Danes je 01 apr 2020, 06:38 | Natisni

Scenic II - elektrika

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih

Moderator: Globalni moderatorji

OdgovorNapisal/-a kripo » 21 feb 2020, 16:37

Na avtu sem delal globinsko čiščenje. Žal sem stisnil na START še predno sem se zavedal, da voznikovega sedeža nisem nazaj priključil.
Začelo se je kot da bo normalno vžgal, nato se je prižgala lučka za servis. Sem ugasnil, odklopil akumulator, priključil stol, priključil akumulator, spet prižgal START. No, na moje začudenje je zdaj zaslon črn, še vedno pa je slišati klikanje, kot takrat, ko je avto normalno vžigal.

Zdaj ga tudi zakleniti ne morem. Pritisnem na gumb in je slišati "klik" kot da bi ga odklenil, za zaklepanje je pa tiho.

Ima morda kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe? :mad:
Zadnjič spremenil kripo, dne 21 feb 2020, 18:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kripo

Kraj: Schkofia Lokka

OdgovorNapisal/-a kripo » 21 feb 2020, 17:06

Pojavila se je nova težava.
Na avtu gorijo luči. Ampak !... Utripajo kot smerniki.
Izklopim vse luči, te še vedno gorijo.
Izklopim akumulator Se ugasnejo.
Priključim akumulator nazaj. Luči se prižgejo. Gorijo 5 sekund nato začnejo utripati kot da so smerniki.
Ne morem jih izklopiti. Zdaj sem potegnil + z akumulatorja dol in čakam na kakšno idejo :oops:
Uporabniški avatar
kripo

OdgovorNapisal/-a kripo » 21 feb 2020, 18:07

OK, jaz bom pisal update-e, če pa kdo vidi kakšno rešitev, jo z veseljem preberem :D

Po pol ure odklopljenega akumulatorja ga priključim in luči so ostale ugsnjene. Odprem vrata in se zaslon prižge normalno, kot da bo vse OK :shock:

Opazim, da kljub temu na zaslonu gori oranžen trikotnik - verjetno zaradi prej pozabljenega vklopa voznikovega sedeža :wink:

Napiše se PRESS CLUTCH & START ... naredim in se ne zgodi popolnoma nič. Tudi radia ne morem prižgati. Nič. Zaklepanje na tipko, vsi štirje smerniki .. vse mrtvo. :fist:

Se pravi, akumulator ni mrtev, sicer ne bi bilo lučk na zaslonu. Tudi pozabljen priklop voznikovega sedeža na elektriko ni razlog za mrtev avto. Je pa za oranžen trikotnik na zaslonu, itak.

No, po minuti ali dveh se je pa znova oglasilo klikanje, kot da so vklopljeni smerniki. Luči so bile ugasnjene. Odklopim akumulator. Ponovno vklopim. Luči se prižgejo, najprej gorijo nato začnejo utripati, kot da so smerniki. Zvok pa prihaja iz škatlice, ki je v motornem prostoru čisto desno. Verjetno gre za varovalke :?: Je možno, da je kakšno vzel hudič, pa da se mi zato to dogaja?

Avto zaklenem, odklopim akumulator in pišem tole :oops:
Uporabniški avatar
kripo

OdgovorNapisal/-a kripo » 21 feb 2020, 22:07

Očitno me tole čaka jutri: https://www.youtube.com/watch?v=hgIZ40x18rI

Razumel ga sicer nisem nič, ampak tisto klikanje pa prihaja iz iste te škatlice :D
Uporabniški avatar
kripo

OdgovorNapisal/-a kripo » 22 feb 2020, 17:10

Gledati je lažje kot delati ... pa mi je naposled le uspelo zadevo z videa ponoviti. In kaj sem ugotovil? NIČ! :evil: No, da so vse varovalke cele :mrgreen:

Pol sem pa vse sčistil in nazaj sestavil, kaj pa naj.

Preverim, če je kaj spremembe. Tokrat javi CARD NOT DETECTED. Naslednjič STEERING WHEEL LOCKED, pa STERRING UNLOCKED ... Pa, piz.. mate... kako je to možno!? Vzamem drugo kartico. Isto sranje.

Zdaj mi je jasno, da more biti nekaj "neobičajnega" :agrue:

Vzamem kleme, priklopim na drug avto in :D :D :D :D

No, če bo kdo imel enake težave ... rešitev je v akumulatorju. :robot:
Uporabniški avatar
kripo

OdgovorNapisal/-a matt79 » 24 feb 2020, 11:43

Torej je bilo naključje da je ob globinskem čiščenju/ odklopu sedeža crknil akumulator??

Vse se zgodi živemu človeku

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
matt79

Vrni se na Okvare in pomoč

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov