Neznano tuljenje Laguna 3

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
carpi
Prispevkov: 4
Pridružen: 26 Feb 2015, 12:29

Neznano tuljenje Laguna 3

Odgovor Napisal/-a carpi »

Živjo.
Kot že rečeno se mi je v Laguni 3 pred kakšnima 2 mesecema pojavilo nekakšno tuljenje. Od takrat do danes se je zvok ojačal. Tuljenje se glede na zavijanje ne spreminja, spreminja se pa s hitrostjo. Tudi glede na prestavo in stisnjeno oz. spuščeno sklopko je zvok ne spremenjen. Zasliši se nekje pri hitrosti 60km/h in naprej. V zadnjem času opažam da je to tuljenje postalo dvotonsko (višji in nižji ton). Avto je 2.0dci z ročnim menjalnikom. Na njem so zimske pnevmatike Michelin alpin a4 vožene cca 20k km z 6mm profila.
Ali je že kdo imel podobne težave oz. kaj mislite kaj bi lahko povzročilo to tuljenje?
Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
BigPoppaSLO
Prispevkov: 52
Pridružen: 03 Dec 2013, 23:40

Re: Neznano tuljenje Laguna 3

Odgovor Napisal/-a BigPoppaSLO »

Daj avto na dvigalo in preveri vsako kolo, da ni slučajno ležaj. Meni so se podobni zvoki pojavljali, ko je odpovedal sprednji ležaj.
Uporabniški avatar
carpi
Prispevkov: 4
Pridružen: 26 Feb 2015, 12:29

Re: Neznano tuljenje Laguna 3

Odgovor Napisal/-a carpi »

Avto je že bil na dvigalu a se ni dalo ugotoviti ali je kolesni ležaj oz. kaj drugega. Problem je ker se tuljenje zacne sele pri hitrosti 60kmh+ Je možno da so ležaji v menjalniku krivi za ta zvok?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Neznano tuljenje Laguna 3

Odgovor Napisal/-a Fan »

BigPoppaSLO napisal/-a:Daj avto na dvigalo in preveri vsako kolo, da ni slučajno ležaj. Meni so se podobni zvoki pojavljali, ko je odpovedal sprednji ležaj.
X2

Vsak normalen mehanik/mojster/popoldanec vam bo hitro povedal ali je kolesni ležaj ali ne. Že samo da se zapelje z vozilom, bo lahko postavil 80% diagnozo.
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
carpi
Prispevkov: 4
Pridružen: 26 Feb 2015, 12:29

Re: Neznano tuljenje Laguna 3

Odgovor Napisal/-a carpi »

Tuljenje kolesnega ležaja je praktično že izključil ševedno pa ne more lociratki hrup.
Uporabniški avatar
najbiker
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Dec 2013, 23:45

Re: Neznano tuljenje Laguna 3

Odgovor Napisal/-a najbiker »

Možno je da so gume. Pri meni so pnevmatike krive za moteč zvok ( Dunplop fast responce). Nad hitrostjo 60 km/h se sliši tuleč zvok, pa ne tako glasen kot da bi bil ležaj. Preglej pnevmatike.
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Neznano tuljenje Laguna 3

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Če si sposodim temo. Tudi meni se pojavlja tako tuljenje in sva z mehanikom ugotovila da je ležaj, ne pa še kateri je, ker še ne tuli toliko (en od sprednjih). :) Zdej pa gledam malo po netu in se dobi ležaj z abs senzorjem za 100+€ in pa samo ležaj za 20€. Se da preprešat samo ležaj oz. se splača ali boljše nabavit komplet?

Hvala.
Slika
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Neznano tuljenje Laguna 3

Odgovor Napisal/-a Fan »

V koliko se bo delalo z orodji/prešo, se lahko zamenja samo ležaj.
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kremenko123
Prispevkov: 67
Pridružen: 22 Dec 2015, 15:49

Re: Neznano tuljenje Laguna 3

Odgovor Napisal/-a kremenko123 »

Po moje pri Laguni III ni možna menjava samega ležaja, sem ga držal v roki in je "zapertlan" ,tudi vprašanje, če bi kje dobil takšen ležaj. SNR, ki bi naj bil tudi OEM stane 106€ . En kos še imam na zalogi,če te zanima.
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Neznano tuljenje Laguna 3

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Se mi je zdelo da bo kaj takega. Od kod si? A je to univerzal, ker meni tuli prednji desni...
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Neznano tuljenje Laguna 3

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Preveri polosovine. Pri mamini Thaliji se je pojavljal na 80km/h tak tuleč/zavijajoči zvok, ki je izginil, ko si spustil hitrost na cca 60 in se od 80 naprej spet pojavil. Diagnoza: padla dol zunanja manšeta (pri disku), pometalo ven mast in zglob je bil suh. Se je dodalo mast, zamenjalo manšeto in zadeva je utihnila.
Odgovori