Veliki servis Laguna II ph2 , 1.6 16v

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Dusan1986
Prispevkov: 8
Pridružen: 02 Apr 2015, 08:59

Veliki servis Laguna II ph2 , 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Dusan1986 »

Zdravo!

Prišel je čas, ko je treba narediti veliki servis na moji Laguni. Zanima me , kit katerega proizvajalca zobatega jermena+vodne črpalke priporočate? Na veliko hvalijo INA, GATES in CONTITECH? Ali pa tudi HEPU (naj bi bil ekvivalent originalu?- tako pravijo v avto delih v Kranju)

GATES ima svoj jermen, ni mi pa znan proizvajalec črpalke in ostalega... INA in CONTITECH naj bi imela Continetalov jermen, HEPU mi je pa čista neznanka...

Če ima kdo te informacije ali kakšno priporočilo katerega proizvajalca izbrati (lahko tudi katerega drugega od zg. omenjenih)
se zahvaljujem v naprej!
Laguna II ph2 , 1.6 16v , 82kw/112KM
Dusan1986
Prispevkov: 8
Pridružen: 02 Apr 2015, 08:59

Re: Veliki servis Laguna II ph2 , 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Dusan1986 »

Hvala za pomoč... Od skoraj 60 uporabnikov , ki so prebrali post , nihče ne pozna odgovora?
Laguna II ph2 , 1.6 16v , 82kw/112KM
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Veliki servis Laguna II ph2 , 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Samojed »

:) . Žal ne beremo vsi ves čas, nabavljamo pa tudi ne.
Moje mnenje je, da glej da bo dobra črpalka (graf, skf) in napenjalci. Jermen se ne utrga kar tako, je običajno problem z ostalimi komponentami.

Glede na starost in kilometražo (ne vem podatka, ampak ugibam) pa menjaj še semeringe na glavni gredi in na obeh odmičnih. Stanejo cca 5€ kos, amapk če ti začne olje puščat kasneje, imaš spet jermen, delo,....
LP, Samojed
Dusan1986
Prispevkov: 8
Pridružen: 02 Apr 2015, 08:59

Re: Veliki servis Laguna II ph2 , 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Dusan1986 »

Samojed napisal/-a::) . Žal ne beremo vsi ves čas, nabavljamo pa tudi ne.
Moje mnenje je, da glej da bo dobra črpalka (graf, skf) in napenjalci. Jermen se ne utrga kar tako, je običajno problem z ostalimi komponentami.

Glede na starost in kilometražo (ne vem podatka, ampak ugibam) pa menjaj še semeringe na glavni gredi in na obeh odmičnih. Stanejo cca 5€ kos, amapk če ti začne olje puščat kasneje, imaš spet jermen, delo,....
Ja sej vem, kdo od te mase bi pa lahko kaj napisal :D
Nabavil sem Continentalov kit zob. jermena z vodno pumpo (CT1179WP4) , pa tudi Continetalov mikro jermen+BERU svečke
(vse skupaj je koštalo na Autodocu 133€)

Avto ima 128000 kilometrov , upam da bojo semerungi zdržal še nekaj časa, ker jih nisem menjal :(
Laguna II ph2 , 1.6 16v , 82kw/112KM
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Veliki servis Laguna II ph2 , 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Forum je žal zadnje čase precej mrtev.
Odgovori