Danes je 18 nov 2018, 12:49 | Natisni

Nakup Megane 2 (2006)

Nasveti in triki - kako kupiti dober avto; pohvale in kritike

Moderatorji: Aleen, Globalni moderatorji

OdgovorNapisal/-a KeyExtreme » 14 avg 2018, 19:11

Pozdrav :)

kolegica kupuje megana 2 karavana, letnik 2006, facelift. Ima že nagledanega pri Štajerskem avtodomu. Avto sem šel sam pogledat. Ima motor 1.6, 16V, redno servisiran, oprema privilege. Skratka avto za leta super ohranjen, ima 170k prevoženih. Me pa nekaj zanima;
je kakšna stvar na katero bi moral biti še posebej pozoren. Glede okvar vžigalne tuljave sem obveščen, prav tako avto vžiga brez problema. Motor koliko sem pogledal je suh, nič masten, filtri so vsi menjani. Je kakšna okvara, ki bi ji mogel polek teh dati pozornost? Res ne bi rad da kupi slab avto, ker ga bo vozla še nekaj časa :)

hvala vsem, ki mi boste pomagali :)
KeyExtreme

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Spula » 14 avg 2018, 20:23

KeyExtreme napisal/-a:Pozdrav :)

kolegica kupuje megana 2 karavana, letnik 2006, facelift. Ima že nagledanega pri Štajerskem avtodomu. Avto sem šel sam pogledat. Ima motor 1.6, 16V, redno servisiran, oprema privilege. Skratka avto za leta super ohranjen, ima 170k prevoženih. Me pa nekaj zanima;
je kakšna stvar na katero bi moral biti še posebej pozoren. Glede okvar vžigalne tuljave sem obveščen, prav tako avto vžiga brez problema. Motor koliko sem pogledal je suh, nič masten, filtri so vsi menjani. Je kakšna okvara, ki bi ji mogel polek teh dati pozornost? Res ne bi rad da kupi slab avto, ker ga bo vozla še nekaj časa :)

hvala vsem, ki mi boste pomagali :)

Pogledate lahko še če je bil (kdaj) narejen velik servis in če je kaj masten na pokrovu ventilov najbolje se vidi med vžigalnimi tuljavami pod sesalnem kolektorjem. "Hiba" teh motorjev...Kar se tiče ostalih stvari pa je verjetno pregledan s strani avtohiše (zavore, zračnosti ipd.)
RenaultSport
Uporabniški avatar
Spula

Kraj: LJ okolica

OdgovorNapisal/-a mohimm » 14 avg 2018, 22:40

Razne malenkosti ki lahko pridejo z leti so še:

- obračanje volana mora biti brez kakega klikanja ali drsanja
- če v prostem teku nekoliko preveč trese menjalno ročico preglej nosilce motorja
- vse šipe morajo iti na impulz gor in dol brez zatikanja (na nekaterih rado pri vzdiganju zazna "oviro" in se ustavi, potrebno pregledati/namazati mehanizem)
- Cviljenje sklopke klime - če se sliši sklopka klime, je moteče, ampak deluje OK, potem pa odvisno od človeka ali rihtaš in daješ dol armaturo...

Drugače pa po osebnih izkušnjah in rednem servisiranju je to zanesljiva kombinacija avto/motor (imam 04 letnik, 250kkm). Po faceliftu še izboljšave na elektroniki, tako da je kak hrošč manj...

Tankaš in voziš. Na 15-20kkm menjaš olje (30 se mi osebno zdi nekoliko dolg interval). Izrednih stroškov (razen par žarnic in dveh tuljav) zaenkrat ni... Imej pa na strani kak stotak za stroške pri teh kilometrih (ležaji, končniki, diski & ploščice... pač potrošni material)
Uporabniški avatar
mohimm

Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov