski vtič (zbrusil, rezal, ...), tako da bi pasal v 6 pinsko vtičnico, ker kolikor vidim po sliki, je na eni strani enak 6 pinskemu, le druga stran je drugačna zaradi dodatnih dveh pinov. Seveda pa je prvi pogoj da so žičke na ta pravih pinih, kateri so to pa lahko vidiš iz mojega prispevka.

Kar se tiče Xcarlink-a je pa ravno nezmožnost prikazovanja imen albumov, komadov, ... bistveno vplivala na mojo odločitev, da naredim le kabel in priklopim nanj dober MP3 predvajalnik, kjer vse to lahko vidim. Zelo nerodno je le upravljanje, ki odvrača pozornost od ceste :?

LP, Sandi
Uporabniški avatar
djordjevic
Prispevkov: 799
Pridružen: 06 Apr 2008, 21:54
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a djordjevic »

sandib napisal/-a:bistveno vplivala na mojo odločitev, da naredim le kabel in priklopim nanj dober MP3 predvajalnik, kjer vse to lahko vidim. Zelo nerodno je le upravljanje, ki odvrača pozornost od ceste :?
Isto. Bom jutri pobaral avtoelektričarja, mogoče kaj scoprava.
Fantocci
Prispevkov: 164
Pridružen: 05 Dec 2007, 17:51

Odgovor Napisal/-a Fantocci »

Na RDS postajah so prepovedali oglase (sedaj lahko displej prikazuje le ime postaje) ravno zaradi prevelikega odvračanja pozornosti.

Vi pa med vožnjo šarite po MP3 playerjih???? Ne se zajebavat, pobje. Življenje je samo eno in je malce več vredno od tega, da veš, kateri komad se predvaja. Pa še nas druge s tem ogrožate, ki ne počnemo takšnih neumnosti med vožnjo.

Pamet v glavo!
Odgovori