Danes je 10 dec 2019, 05:42 | Natisni

Novi megan, težava sklopka

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih

Moderator: Globalni moderatorji

OdgovorNapisal/-a dcijezakon » 26 okt 2019, 06:32

Pozdravljeni,

sem lastnik noovega megana 1.5 dci 115hp.
Avto imam v uporabi slab teden, od samega začetka pa ne vem kaj je narobe s sklopko.
Med pritiskanjem in spuščanjem sklopke se v kabini slišijo vibracije oz. kot nekakšno tresenje.
Na samem pedalu sklopke ni občutiti tresljajev, se pa te vibracije slišijo v kabini.
Najbolj se to sliši med speljevanjem v 1. in 2. prestavi in pa, ko je avto na mestu in pritiskaš in spuščaš sklopko.
Ko je avto v leru in med samo vožnjo teče vse lepo.
Če kdo ve kaj bi lahko bilo, sem vesel odgovora.
hvala:)
dcijezakon

OdgovorNapisal/-a Sebastijan » 26 okt 2019, 07:41

Potisni ležaj?

Če je novi avto potem ima garancijo, zato pelji nazaj, kjer si ga kupil pa naj snamejo menjalnik in pogledajo kaj je.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Uporabniški avatar
Sebastijan

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Aley113 » 11 nov 2019, 21:28

Pozdravljen. Naj ti iz prve roke povem povem mojo zgodbo maja letos sem kupil renault megane tce 115 1.3 motor.
Vse lepo delalo seveda, ker je avto nov naredim 800 km in začel se je rahel ropot na desni strani se pravi
Na voznikovi strani slišati rahlo skrtanje kot da bi brusil ventilator v alu folijo. In glej peljem prvič na servis
Nič se slišijo seveda da ne. Ampak kot sem pa naredil še 1000 km se je pa začel resen problem sklopka trda, ropot
Se je ojacal in nazaj na servis. Sem reku zdej pa dost. Da ne bom predolg. Na koncu so mi menjali celoten menjalnik, ker so pametnjakoviči ugotovili, da gre za slabi sestavljen celoten sklop menjalnika. Tako da garancijo sem uveljavi, avtomobilu
So zamenjali celotni menjalnik in wola, dela kot mora delat. Tako da glede na tvoj opis, je zadeva podobna,

Na youtubu imaš par clipov sam napiši strage sound gearbox renault megane.

V glavnem srečno pri reševanju problema, jaz sem ohranil mirno kri ker pač imam garancijo 5 let,

Lep pozdrav.
Aley113

OdgovorNapisal/-a anpohar » 12 nov 2019, 11:22

Pozdrav!
Zgleda da je to težava večih meganov. moje je bil kupljen februarja, tce 140. Pojavil se je rahlo slišen ropot na voznikovi strani, spodaj pri pedalih, sklopka pa ima tak čuden feeling, kot da jo nekaj bremza.... Sam sem zvok posnel in šel na servis, sprva so bili skeptični, potem pa so ga tudi oni odkrili, prihaja iz menjalnika. Je mehanik zvok posnel, zdaj pa čakam kako in kaj bo s popravilom. Upam da bojo menjali vse skupaj, avto je drugače super, tole me je pa malo presenetilo
and now... let's do the News!
Uporabniški avatar
anpohar

Kraj: strmec

OdgovorNapisal/-a ClioOwner » 12 nov 2019, 13:00

Hmm zanimivo, sam imam tudi tce 140 megana s proizvodnim datumom 7.5.2019, trenutno imam 9k kilometrov narejenih. Od samega začetka mi malenkost škripne pri določenih temperaturah pedal sklopke, ampak to je to. Drugo brez problema... tok tok
Uporabniški avatar
ClioOwner

