Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
bfranc
Prispevkov: 358
Pridružen: 11 Sep 2008, 09:42
Kraj: Dobrepolje/Kompolje

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a bfranc »

Meni se je ta zvok pojavil po menjavi jermena.Moje mnenje, če ti ne pokaže nobene napake, pusti na mir.
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a saso24 »

bfranc napisal/-a:Meni se je ta zvok pojavil po menjavi jermena.Moje mnenje, če ti ne pokaže nobene napake, pusti na mir.
:shock: svašta

V bistvu tem aftermarket delom ne moreš zaupati in je grenak priokus ko menjaš in potem ta trapast zvok :|
In tudi zvok se stopnjuje :( skoz glasnejši je. Samo upam da ne odtrga jermena.
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a Fan »

To ni dobro znamenje, če je nadležni zvok vse bolj glasen.................
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Fan napisal/-a:To ni dobro znamenje, če je nadležni zvok vse bolj glasen.................
Sej to! Pa ne bi reku če bi iskal škart in poceni dele za vgradnjo. Conti jermena in ina vodna je vgrajena zdej pa tole.
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a Fan »

Se omenjeni zvok sliši od glavnega servisa, ali se je pojavil kasneje. Se je mogoče peljalo nazaj do mojstra, ki je opravil glavni servis, da preveri od česa je lahko zvok?
Kdo je nabavil omenjene dele, mojster/mehanik/popoldanec ali stranka ................. oba imata z računom garancijo! Se je preverilo, da je vse pravilno privito/zategnjeno.................?

Nočem biti pameten, vendar osebno zagovarjam vgradnjo originalnih delov ( pogonski del motorja, tesnila, ležaji, senzorji .................... ), pa čeprav je na začetku kakšen € dražje.
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Omenjene dele sem kupil sam. Do sedaj nobenih problemov. 15000km je narejenih od glavnega servisa in do novega leta ni bilo tega zvoka. Ja se bom zapeljal še do majstra ki je zamenjal jermen če ima kakšno pametno rešitev.
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Dones sem ga poslušal malo in je zvok res slišat kot bi bil šponar preveč zategnjen. Samo potem bi bil zvok od montiranje naprej in ne po 15000km. Nekaj bo treba narest. Očitno ponovna menjava vsega :cry:
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a Spula »

saso24 napisal/-a:Dones sem ga poslušal malo in je zvok res slišat kot bi bil šponar preveč zategnjen. Samo potem bi bil zvok od montiranje naprej in ne po 15000km. Nekaj bo treba narest. Očitno ponovna menjava vsega :cry:
Vsekakor čimprej pregledat. Se je komplet zunanjega jermena tudi menjal?
RenaultSport
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Vse sem menjal, še šponar mikro jermena.
Dal pregledat štarter in alternator.
Ubistvu ker se je menjal motor je bilo vse normalno dostopno in kar se je dalo se je pregledalo, spucalo, zamenjalo....
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a Fan »

saso24 napisal/-a: zvok res slišat kot bi bil šponar preveč zategnjen. Samo potem bi bil zvok od montiranje naprej
Ni rečeno, ležaj je zdržal dokler je lahko ............................. veliko slabše bo, če slučajno zablokira :(

Se pa da lepo preveriti ali je posledica okvare preveč zategnjen jermen ............... preden se ga demontira, se ga preveri ( merilna urica ), v koliko je zategnjen po priporočilu ............................ so bili vgrajeni slabi ( škart/ceneni/Kitajski.......... )deli ( garancija )
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Fan- imate ta merilec napetosti jermena :?:
Uporabniški avatar
bfranc
Prispevkov: 358
Pridružen: 11 Sep 2008, 09:42
Kraj: Dobrepolje/Kompolje

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a bfranc »

Kaj ni na napenjalcu oznaka in puščica za pravilno napetost jermena?
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a saso24 »

bfranc napisal/-a:Kaj ni na napenjalcu oznaka in puščica za pravilno napetost jermena?
Ima šponar ta kazalec ki ga vsak napne kot se mu zazdi :|
Mislim da naj bi bila napetost na sredini utora ampak z vrtenjem motorja se to zamika in ko prideš nazaj na oznake je lahko malo drugače in se nobenemu ne da tega več popravljat. Vsaj v mojem primeru se mi zdi da je tako. Pa drugače motor kot sam, ko ga poslušaš nima zvoka kot da bi bilo prenapeto, ker to je slišno pri odprti havbi :|
Uporabniški avatar
bfranc
Prispevkov: 358
Pridružen: 11 Sep 2008, 09:42
Kraj: Dobrepolje/Kompolje

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a bfranc »

Ko sem nazadnje na Octavii menjal jermen, sem samo šponar nastavil na tisto zarezo (jeziček-zarezo),zategnil vijak in se ta del ni več premikal.Imajo pa jermeni na enem delu zaobljene zobe, da se prepreči nezaželene zvoke in se na tem delu malenkost razbremeni jermen.
Druga stvar, priznam da me je zdele presenetila, če je to res pa je, da če Renault res uporablja to metodo kontrole napetosti jermena...kapo dol... :shock: :lol:

kaj čem še pisat, sam preveri link.

http://www.renaultforums.co.uk/showthre ... F9Q&page=5" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Megane 2 1.5 dci 78kw- čudn zvok pri leru

Odgovor Napisal/-a Fan »

Ja, praviloma se nastavi napenjalec na zarezo/"cahen"/puščico ................... in naj bi bil pogonski jermen pravilno napet. Aha, do tu je vse lepo in prav, ker pa ljudje nabavljajo dele različnih firm in si oznake razlagajo po svoje ............. se vsa ta teorija podere.
Vse firme motorjev imajo podatek o napetosti pogonskega jermena/pogonske verige ................. ker je to edini merodajen podatek, pa se praviloma tako tudi preverja.
Vsaka resna avto mehanična delavnica naj bi imela omenjeni merilec ( med ostalimi, ga imam tudi sam ), saj ga potrebuje za lastne potrebe, preverjanje stanje jermena na 80 tisoč km in naprej pri vsakem servisu ( odvisno od tipa motorja ).
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori