Clio 1.2 žre olje

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
davidb
Prispevkov: 21
Pridružen: 29 Avg 2014, 19:12
Kraj: Zagorje ob Savi

Clio 1.2 žre olje

Odgovor Napisal/-a davidb »

Zdravo,
rabim pomoč. Sem lastnik cliota 2, letnik 2003. Motor 1.2 8V D7F. Lastim si ga od avgusta lani, do nekje 14 dni nazaj nisem imel nobenih težav.

14 dni nazaj pridem z avtom domov, nobenih težav. Parkiral sem ga na dvorišču, kjer je manjši naklon. Ker sem se spet odpravljal od doma, se vsedem v avto, dam kontakt, nakar avto izpiše, da je olja malo. Prestavim avto do soseda, kjer na ravnini kaže OIL OK, gledam olje v mašini na minimumu. Natočiva Elf Competition olje do max in danes gledam olje, ki ga manjka nekje 1/4, na števcu kaže 4 krogce od 6 :angel: :angel: :angel:

V 14 dneh sem skuril 2 tanka bencina, naredil sem okrog 900km. Zanima me, kaj je narobe, da je poraba olja takšna?
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Clio 1.2 žre olje

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Najprej preveri, če kje pušča (čep?). Stari 1.2 8V so radi prebili tesnilo glave, kjer je olje potem iztekalo. Majin Clio z 1.2 16v je v časih, ko ga je vozila še tašča, popil cca 2x do minimuma na servisni interval. So pa na splošno 16v znane mašine z žejo po olju. Zadeva pa se je drastično izboljšala, ko se je nehalo voziti na res kratkih razdaljah (skakanje po 2km v eno smer).
Uporabniški avatar
davidb
Prispevkov: 21
Pridružen: 29 Avg 2014, 19:12
Kraj: Zagorje ob Savi

Re: Clio 1.2 žre olje

Odgovor Napisal/-a davidb »

drhouse napisal/-a:Najprej preveri, če kje pušča (čep?). Stari 1.2 8V so radi prebili tesnilo glave, kjer je olje potem iztekalo. Majin Clio z 1.2 16v je v časih, ko ga je vozila še tašča, popil cca 2x do minimuma na servisni interval. So pa na splošno 16v znane mašine z žejo po olju. Zadeva pa se je drastično izboljšala, ko se je nehalo voziti na res kratkih razdaljah (skakanje po 2km v eno smer).

Takole, po parih dneh vožnje (kratke razdalje, 10km v eno stran) mi na števcu kaže vse krogce. Zadnjič so manjkale že dve, čeprav je bilo olje nalito pred manj 1000km. Žal nisem imel časa pogledat k motorju realnega stanja.

Je to normalno, da je zginilo, sedaj pa ga je spet polno? In avto je stal na ravnini kakšni dve uri vedno preden sem gledal.
Uporabniški avatar
jereb007
Prispevkov: 137
Pridružen: 17 Okt 2007, 09:22
Kraj: sevnica

Re: Clio 1.2 žre olje

Odgovor Napisal/-a jereb007 »

Ti si en kret...
Šipka za olje ti je referenca ne pa krogci v števcu. Prokleti mobitelčkarji, raje vsak nekaj klika pa na forumu sprašuje, da bi šipko za olje vzel ven pa ne... BUMBAAAR
ah, ta moj clio
Uporabniški avatar
davidb
Prispevkov: 21
Pridružen: 29 Avg 2014, 19:12
Kraj: Zagorje ob Savi

Re: Clio 1.2 žre olje

Odgovor Napisal/-a davidb »

jereb007 napisal/-a:Ti si en kret...
Šipka za olje ti je referenca ne pa krogci v števcu. Prokleti mobitelčkarji, raje vsak nekaj klika pa na forumu sprašuje, da bi šipko za olje vzel ven pa ne... BUMBAAAR
Zal sipka za olje kaze enako. Sigurno ti je v zivljenju dolgcas, ker si tako popoln.

In cez dan pocnem kaj drugega kot pa da tipkam po telefonu.
Uporabniški avatar
bfranc
Prispevkov: 358
Pridružen: 11 Sep 2008, 09:42
Kraj: Dobrepolje/Kompolje

Re: Clio 1.2 žre olje

Odgovor Napisal/-a bfranc »

On ti je hotel dopovedat, da se ne zanašaj na tiste krogce.Če si videl, da ti manjka olje po teh krogcih,si bi lahko vzel dve minuti časa in preveril dejansko stanje.In če ti zdaj kaže, da je dovolj olja po šipki in krogcih, pol je bila krivda samo to, da je bil avto nagnjen.
Uporabniški avatar
jereb007
Prispevkov: 137
Pridružen: 17 Okt 2007, 09:22
Kraj: sevnica

Re: Clio 1.2 žre olje

Odgovor Napisal/-a jereb007 »

@ bfranc točno tako...
Drugače pa če avto žre olje (ni dejanskega iztekanja iz motorja) je rešitev samo menjava obročkov ter teflonov, vse drugo je brca v temo...
ah, ta moj clio
Odgovori