OdgovorNapisal/-a dcijezakon » 29 nov 2019, 15:43

Pozdravljeni,
po dobrem mesecu dni imam še vedno težavo z vibracijami, povezano s sklopko, saj jo pooblaščeni servis noče odpraviti.
Naj omenim, da sem v tem času obiskal dva uradna servisa. Pri prvem je bil avto v delavnici oz na dvorišču 8 ur, naredili pa niso nič v tej smeri, da bi se posvetili napaki. Ko sem odšel po avto so mi le rekli, da je to stanje tehnike in da naj se vozim naprej in me odslovili, češ da so bili v kontaktu z tehniki iz Novega Mesta in da je to vse normalno. Ker mi zadeva ni dala miru, sem avto odpeljal še do drugega servisa kjer sem avto tudi kupil. No tu je bila zgodba enaka. Glavni mehanik se je vsedel v avto, 2x na silo pritisnil na hitro sklopko, se peljal par metrov in me odslovil da je vse ok, brez da bi se bolj posvetili težavi.
Najbolj zanimivo pri vsem pa je, da sem bil vmes tudi na treh neodvisnih servisih, kjer so mi vsi mehaniki pritrdili, da take vibracije oz zvok vibracij pri novem avtu ni normalen oz da slišijo enako moteče vibracije kot jaz. Tako, da so mi dali jasno vedeti, da je res nekje težava.
Tako, da ne vem več kaj naj naredim, saj na pooblaščenih servisih kjer sem bil nisem dosegel popolnoma nič, ker se jim s tem zgleda ne da obadati, kljub temu da so vibracoje ves čas prisotne in moteče.
Ima kdo mogoče predlog, kateri uradni servis je vreden zaupanja in bi se posvetili primeru?
Kajti na novem vozilu sem prepričan, da ne sme sklopka proizvajati motečih vibracij in da mora teči gladko.
dcijezakon

OdgovorNapisal/-a ClioOwner » 29 nov 2019, 18:18

Od kje si? Jaz bi ti priporočal Vrtin Črnomelj. Tam delata dva res dobra mehanika. Se pravi poleg tresljajev pri speljevanju je drugo vse ok?

Ampak verjetno je nekaj problem v povezavi s sklopom sklopke. Košara, lamela, vztrajnik mogoče?
Uporabniški avatar
ClioOwner

OdgovorNapisal/-a dcijezakon » 29 nov 2019, 18:41

Iz gorenjske. Najbolj se občuti pri samem speljevanju. Če opišem dejansko na primeru je tako, da ko recimo spelješ iz križišča in daš iz prve v drugo, iz druge v tretjo, tretje v četrto... se pravi med prestavljanjem v višje prestave, ko počasi spuščaš sklopko in dodajaš gas, se na zgornji polovici sklopke oglaša to vibriranje, in tudi rahlo čuti na pedalu same sklopke. Sliši se tudi ko je avto prižgan in v leru pritiskaš in spuščaš do polovice, vendar manj kot pri samem pospeševanju.
Samo prestavljanje je drugače dokaj normalno gladko, na čase je sklopka kot malo "kosmata". Vendar najbolj je nadležen ta zvok. Tudi sam sem jim omenil, da je verjetno nekaj na sklopu sklopke (potisni ležaj, kaj na hidravliki, morda potisna plošča itd..) vendar me arogantno odslavljajo ker oni pač dobijo odgovor iz Novega Mesta da je stanje tehnike in jih dobesedno briga, sam pa tudi nisem mehanik, da bi vedel kje je težava.
V torek smo sicer še enkrat zmenjeni na pooblaščencu v Ljubljani, kjer sem avto kupil, da naj bi pogledali, vendar jim ne zaupam ravno najbolj, ker me bojo po vsej verjetnosti zopet samo odslovili, da je vse ok.
Hvala za predlog glede Vrtina, če se v Ljubljani ne bo nič uredilo, bom pa res zapeljal avto še kam.
dcijezakon

OdgovorNapisal/-a dcijezakon » 05 dec 2019, 15:48

Zopet ista pesem. Danes so me kontaktirali iz servisa, da so se šli vozit s tehniki iz Novega Mesta in da je tehnično vse ok. Da so tudi oni sicer slišali moteče vibracije in čutili na pedalu sklopke, ampak da naj bi bilo to normalno za 1.5 blue dci 115hp?
Uglavnem nič se ni rešilo.
Ali ima še kdo od vas morda megana z novejšim 1.5 blue dci 115hp motorjem, ali je res to normalno?
dcijezakon

OdgovorNapisal/-a zakumi » 05 dec 2019, 19:45

Kolega ima prav to mašino in nobenih problemov.

Poslano z mojega Pixel 3 XL z uporabo Tapatalk
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
zakumi

Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a dcijezakon » 05 dec 2019, 20:22

Torej mi več kot očitno lažejo, da je na vseh teh motorjih enak problem. Itak ne vem več kaj lahko v takem primeru naredim.
Pravijo, da je stanje tehnike in da ne smejo karkoli podirati. Kot stvarne napake ne priznajo, garancija v takem primeru tudi ne pomaga nič.
dcijezakon

OdgovorNapisal/-a zakumi » 05 dec 2019, 21:41

Bom ga ob priliki vprašal prav za ta problem in javim odgovor.

Poslano z mojega Pixel 3 XL z uporabo Tapatalk
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
zakumi

Kraj: Črnomelj

Vrni se na Okvare in pomoč

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov