Danes je 10 dec 2019, 07:23 | Natisni

Clio l.02 varni način

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih

Moderator: Globalni moderatorji

OdgovorNapisal/-a iggy71 » 19 nov 2019, 21:15

Imam cliota 1.2 16v l.03. Prevoženih imam 75.000 km. Avto je že od začetka pri hiši, tako da poznam vso zgodovino. Že kakšne dve leti imiam probleme, da se mi prižiga kontolna lučka ( tuljava) in avto gre v varni način. Takrat avto ugasnem in prižgem znova in se čez nekaj sekund ponovno prižge ta lučka in gre avto v varni način. Tako se nekajkrat zgodi in potem je vredu tudi po 1 teden. Občasno se dogaja tudi, da stopalka za plin postane neodzivna ali pa avto dobesedno leze, čeprav tiščim pedalko za plin do konca. Ko ugasnem in prižgem avto znova deluje vse vredu. Zadnje čase kar med vožnjo dam avto v kontakt in se avto ponovno sam prižge. Največkrat je potem mir. Kdaj pa se to zgodi tudi po 10x in večkrat. Potem lahko prevoziš po 100km brez problema ali pa 1 km Avto je že bil večkrat na več servisih. Problem je v tem, da avto priključijo na tester in ne pokaže čisto nobene napake. Tak, da se dobesedno nikomur nič ne sanja. Prvič pred 2 leti so mi menjali neka tesnila na motorju, šobe, svečke, vžigalne tuljave, lambda, nek potenciometer pri predalu za plin... . Ima mogoče kdo kakšno idejo, razen tega, da menjaj avto ? Avta mi je v bistvu škoda, ker drugih problemov ni in izgleda kot nov.
iggy71

OdgovorNapisal/-a DriftKing » 20 nov 2019, 09:18

Sem imel enak problem na svojem, pri meni je bil konektor za pedal za gas kriv. Lahko probaš dat narazen in očistit kontakte. Jaz sem nakoncu odrezal konektorje in prispajkal skupaj kable. Dela že več kot eno leto brez problema.
Clio RS 172
DriftKing

Vrni se na Okvare in pomoč

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov