Laguna 3 2.0 dci poraba

Vse debate v zvezi z Renault Talismani, Lagunami, Megani in Clioti vseh letnikov
Uporabniški avatar
mbajec3
Prispevkov: 114
Pridružen: 13 Mar 2015, 12:07
Kraj: Postojna

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a mbajec3 »

sej sm ze zgoraj opisal mojo porabo
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Pa saj ne vem kaj naj si mislim. 8 litrov z dizlom? To ni dinamična vožnja, to je kvečjem popolno neznanje o vožnji. Pišuka, meni 1.8 bencinar ne pokuri toliko pa če počnem ne vem kaj.
LP, Samojed
King1
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Jan 2011, 15:00
Kraj: okolica Domžal

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a King1 »

Samojed napisal/-a:Pa saj ne vem kaj naj si mislim. 8 litrov z dizlom? To ni dinamična vožnja, to je kvečjem popolno neznanje o vožnji. Pišuka, meni 1.8 bencinar ne pokuri toliko pa če počnem ne vem kaj.
Kaj da ti rečem? Tko je.... ja 1.8 ti ne pokuri toliko? Kakšen 1.8 pa kakšen avto? Pa da vidimo naprej kako in kaj.

lp
mbajec3 napisal/-a:sej sm ze zgoraj opisal mojo porabo
Oprosti sem spregledal... to maš laguno 2?

lp
Zakaj je opel v dežju tako hiter? Ker beži pred rjo.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a Samojed »

1.8 16V v laguni 2. Ni šans da pridem do 8. Edino s kamp prikolico pride na cca 11, da pa z duzlom 8 pokurte mi p ni več nič jasno :) .
LP, Samojed
King1
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Jan 2011, 15:00
Kraj: okolica Domžal

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a King1 »

Samojed napisal/-a:1.8 16V v laguni 2. Ni šans da pridem do 8. Edino s kamp prikolico pride na cca 11, da pa z duzlom 8 pokurte mi p ni več nič jasno :) .
Sem jo imel... dvojko z tem motorjem... pod 9 nikol ni sla. Za tvojih manj kot 8 vozis za kamjoni. To pa ni voznja ampak mucenje. :D Ti dam mojo za vozit pa bos videl kok pije.

Lp

P.s. kolega ma golfa 4 ko z 1.4 motorjem pa mu 8 pije. Pa ma cca 75 konjev in 150 kg lazji avto. Zdej pa kontaj.
Zakaj je opel v dežju tako hiter? Ker beži pred rjo.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a Samojed »

:) saj pravim - ali ne znate vozit ali pa imate avte hin. Potem pa en napiše malo nižjo porabo, je pa on vsega kriv. Kaj delate ne vem, ampak jaz se pač vozim. Po omejitvah plus malenkost čez.
LP, Samojed
King1
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Jan 2011, 15:00
Kraj: okolica Domžal

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a King1 »

Samojed napisal/-a::) saj pravim - ali ne znate vozit ali pa imate avte hin. Potem pa en napiše malo nižjo porabo, je pa on vsega kriv. Kaj delate ne vem, ampak jaz se pač vozim. Po omejitvah plus malenkost čez.
Ja ni problem da ma en mal nizjo porabo. Nikakor. Da pa cloveku buce prodajas z porabo pa je problem. Ne razumem zakaj?
Ja verjetno je laguna od prvega lastnika z 140 km ji hin kot ti pravis. Aja mogoce pa res ne znamo vozit. Smo le 19 let stari. Lepo te prosim no. Omejitve? Za tako porabo ti se manjka nekih 20 km/h do omejitev.

Lp

P.s. mogoce mam pa res slab avto. Ta renault je cist grozen... :wink:
Zakaj je opel v dežju tako hiter? Ker beži pred rjo.
Uporabniški avatar
mbajec3
Prispevkov: 114
Pridružen: 13 Mar 2015, 12:07
Kraj: Postojna

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a mbajec3 »

King1 napisal/-a:
Samojed napisal/-a:Pa saj ne vem kaj naj si mislim. 8 litrov z dizlom? To ni dinamična vožnja, to je kvečjem popolno neznanje o vožnji. Pišuka, meni 1.8 bencinar ne pokuri toliko pa če počnem ne vem kaj.
Kaj da ti rečem? Tko je.... ja 1.8 ti ne pokuri toliko? Kakšen 1.8 pa kakšen avto? Pa da vidimo naprej kako in kaj.

lp
mbajec3 napisal/-a:sej sm ze zgoraj opisal mojo porabo
Oprosti sem spregledal... to maš laguno 2?

lp
laguna 3
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a Samojed »

King1 napisal/-a:
Samojed napisal/-a::) saj pravim - ali ne znate vozit ali pa imate avte hin. Potem pa en napiše malo nižjo porabo, je pa on vsega kriv. Kaj delate ne vem, ampak jaz se pač vozim. Po omejitvah plus malenkost čez.
Ja ni problem da ma en mal nizjo porabo. Nikakor. Da pa cloveku buce prodajas z porabo pa je problem. Ne razumem zakaj?
Ja verjetno je laguna od prvega lastnika z 140 km ji hin kot ti pravis. Aja mogoce pa res ne znamo vozit. Smo le 19 let stari. Lepo te prosim no. Omejitve? Za tako porabo ti se manjka nekih 20 km/h do omejitev.

Lp

P.s. mogoce mam pa res slab avto. Ta renault je cist grozen... :wink:
Hja glej, lahko je pa z mojim kaj narobe :) . Ker v bistvu je res, da če primerjam z novim meganom (1.2 tce z 100 konji), je razlika v porabi dobre pol litra. Torej 16 let razlike v letniku in 30 konjev manj prihrani pol litra. Če si stem odgovorom kaj bolj zadovoljen ne vem, dal sem ga za primerjavo dveh različnih motorjev z istim stilom vožnje.
LP, Samojed
King1
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Jan 2011, 15:00
Kraj: okolica Domžal

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a King1 »

Samojed napisal/-a: Hja glej, lahko je pa z mojim kaj narobe :) . Ker v bistvu je res, da če primerjam z novim meganom (1.2 tce z 100 konji), je razlika v porabi dobre pol litra. Torej 16 let razlike v letniku in 30 konjev manj prihrani pol litra. Če si stem odgovorom kaj bolj zadovoljen ne vem, dal sem ga za primerjavo dveh različnih motorjev z istim stilom vožnje.

Čaki dej mi tole razloži... novi megan 100KM, 16 let stara laguna 70KM.. sej si reku da je manj kajne? Dej najprej podatke prave potem pa greva naprej. O bože bože.

lp

p.s. dej mal porabe poglej tukaj .. https://poraba.com/average_car.php?minE ... 991&page=6" onclick="window.open(this.href);return false;
Zakaj je opel v dežju tako hiter? Ker beži pred rjo.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Novi megan 100km, 17 let stara laguna 130km. Pri mojem stilu vožnje in cestah kjer se vozim, je razlike dobre pol litra v prid megana. Kot sem napisal - malo glede na leta razvoja.
LP, Samojed
King1
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Jan 2011, 15:00
Kraj: okolica Domžal

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a King1 »

Samojed napisal/-a:Novi megan 100km, 17 let stara laguna 130km. Pri mojem stilu vožnje in cestah kjer se vozim, je razlike dobre pol litra v prid megana. Kot sem napisal - malo glede na leta razvoja.
Katera laguna pa ima 130 KM? 16 let stara. Tudi to da je samo pol litra razlike ti ne verjamem. Ker trend dizlov upada in verjetno je to posledica da novi bencinarji porabijo vse manj.

Lp
Zakaj je opel v dežju tako hiter? Ker beži pred rjo.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a Samojed »

O, sory, ne vem zakaj sem 130 omenjal (verjetno zaradi tce 130). Ne, moja ima 120 oziroma tam nekje konjev.

Seveda je poraba odvisna od vrste ceste in od avta in od voznika. Res imam ceste dokaj v redu, ker nimam semaforjev, je pa veliko omejitev 70, 60 in 50.
Če vozim normalno, s tokom prometa, ni težko imeti nizko porabo. Po ravnem in 70km/h je trenutna poraba pod 6. Če tako peljem. Na ac je ob 130km/h trenutna poraba do 7,5. Pospeševanja in klance je z lahkoto skriti v predvidevanje pred semaforjem, križiščem ali dohitevanjem pred seboj vozečega, torej povprečje 7,5 ni nobena znastvena fantastika.
LP, Samojed
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Aja, pa da se tole ne razvije še bolj kot se že je - ne, ne gre se mi zato da bi se ali hvalil ali zavajal ali karkoli drugega. Povprečje zadnjih 15.000 km po bord compu je 7,4 in to je to. Ne odstopa od na peš izračunanega in pač sem napisal kaj je pri meni. Še nihče, ki se je vozil z mano, mi ni očital da sem mečkač ali da dela gužvo na cesti, nisem pa divjak oziroma vsaj ne v smislu tistih, ki za ritjo kljub koloni ves čas drkajo po gasu in bremzi.

Toliko z moje strani, mogoče pa samo še namig za tiste, ki boste probali trenutno porabo pri npr 60 ali 70 na uro - moja laguna ima 5 prestav in v 5 lepo pelje v koloni pri 60 na uro. Če jo peljem tako, sem enako hiter kot tisti pred mano ali tisti za mano, poraba je pa tudi liter nižja kot v tretji prestavi. Kdor želi naj proba in naj napiše, je pa seveda pri dizlu drugo prestavno razmerje, če je 6 prestav pa sploh, ampak probajte.
LP, Samojed
Uporabniški avatar
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Re: Laguna 3 2.0 dci poraba

Odgovor Napisal/-a obi »

Še moj piskrček
Večinoma mestna vožnja (70 mesto /30 ac in podobno) 7,2
Mešana vožnja (50 mesto / 50 ac in podobno) 6,9
Večinoma AC (70AC / 30 Mesto in ostalo) cca 6,5

Avto Laguna GT 110kW
Štrom for wife, UPS for life.
Odgovori