gretje kabine scenic II

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
gregson 1
Prispevkov: 25
Pridružen: 30 Nov 2013, 22:35
Kraj: lj

gretje kabine scenic II

Odgovor Napisal/-a gregson 1 »

komaj se enega scenica znebim ( in z njim problemov) že si navlečem drugega ( in probleme z njim)


gre se za scenic II 2.0 16v l.o4


ali se komu sanja kaj bi lahko bilo narobe ob naslednjih simptomih

pred cca 3 tedni se mi je začelo rositi v notranjosti ob vsakem zagonu avta , ven vržem filter in pregledam loputo za notranji in zunanji zrak , loputa dela brezhibno vendar še vedno rosi, posebnih vonjav ni ( antifriz) , očistim tudi vse odtočne kanale in vrata , nikjer svinjarije ali kake mokrote

to se je dogajalo ene 14 dni , sedaj rosenja ni več

sedaj je pa ostal še en problem ki ga ne znam razjasnit, avto se normalno ogreje na delovno temp. kot se mora ( po par min. že piha toplo)
po npr 10 min. vožnje bi morala ventilacija ogret kabino na normalno temp. vendar je ne , notri je prav noro mrzlo, kljub temu da iz rež piha tako vroč zrak da roke skoraj ne moraš držati gor :?: :?:

opažam da mi pa pri vseh stirih stikalih na vratih vleče noter mrzel zrak , tega prej nisem občutil in mi res ni jasno kako ne ogreje kabine medtem ko piha noro vroče


tudi po daljši vožnji kabina ni enakomerno ogreta in te v noge prav zebe

je že kdo imel podoben primer
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: gretje kabine scenic II

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Off: si kupil rdečega od forumaša?
Uporabniški avatar
gregson 1
Prispevkov: 25
Pridružen: 30 Nov 2013, 22:35
Kraj: lj

Re: gretje kabine scenic II

Odgovor Napisal/-a gregson 1 »

nope, črn
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: gretje kabine scenic II

Odgovor Napisal/-a robertp »

B1 16v napisal/-a:Off: si kupil rdečega od forumaša?
He he, moj ni imel problemov z gretjem... Sem pa poleti zamenjal termostat...
OT: nekaj ni v redu z izolacijo v vratih. Osebno sem imel polovico časa vožnje levo roko na naslonu na vratih, a ni nikjer notri vleklo.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
gregson 1
Prispevkov: 25
Pridružen: 30 Nov 2013, 22:35
Kraj: lj

Re: gretje kabine scenic II

Odgovor Napisal/-a gregson 1 »

sicer sem naročen na servisu...


a boš rekel da je na vseh štirih vratih nekaj narobe, vleče notri povsod , imam obcutek kot da se bi motor kontra vrtil


ko daš do konca ful ropota, ampak tiste prave moči pa vseeno nima, saj pravim ko das na vroče se lahko skoraj opečeš na režah, ampak kabine pa ne ogreje tako kot jo je prejšnji scenic ( obadva avtomtska klima)

bom videl kako bom preko vikenda s casom, pa bom malo razadrl ventilacijo da vidim če se ni kaka šibka za regulacijo iztaknila
Uporabniški avatar
gregson 1
Prispevkov: 25
Pridružen: 30 Nov 2013, 22:35
Kraj: lj

Re: gretje kabine scenic II

Odgovor Napisal/-a gregson 1 »

evo danes razdrl armaturko in pregledal vse cevi servo motorčke in vse ostalo, kar se tiče gretja

sem kar dolgo porabil da sem pogruntal katera loputka se mora odpreti za določen ukaz , torej ni se hotela odpreti za noge, razlog mi je pa zaenkrat neznan,odprl sem tudi motorček in deluje bp , sestavim nazaj in kar naenkrat deluje vse kot mora ( tudi loputa na noge)

sem pa ugotovil da je crknil servo motorček lopute za zunanji zrak ( nad voznikovimi nogami)

začasno sem jo blokiral na zunanji zrak, vendar potrebujem ta servo motorček če ga kdo ima ali pa ve za kakega scenica II ki gre v kose se priporočam

v bistvu so se podrobili zobnički ( kitajska plastika) in se neslično vrti v prazno :cry:

sedaj gretje deluje kot mora tudi na avtomatskem rezimu :D :D razlog nedelovanja mi pa ni preveč jasen :evil:
Odgovori