alu platišča

Vse o videzu avtomobila
Uporabniški avatar
Gračnar
Prispevkov: 19
Pridružen: 28 Jan 2015, 18:35

alu platišča

Odgovor Napisal/-a Gračnar »

Pozdravljeni
Vem da je verjetno bilo ze dosti govora vendar vseeno potrebujem vašo pomoč ker sem na tem področju pač noob :)
Zanima me na kaj vse morem biti pozoren pri nabavi alu platišč. NE zanima me ohranjenost ter temu podobne stvari, predvsem me zanima specifikacije kaj točno morem bit pozoren, kajti gre se da bi dal na svoj renault clio mk2 lita platišča velikosti 15", vem da more biti razmerje vijakov 4x 100 vendar za ostale stvari nisem prepričan se pravi do katere stevilke lahko grem pri ET in pri J oznakah
hvala za pomoč
LP
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Vazno da imas velkost platisc vpisano v homologacijo, ET in J ti nebo noben preverjal je pa res da ne smejo prevec ven gledati.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
Gračnar
Prispevkov: 19
Pridružen: 28 Jan 2015, 18:35

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a Gračnar »

velikost je 15" samo sedaj ne vem kako je stem Et in J pizdarijami :S se pravi če mam jaz v homolomo vpisanih 36Et in 6J gor pa dam lita 15" 4x100 42ET in 7,5Jx15h2 nebi smel bitit problem ali pač
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a R5 »

7J je že kar max za 195 gume raje daj 6J
Uporabniški avatar
Gračnar
Prispevkov: 19
Pridružen: 28 Jan 2015, 18:35

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a Gračnar »

super hvala za pomoč predvsem sem imel pa v planu tale platišča tako da komentarji zaželjeni heh
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=9270790&show=1" onclick="window.open(this.href);return false;
lp
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a R5 »

Glej da je sredinska luknja 60.1 ali večja pa pol daš distančnik vmes,če je pa luknja majša je pa hudič.
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a zakumi »

To niso distancniki ampak centrirni obročki.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
Gračnar
Prispevkov: 19
Pridružen: 28 Jan 2015, 18:35

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a Gračnar »

pozdravljeni evo lita platišča so doma sedaj mam pa problem ker ne vem katere vrste centrirnih obročkov moram kupit gre se pa za renault clio 1.2 tce letnik 2010, platišča so pa dezent. Predvsem bi bil pa zelo hvaležen če bi mi nekdo na kratko povedla nasplošno zakaj so te centrirni obročki ter kje vse se jih dobi
hvala že za vnaprej
lp
Uporabniški avatar
5cenic
Prispevkov: 332
Pridružen: 08 Feb 2013, 00:27

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a 5cenic »

Pokliči kakšno trgovino z alu platišči in jih morjo imet.

Centrirni obročki so zato, če imajo platišča večja sredinsko luknjo kot originalna, da se v sredinsko luknjo vstavi centrirni obroček in se platišča lepo usedejo na pesto. Upam pa, da nisi kupil platišča z premajhno sredinsko luknjo ker potem pa hitro nastane problem.

Kot sem rekel, pokliči kakšno trgovino z alu platišči (Mat Sport, Alu Moda, Špan...), povej ker avto imaš in katera platišča imaš pa bodo že našli. Mislim, ad je sredinska luknja pri Renaultu 60,1.
Uporabniški avatar
Gračnar
Prispevkov: 19
Pridružen: 28 Jan 2015, 18:35

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a Gračnar »

no ta platišča so bila prej na renault clio mk3 samo ne vem pa če je uporabjal centrirne obročke ker je vse oksidirano tam okrog hehe, drugače pa super hvala za pomoč bom poklical pa se pozanimal
lp
Uporabniški avatar
5cenic
Prispevkov: 332
Pridružen: 08 Feb 2013, 00:27

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a 5cenic »

Če je imel na Renaultu in je sredinska luknja večja je moral 100% imeti centrirne obročke (razen če je bil fejst fejst neumen). Pokliči ga če ti jih pošlje če jih ne rabi.
Uporabniški avatar
Gračnar
Prispevkov: 19
Pridružen: 28 Jan 2015, 18:35

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a Gračnar »

veš kako je ne vem no ampak vidi se da je tam kamor pasejo centrirni obročki use oksidirano ne vem kako ampak je tako da sem 100% da jih ni imel drugače pa ni problema sem že zmenjen z enim vulkanizerjem in je rekel da brez problema bo zrihtal vse od vijakov do centrirnih da bo vse tko kakor mora bit samo pripeljat morem k njemu da zmeri vse in bo
Uporabniški avatar
5cenic
Prispevkov: 332
Pridružen: 08 Feb 2013, 00:27

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a 5cenic »

Ja sj tako je. Vijaki so od 1.5-3 evra na vijak (neoriginalni), za centrirne pa neb vedel kok so. Tisto notri je pa zmer oksidirano tako, da to ne pomeni, da ni imel centrirnih obročkov.

Bi pa na tvojem mestu peljal platišča prevert k vulkanizerju preden vse nabaviš na koncu pa ugotoviš da so skrivlena. No četudi ravnanje platišč ni drago, tudi za 20-25 evrov ti jih zrihtajo.
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a R5 »

jaz imam tudi dezent feltne gor pa so brez centrirnih obročkov ker je luknja prava (60.1) feltno natakni na avto pa boš prec videl če ima kaj lufta na pestu. http://www.matsport-shop.si/Classificat ... 0101000195" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Gračnar
Prispevkov: 19
Pridružen: 28 Jan 2015, 18:35

Re: alu platišča

Odgovor Napisal/-a Gračnar »

super hvala fantje za pomoč, ja felge peljem k vulkanizerju da mi preveri če je vse ok potem pa nabim vse, kar potrebujem da ne bo kasneje kakšnih problemov. feltno sem pa nataknil trenutno lahko samo na r clio mk2 in je pasalo brez centrirnih tako da se mi zdi da tudi jaz ne bom potreboval centrirnih ampak pustimo se presenetit :D
lp
Odgovori