FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Vse o videzu avtomobila
Odgovori
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Zdravo,

Prosim za mnenje. Odločil sem se (da po barvanju ventilatorjev in centralne konzole) naredim še nekaj z armaturno ploščo. Zanima me , zakaj bi se odločili vi:

- flokanje (dogovorjeno z dirkačom Jermanom, ki baje edini rastura flok sceno v Slo)

- oblačenje armaturke v alcantaro (z npr. barvnimi šivi)

Oboje je namenjeno izključno estetskemu videzu( in ne odboju plastik v vetrobranskem steklu kar je osnovni namen flokanja), cena pa je tudi tam tam. Ne znam priložit kakšne slike iz net-a, prosim za kakšno mnenje, izkušnjo,ipd....

Thx
Uporabniški avatar
sorum
Prispevkov: 363
Pridružen: 30 Sep 2013, 12:05
Kraj: Ljubljana

Re: FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Odgovor Napisal/-a sorum »

se bo strokovna komisija sestala v petek okrog 21h v BTC in obdelala zadevo :agrue:
najmanj škode bo pa da narediš po svojemu okusu, bo najbolje 8) eni tukaj so mnenja, da je 5 vratni vagon dobrega "športnega" izgleda :icecream:
Uporabniški avatar
Churchil
Prispevkov: 166
Pridružen: 10 Apr 2009, 14:00

Re: FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Odgovor Napisal/-a Churchil »

Če gledaš s stroškovnega vidika je ceneje flokanje.. Ne vem pa koliko je to kaj obstojno.

Če gledaš pa z vidika lepšega izgleda bi jaz v vsakem primeru dal potem raje obleči armaturko v kombinaciji z barvnimi šivi.

Če se ne motim je flokanje v črno barvo.. Kar v kombinaciji z ostalimi barvami v avtu ponavadi ne izpade 'lično'.
Če boš dal pa preoblačiti boš pa lahko izbral material, ki bo barvno bolj usklajen recimo z barvo sedežev, tapet, stropa, ročk ipd..

Ne vem pa ali ima Clio RS strop svetle barve ali je črn oz. temen?
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Strop pride na vrsto v naslednji fazi, je pa zelo svetle barve, tako da ja, tud strop bo treba preoblečt.....dons sicer flokaš lahko katerkoli barvo, je pa verjetno z vidika prahu in umazanije najbolje črno....

Verjetn bi za flokanje moral uporabiti kakšen drug forum (rally), se bom pa verjetno res odločil za "preobleko" v alcantaro, če se bo delal strop in še kaj.....

Jebe me sam barva.....temno siva se mi zdi nekak najlepša hkrati najbolj pusta, ne bi pa rad strašil s kakšno modro ali pa rumeno barve, da ne bo avto kričal preveč...

Pridm v petek v BTC pa še kakšno rečemo...thx
Uporabniški avatar
Churchil
Prispevkov: 166
Pridružen: 10 Apr 2009, 14:00

Re: FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Odgovor Napisal/-a Churchil »

No to pa je potem čisto druga zgodba.

Če bo šel še strop v kakšno temnejšo barvo potem bo, po vsej verjetnosti, celota izpadla top!

Ti pa želim srečo z iskanjem tapetnika s katerim boš na koncu zadovoljen :mrgreen:

Jaz sem tudi pri svojem dolgo razmišljal, da bi dal strop v temno sivo barvo. V kombinaciji z črnim usnjem in temno sivo armaturko res izgleda vrhunsko.
Iskreno pa sem to idejo opustil, ko sem pri različnih lastnikih preveril končen izgled :?
Pri vseh sem našel kar nekaj napak. Od tega, da šivi niso bili poravnani, da tapeta ni bila enakomerno napeta kot pri originalu, do tega da je praktično nemogoče ostalo plastiko v avtu (ogledalo, senčniki, plastika okoli varnostnih pasov) pobarvati v isto barvo kot je strop.. Damjan je dal senčnike preobleči, pa šivi niso bili lepo poravnani.
Da bi pa ostalo v svetli barvi pa ne pride v poštev.

Pa sem videl izdelke znanihtapetnikov iz Šenčurja, Vrhnike in dveh s štajerskega konca.
Tudi pri Damjanu po mojem mnenju sama izvedba žal ni popolna.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

alcantara je lepša in lažja za čistit, verjetno tudi bolj obstojna
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Bizič nardi alcantaro res dobr, tut šive si zberš kakšne češ met :D
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

UrbanD napisal/-a: tut šive si zberš kakšne češ met :D
potem lahko izbereš če bojo šivi naravnost ali krivi, ravni so za doplačilo :lol:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
sorum
Prispevkov: 363
Pridružen: 30 Sep 2013, 12:05
Kraj: Ljubljana

Re: FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Odgovor Napisal/-a sorum »

Shusuglao napisal/-a:
UrbanD napisal/-a: tut šive si zberš kakšne češ met :D
potem lahko izbereš če bojo šivi naravnost ali krivi, ravni so za doplačilo :lol:
wau, to pa je inovacija na trgu-stranka ki (pre)plača, si lahko tudi kaj sama izbere :lol:
tja se splača it :idea:
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

UrbanD napisal/-a:Bizič nardi alcantaro res dobr, tut šive si zberš kakšne češ met :D
Do zdej sem vse delal s Šetino iz Črnuč in moram rečt da sem bil zadovoljen. Glede na to , da model oblači bmw-je, porše , imam občutek da ve kaj dela.


Poveš kej več za tega Biziča, ker google ne da zadetkov....

Thx
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Odgovor Napisal/-a smt »

meni je en avto (poleg kompletnega ozvocenja) kompletno vso plastiko v avtu "preoblekel" mark (radio vili lj). avto je bil tam cca en teden. mislim pa, da "preoblacenja" ni opravil on, temvec kak "podizvajalec" (ker sem nekemu modelu razlagal, kaj in kako zelim. ta je bil tam samo: ko sem mu povedal kaj in kako, ter, ko sem imel pripombe in dodatne zelje).
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: FLOKANJE/OBLAČENJE V ALKANTARO

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Šetina je še kar. Meni je preoblekel volan (bi se dalo lepše narest), prestavno bunko in manšeto (oboje super).

Glede na izdelke in ceno, bi ga priporočil, je pa tako kot pri večini majstrov. Če rečeš, da se ne mudi, se boš načakal, če rečeš, da bi mel hitr, pol tut bo. [emoji846]
Slika
Odgovori