Montaza kabla za MP3 predvajalnik v Megane II

Vse o ozvočenju avtomobilov
Uporabniški avatar
sandib
Prispevkov: 25
Pridružen: 04 Okt 2005, 22:57
Kraj: Dob

Odgovor Napisal/-a sandib »

Fantocci napisal/-a:Na RDS postajah so prepovedali oglase (sedaj lahko displej prikazuje le ime postaje) ravno zaradi prevelikega odvračanja pozornosti.

Vi pa med vožnjo šarite po MP3 playerjih???? Ne se zajebavat, pobje. Življenje je samo eno in je malce več vredno od tega, da veš, kateri komad se predvaja. Pa še nas druge s tem ogrožate, ki ne počnemo takšnih neumnosti med vožnjo.

Pamet v glavo!
Se popolnoma strinjam. Samo ne me narobe razumet...seveda se zaradi odvračanja pozornosti izogibam upravljanju predvajalnika med vožnjo. Če že, kvečjemu pritisnem gumb za preskok komada (za kar ga ne rabim gledati), glasnost pa lahko nastavljam preko obvolanskih kontrol. Predvsem ni fora da moram vedeti oz. gledati na predvajalniku kateri komad se mi predvaja, saj ga itak slišim. Gre se za to, da sploh lahko na začetku nastavim katero muziko bom poslušal, katerega izvajalca oz. album. Seveda to nastavim pred vožnjo. Pri Xcarlink-u je to težje, ker se ne vidi in si enostavno moraš zapomniti kaj si kam posnel oz. ugotoviti s poskušanjem.

LP, Sandi
Fantocci
Prispevkov: 164
Pridružen: 05 Dec 2007, 17:51

Odgovor Napisal/-a Fantocci »

OK, če je tako.

Ampak res je čedalje več teh zadev, ki nas med vožnjo motijo. Tistih milijon kaset po predalih smo se nekako znebili (hvala bogu, ker ji je bilo treba menjat prepogosto).
Potem so prišli telefoni... Zadnjič se peljem po cesti, nasproti bel Clio. Opazim, da ga (pri ne veliki hitrosti) čedalje bolj nese čez sredino na mojo stran. Zatrobim in ablendam in takrat hitro skoči nazaj. Izza volana me debelo gleda ena kokoš in v rokah drži telefon - pred seboj. Več kot očitno je bilo, da je med vožnjo pošiljala SMS. Jaz pa sem zadaj vozil štiriletno hčerko. Imelo me je da bi obrnil, jo zaustavil in ji zabil tisti telefon v gobec. Se opravičujem na izrazoslovju, ampak res me je razjezila.

Pa sedaj je tu še navigacija, pa video ekrani na avtoradiju...
Uporabniški avatar
djordjevic
Prispevkov: 799
Pridružen: 06 Apr 2008, 21:54
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a djordjevic »

Sem danes ravno premontiraval 8-pinski kabel na 6-pinski mini iso. Poleg tega, da sem ponucal pol škatle hansaplastov, lahko poročam še, da konektorja potem za vraga nisem spravil noter oziroma samo kakšnih 88% - ravno dovolj, da sem slišal silno tiho predvajanje. Očitno ga bo treba ob straneh malo pobrusiti. Skratka, za danes sem končal.
Uporabniški avatar
djordjevic
Prispevkov: 799
Pridružen: 06 Apr 2008, 21:54
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a djordjevic »

Rešeno. Malo pobrusil, porihtal kontakte in zadeva špila. Me very happy person. :D
Uporabniški avatar
gusti4u
Prispevkov: 52
Pridružen: 31 Jul 2006, 20:59
Kraj: CELJE

Re: Montaza kabla za MP3 predvajalnik v Megane II

Odgovor Napisal/-a gusti4u »

Kaj že obstaja kakšna nova zadeva za tole.
Sam ima Espace 99', ki ima panasonic Renault kasetar.
Sicer imam tisto zadevo, ki je vezana na frekvenco, vendar bi bilo boljelegantno in kvalitetno, če bi se dalo go priklopit neki za USB in/ali SD kartico.

Obstaja kaj takega in kje naj iščem?
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: Montaza kabla za MP3 predvajalnik v Megane II

Odgovor Napisal/-a zig@ »

Še vedno ne in tudi verjetno ne bo. V tem primeru je najbolj smiselna menjava avtoradia ali pa vgradnja Parrot sistema, ki deuje neodvisno in omogoča priklop USB, AUX, iPod/iPhone na vsak avtoradio

http://www.orangeaudio.si/ostalo/prostorocna-telefonija" onclick="window.open(this.href);return false;

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: Montaza kabla za MP3 predvajalnik v Megane II

Odgovor Napisal/-a zig@ »

Lahko pa mi vseeno pošlješ sliko konektorja od avtoradia, če ga imaš varianto sneti ven pa da vidimo, če ima mini ISO mogoče dela vmesnik od novejšega avtoradia :)

lp
Odgovori