Danes je 16 jun 2019, 14:34 | Natisni

Težava Clio Grandtour MK3

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih

Moderator: Globalni moderatorji

OdgovorNapisal/-a gurug » 21 maj 2019, 18:18

Očitno imam "srečo" z avtomobili (v drugi temi me mori velika poraba Scenica), manj kot dva meseca nazaj sem kupil ženi cliota l.2009 grandtour mk3 in je že od takrat težava. Avto je bil en mesec v garanciji in se še v roku prijavil napako, ampak le-ta ostaja in sicer: volan postane občasno pri poziciji par stopinj v levo trd in ga je treba mal bolj potegniti nazaj v desno. Tudi se v tej poziciji ne poravna, drži smer levo. Napaka ni prisotna nonstop ampak se pojavlja in zgine. Tester ki ga imam mi pod power steering javi dve napaki:
- DF057 Vehicle speed multiplex signal (abnormal voltage, intermittent)
- DF019 Engine status multiplex signal (signal missing - intermittent)

Na pooblaščenem renault servisu so pregledali in pravijo da mehaniskih napak na volanu ni, njihov električar je "na novo naložil" software za volan (tako so mi rekli) in ga ponovno kalibriral. Ampak napaka je bila prisotna takoj ko sem se odpeljal domov. Sedaj so rekli naj pridem nazaj in da se bomo peljali skupaj, ampak težava je v tem da se napaka ne pojavlja nonstop. Napako so oni brisali, ampak je sedaj spet prisotna.

Če mi kdo ve svetovati oziroma ima dostop do kod napak za ta avto - kaj je narobe?
gurug

Vrni se na Okvare in pomoč

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov