Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
zelje
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Maj 2016, 16:24

Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a zelje »

Imam Espace IV 2.0 dci l.07, ki mu je pred dvema letoma počila sprednja leva vzmet. Mehanik mi je po katalogu naročil
obe novi vzmeti Monroe (obstaja samo en model za vse Espace izvedenke) in tudi oba nova amortizerja Monroe, saj je eden že malo puščal. Po vgradnji sem imel ves čas čuden občutek, da je avto spredaj nižji, vendar mi je mehanik ob naslednjem obisku zatrdil, da ni. Največji problem pa je bil, da je avto zabijal amortizerje do konca pri vsaki najmanjši luknji ali grbini, ki sem jo prevozil z več kot 20km/h. Na to mojo pritožbo je mehanik odvrnil, da je to zato, ker je zadeva nova in se še ni "usedla". Kljub temu, da se mi je ta razlaga zdela čudna, sem se pač vozil naprej in ker po letu dni ni bilo nič bolje (kvečjemu slabše, saj je bil avto vse bolj "razštelan", pojavili so se drugi čudni zvoki, črički v armaturi ipd.), sem mu ob naslednjem servisu rekel, da moramo nekaj narediti glede tega slabega vzmetenja. Rekel mi je, da je možno, da smo dobili pač slab par amortizerjev ali celo napačne, kar naj bi se ob pakiranju v embalažo zares dogajalo in da ker je garancija že potekla, mi je rekel, da mi dela ob ponovni menjavi ne bo računal. Na mojo opazko, da so mogoče vzmeti premehke in se je zato avto preveč posedel in da zato tudi zabija je rekel, da to ni možno, saj je vgradil edine kataloško dobavljive vzmeti. Zato sem pristal na menjavo in pred pol leta ponovno zamenjal oba sprednja amortizerja. Zadeva se na žalost ni izboljšala, avto še vedno zabija na vsaki luknjici, kanalu, grbini itd.
Ker mehanik ni imel več rešitve za ta problem, sem šel do firme Amortizer, kjer so mi po testni vožnji najprej rekli, da to zabijanje ni nič nenavadnega, po mojem vztrajanju pa so avto le dvignili in ugotovili, da res preveč zabija, kar se že vidi na amortizerjih (takrat starih tri mesece) in da je avto spredaj 4cm prenizek. Dal sem jim tehnične podatke o avtu in vgrajenih delih in obljubili so mi, da me pokličejo v roku enega tedna. Ker klica ni bilo sem poklical sam in nekako so se me znebili, da bodo poklicali drug teden. Zgodba se je ponovila še enkrat in ugotovil sem, da tudi oni nimajo rešitve.
Vmes sem klical še na dva avtoservisa, kjer tudi menjajo amortizerje, pa nikomur ni jasno, v čem bi bil problem. Podobnih težav nisem našel niti na angleških, niti na nemških forumih in res se mi zdi nenavadno, da bi bil jaz edini s tem problemom. Moje laično mnenje je še vedno tako, da so nove vzmeti premehke, zato je avto spredaj nižji in zato
tudi zabija. Ali je možno, da so mi pri vgradnji kaj narobe zmontirali (izpustili kak del, gumico ali kaj podobnega)? Tudi to sem mehanika že vprašal, pa je rekel, da to ni možno. Avto se sicer po lepi cesti vozi popolnoma normalno, tudi na tehničnem pregledu je vse ok.
Zato se zdaj obračam na vse uporabnike tega foruma, če ima ali je imel kdo podobno težavo in kako jo je rešil. Naj pripomnim še, da ne želim športnega vzmetenja ali znižanega avta, ampak le normalno serijsko udoben avto, kot je bil pred to nesrečno menjavo.
Uporabniški avatar
Little_tortilia_boy
Prispevkov: 423
Pridružen: 21 Nov 2005, 12:50

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a Little_tortilia_boy »

prodajam avto dele, imel identičen problem z neko stranko, prodal vzmeti monroe avto spredaj prenizek...obstaja samo ena rešitev druge ni...če imaš še zmeraj stare vzmeti poglej kakšne barvne oznake so na njih in po teh oznakah naroči nove na servisu ali prosi/najdi nekoga z identičnim avtomobilom (motor/medosna razdalja/oprema) in probajta ugotovit kakšne barvne oznake ima na vzmeteh...po šasiji ne vejo kakšne vzmeti si imel na avtu mislim pa da obstaja cca 7 različnih...pozabi na rešitev z nadomestki...

P.S. menjaj mehanika...če se lahko jst kot prodajalc pozanimam o tem problemu in zvoham na sto koncih kaj je narobe in pridem do končne rešitve, potem bi on kot tvoj serviser, mogu bit sposobn narest isto...

lp Rok
Slika
Uporabniški avatar
zelje
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Maj 2016, 16:24

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a zelje »

Oj, najlepša hvala za hiter in točen odgovor. Staro vzmetenje smo žal po menjavi vrgli stran, tako da bom poskušal najti identičen avto in pogledal barvno oznako, ter nabavil takšne vzmeti. Lp
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a Fan »

Najprej menjajte mehanika, čeprav mi ni jasno zakaj se je dvakrat delalo enak servis pri enem mehaniku in obakrat je bilo narobe narejeno.
Vzmeti so premehke ali pa prenizke - torej se ni vgradilo pravih vzmeti za vaše vozilo!
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
zelje
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Maj 2016, 16:24

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a zelje »

Zdaj se je samo potrdil moj sum, da gre za premehke vzmeti. Potek dogodkov sem zgoraj natančno opisal - zadeva je pač taka, da verjameš profesionalcu, pa vendar sem poiskal še drugo in tretje mnenje, ki prav tako nista dala rešitve...šele ta forum je razrešil stvar. Hvala vsem
Uporabniški avatar
pluty
Prispevkov: 384
Pridružen: 19 Jan 2009, 00:47

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a pluty »

Jaz sem imel enak problem, ko sem imel prenizke vzmeti (posedle so se več kot je pisalo). Dal sem krajšat amortizerje.
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a Fan »

Standardna vgradnja vzmeti na omenjenem vozilu, dolžina;
- 385mm
- 405mm
pri obeh dolžinah se je uporabljalo debelino žice: 14,25mm/14,50mm/13mm/13,30mm
odvisno od teže vozila - posledično je sam hod vzmeti različen
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
zelje
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Maj 2016, 16:24

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a zelje »

Zdaj malo sprašujem lastnike enakih espacov kakšne barvne oznake imajo na vzmeteh, vendar jih večina ne najde oz. ne vidi. Ali kdo ve, za kakšno velikost oznake gre in na katerem delu vzmeti se nahaja (zgoraj/spodaj, zunanja/notranja stran)? Še bolje, če ima kdo kakšno fotko.
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a a_sist »

tako približno zgleda --> click
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
janezsko
Prispevkov: 201
Pridružen: 19 Sep 2008, 21:53
Kraj: celje

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a janezsko »

taksne oznake imam jaz ..2.0 dci l.2008....lp

http://shrani.si/?1a/4V/4s3gG9E5/img20160512100903.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;]Slika[/url
Uporabniški avatar
mspace
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Jan 2016, 22:47

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a mspace »

Espace 2.0 dci, 2007, avtomatik

Slika
Zadnjič spremenil mspace, dne 15 Maj 2016, 14:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
zelje
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Maj 2016, 16:24

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a zelje »

Evo, našel sem enega in slikal oznake. Avto je sicer tak kot moj, le da ni avtomatik, zato še vedno ne vem, kakšne so prave oznake za moj avto.
Slika
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Avtomatski menjalnik je težji od ročnega tako da bo treba dobit prave oznake :wink:
Uporabniški avatar
janezsko
Prispevkov: 201
Pridružen: 19 Sep 2008, 21:53
Kraj: celje

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a janezsko »

janezsko napisal/-a:taksne oznake imam jaz ..2.0 dci l.2008....lp

http://shrani.si/?1a/4V/4s3gG9E5/img20160512100903.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;]Slika[/url
tudi ta je avtomatik...tak da pri vas nekaj ne štima okoli barv samih fedrov....
Uporabniški avatar
zelje
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Maj 2016, 16:24

Re: Espace težave z novim vzmetenjem - zabijanje

Odgovor Napisal/-a zelje »

ne razumem zdaj - kateri je avtomatik?
Odgovori