Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Pa to ni normalno, potem ostaneta samo še 1.6 Tce 200 in pa 1.6 dci ker tole pa res ni normalno. Upam da ga zrihtajo kaj.

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
pnce
Prispevkov: 12
Pridružen: 07 Sep 2016, 10:58

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a pnce »

Mislim da imam jaz isti problem (poleg polno drugih), cuka v nižjih brzninah sploh se čuti pri okoli 2000rpm in pa pod enakimi pogoji brez klime in vsega je prosti tek na 800 obratov včasih pa na 900, poleg tega se pa tudi kar precej zaganja....

Jutri grem na servis, upam da odkrijejo napake in jih popravijo.... V 2 mesecih avto že 3tjič na servisu, nov avto sem kupil s tem razlogom da bo na servisu 1 krat na leto ob rednem servisu...

Poročam kaj bodo rekli.

Lp T
Uporabniški avatar
Dusan@18
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 Okt 2016, 15:10

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Dusan@18 »

Naj omenim da men samo cuka ko je mrzel motor in to začetih 5-6 kilometrov to pa občutim tako ko se peljem dlje časa z enakomerno hitrostjo .
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

To je normalno, čeprav meni recimo 1-2 km, dokler se vsaj malce ne ogreje. 1.4 tce sicer...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Uporabniški avatar
Dusan@18
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 Okt 2016, 15:10

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Dusan@18 »

Moj cuka samo ko je hladen prvih 5-6 kilometrov to se najbolj občuti pri enakomerno hitrosti. Zanima me pa tudi če so pri vašem blatniki v liniji vrat pri mojem iztopajo pa kaj so rekli če se da to popravt.
Uporabniški avatar
pnce
Prispevkov: 12
Pridružen: 07 Sep 2016, 10:58

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a pnce »

Pri meni bodo popravljali/nastavili prvi levi blatnik, mislim pa da imajo 70% meganov probleme z blatniki in zadnjimi prtljažnimi vrati

P.S. meni ja avto prenehal cukati, cuka samo takrat kot prej napisano (mrzel), zgleda da je treba ta motor tudi kdaj preko 3000rpm spustit....:) ogretega seveda :D

Zgleda da bodo moje napake vse popravili, potrebna je bila samo menjava servisa :)
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Točno to, tudi moj cuka, če ga dlje časa vozim na kratkih relacijah in z nizkimi obrati.

Ko na vsake toliko obrati presežejo 5000 (ac z vsaj 160km/h ali kašna zavita gorska cesta), cukanje za nekaj dni povsem izgine.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Torej nekih problemov ni več s tem motorjem? Cuka tudi 0,9 TCe če je mrzel če ga voziš v prenizkih vrtljajih :)

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
Dejan99
Prispevkov: 128
Pridružen: 12 Okt 2007, 20:24
Kraj: Vrhnika

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Dejan99 »

Tudi jaz si lastim novega megana z enakim motorjem (1.2 tce 130, gt line oprema). Morda avtorju teme ne bom dosti pomagal, pa vseeno. Jaz na svojem ne čutim nobenega cukanja, kot to opisuje avtor teme. Ko je hladen morda malenkost cukne tja pa sem, to je pa vse. Sem pa imel občutek, da je bilo slabše ko je bil še nov, zdaj pa imam že skoraj 7000km. Mislim, da je to odvisno tudi od načina vožnje. Jaz ga načeloma pri pospeševanju ne šparam in ga zavrtim na obrate. Tako je vožnja veliko bolj udobna, kot če bi upošteval indikator prestavljanja. Porabo imam med 6,5 in 6,8 po bc, ko je bil nov pa sem imel okoli 7 do 7,2.

Pa še glede porabe olja, ki jo je nekdo omenil. Po 7000km ga je še vedno na max, morda 2mm nižje od črtice.

@pnce
To z obrati je normalno, če imaš ventilacijo nastavljeno na "auto" . V takem času klima sicer ne hladi kabine, ampak zgolj suši zrak. Zato imaš povišane obrate, ker dela kompresor. Če bi imel dizla, tega verjetno sploh ne bi opazil :).

@Dusan@18
Jaz imam tudi težavo z blatniki (niso poravnani z vrati) in zadnjimi prtljažnimi vrati, ki se ne ujemajo preveč dobro s streho. Ne vidim prvič, zato se ne sekiram preveč :), bom pa omenil na prvem servisu.
Renault Megane IV GT-line 1.2 TCe
Uporabniški avatar
Janezek
Prispevkov: 17
Pridružen: 04 Maj 2014, 20:34

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Janezek »

Pozdravljeni.

Hvala vsem za odgovore. Moj avto še vedno cuka, oz. je nemiren v nižjih hitrostih. Kot mi je razložil strokovnjak iz Renaulta in zaposleni v servisu je to za ta motor (1.2 tce) čisto normalno. Očitno je res tako. Sem se pač nasral z nakupom in zdaj bom moral s tem živeti. Saj bo že kako - ob prvi priliki avto prodam in pač poskusim srečo z drugo znamko.

Najbolj od vsega pa me razjezi, da mi tega pač niso takoj povedali. Kajti prvič, naj bi ugotovili neko napako in menjali računalnik, potem cinšpule,....... na koncu je pa rezultat isti. Oziroma mi prijazno razložijo, da je to pač takšen avto.
Mislim - sram je lahko Renault, pa vse ki to podpirajo.

Dejan99
Se strinjam, da se avto lepo pelje. Je super na cesti, tudi na avtocesti pri višjih hitrostih je zelo tih in ima čisto dovolj moči za povprečnega šoferja.
A avto sem kupil za relacijo dom - služba - vrtec - šola; to pomeni relacije cca 3-6 km oz, drugače povedano avto mi bo vedno cukal. Prevoženo kilometrino ki jo imaš ti, pa bom jaz imel za eno leto. Zato se bom moral navaditi na "cukanje" ali avto pač zamenjati.

In za vse ki to podpirate: preizkusil sem tudi Focusa 1.0 - 125 KS, Picasso 1.2 130 KS, Peugeta 308 1.2 130 KS in NOBEDEN od teh motorjev ne cuka pri taki vožnji kot jo imam jaz. Zato mi ne govorte, da je to samo pri mrzlem motorju, oz. delovanju vztrajnika.

No, pa da ne bom predolg - če kdo kupuje takega Megana in mu je tako delovanje motorja pač normalno, mu ga lahko prodam - več za ZS.

LP
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a jurko »

no se cukal je že 115 konski. najslabše je za tiste ki se najprej spustijo po klancu in potem na dnu oziroma na prvi ravnini malo pospešijo. Takrat tako grdo cukne da joj hehe :) pa ta hudič se v petih km če ga mal ne pohodiš sploh neče ogret. no mogoče je v megane 4 to kaj bolje, ko ima v sprednji maski možnost zapiranja mreže :)
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
secko1995
Prispevkov: 1
Pridružen: 26 Jan 2017, 20:25

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a secko1995 »

pozdravljeni
mene pa zanima koliko imate kaj povprečne porabe na 100 km
hvala za odgovore
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a joztom »

Downsizing motorji niso za naše kraje.Računajo na normalni bencin, točimo pa 95-ko, ki je že sama daleč od tega. Najbolj nagaja samovžig, ker so ti mali motorčki nasilno nažvižgani na visoko kompresijo, v cilindrih in na svečah žarijo ostanki itd... Tak motor rabi vsaj 100 oktanov. Je pa menda še en drugi problem, da samovžig (dvojni vžig) povzroča tenak sloj olja v cilindru. Zdaj ima Castrol olje, posebej namenjeno temu fenomenu. V glavnem pa premajhen motor ni neki pridobitek, ampak sama težava. O porabi pa itak vsi lažejo, moj starec, 2.0Turbo ima porabo 8,4l/100 na mešano mestni/AC vožnji, pa ima kobila (Espace 4) kar nekaj kil, pa gre vsaj do 200 na uro. Seveda, če bi se upal. Če mene vprašate, dolgoletnega voznika 3.0 motorjev, je le-ta najbolj racionalen. Neštetokrat testiran v Nemčiji, pri 160 povprečni hitrosti, več ne preneseš dalj časa, je žrla 3.0 mašina 8,64l/100, to so sanje za bedne mličke, ki jih za aktivno vožnjo moraš preganjati v obrate. Tako pač je.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Sicer se kar strinjam s tabo, ampak vseeno pa malo preveri kaj pišeš. 1,2Tce z 6 prestavami ima pri 130km/h cca 2700 ali 2800 obratov. Če se tebi to zdi priganjanje v obrate, potem ne vem, ampak večina dizlov ima za enake hitroszi več obratov.

Glede ostalih težav - mojega vozi žena, ima cca 6000 prevoženih. Kar se mašine tiče zaenkrat bp. Olja ne pije, cuka ne, poraba se je spustila na cca 6,6 litra pri mešani vožnji. Skratka, kar se tiče motorja brez pripomb zaenkrat.

Aja, je pa megane grandtout, kupljen letos junija z 1,2 TCE motorjem ki premore 100 konjev.
LP, Samojed
Uporabniški avatar
luxy7
Prispevkov: 28
Pridružen: 22 Nov 2016, 22:38

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a luxy7 »

Dobro zdaj je malo zgrešeno, če se nekateri ''hvalite'' s temi motorji, ki imajo komaj 6000km... Sramota bi bila, da bi že jamrali o okvarah in težavah. To pišite čez 10 let ko bodo imeli motorji 200kkm in upajte, da bo tudi takrat brez težave kot recimo atmosferski motorji od Renaulta 1.4 ali 1.6, ki potrebujejo samo gorivo in menjavo olja na pravi interval in delajo večno.
Odgovori