Menjava žarnic scenic 2007 1.5 dci

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
cukc91
Prispevkov: 11
Pridružen: 29 Jul 2015, 09:04

Menjava žarnic scenic 2007 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a cukc91 »

Živjo,

malo sem iskal po forumu in nič konkretnega našel. Zanima me kakšna je procedura menjave žarnic H7 pri scenicu 2007...je to cel postopek in demontaža pol avta ali gre za enostavno menjavo s spretno roko...In še...koliko stane popravilo na uradnemu servisu za menjavo?

Hvala in lep pozdrav.
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Menjava žarnic scenic 2007 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Če si član AMZS je menjava free.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Menjava žarnic scenic 2007 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a R5 »

https://www.youtube.com/watch?v=HPgGyAp5Q68" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Menjava žarnic scenic 2007 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Zamenjaš sam. Pogoj je, da nimaš ogromnih rok. Malce boš popraskan, a gre. Kabli so dovolj dolgi.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Menjava žarnic scenic 2007 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a robertp »

cukc91 napisal/-a:Živjo,

malo sem iskal po forumu in nič konkretnega našel. Zanima me kakšna je procedura menjave žarnic H7 pri scenicu 2007...je to cel postopek in demontaža pol avta ali gre za enostavno menjavo s spretno roko...In še...koliko stane popravilo na uradnemu servisu za menjavo?

Hvala in lep pozdrav.
Voznikova stran: snami gumijasto zapiralo na žarometu. Nato uporabi LEVO roko (ja, levo, zaradi kotaobračanja). Obrni grlo žarnice za 1/8 obrata in previdno potegni grlo z žarnico na plano (dovolj dolg kabel). Zamenjaj žarnico (natakni jo v grlo) in jo namesti v ležišče. Nato obrni grlo v nasprotno smer kot pri demontaži za 1/8 obrata (v pokončno lego) in namesti gumijasti pokrov.
Sovoznikova stran: snemi nalivno grlo posode za pranje stekel. Odmakni cevi za klimo (odstrani plastično držalo). Uporabi desno roko. Postopek je isti kot pri levem žarometu. NA koncu ne pozabi na nalivno grlo in pritrditi cevi za klimo.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Odgovori