Avantime 2.0 turbo

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Dve vprašanji... Si siguren, da so kilometri realni. Sumljivo malo jih je, to je ene ~10k km na leto.

Gume so Pirelli P Zero? Če je, sem jih mel in so bile super, le znucale so se zelo hitro.
Slika
Uporabniški avatar
šemzo
Prispevkov: 24
Pridružen: 02 Dec 2013, 09:37
Kraj: Ljubljana

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a šemzo »

Za kilometre lahko jaz potrdim, da so realni, ker servisiram ta avto. Gume so pa tudi Pirelli P zero, ker sem bil poleg pri nakupu.
Uporabniški avatar
montblanc
Prispevkov: 83
Pridružen: 03 Jun 2013, 21:19

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a montblanc »

drhouse napisal/-a:U, jebenti, je lep :shock:

Povej mi, kako se kaj motorček obnese v tej veliki kravi?

Ta mototček zame kar zadostuje, nisem glih neki dirkač na cesti, mi je bolj pomembna udobna vožnja (pogrešam podvozje in sedeže od velSatisa) , kot pa lomljenje vratu pri speljevanju. Je pa ta motorček neka vmesna varianta ki je bila na izbiro v avijih. Najbolj paše aviju itak V6 motor, le da je žal cajt povozil te motorje :( 2,2dci motor sem mel pa v velSatisu, motor ni slab (čisto nov), mogoče prešvoh za kake dirkače, je pa varčen. Absolutno pa ne prijazen do denarnice (servisi na 10 000km, ali pa ga lahko z avtom vred na odpad zapelješ). Pa moje mnenje je, da dizelaš nekak ne paše v avija. Ta 2,0turbo s svojimi 170 konjički je pa ena srednja izbira, še najmanj stroškov glede rednega vzdrževanja, pospeški so dokaj dobri, poraba pa še v mejah normale. Če bi se še enkrat odločal o nakupu in imel na izbiro čisto nove avije, bi še enkrat izbral 2.0turbo motor.
Velocity and Satisfaction
Uporabniški avatar
montblanc
Prispevkov: 83
Pridružen: 03 Jun 2013, 21:19

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a montblanc »

šemzo napisal/-a:Ko bi le bilo več takih lastnikov v sloveniji kot si ti. Čudovito skrbiš za avto in prav je tako!
Tudi Vel Satis, ki sem ga dobil iz tvojih rok je v odličnem stanju in nimam z njim po do sedaj prevoženih 24.000 km nobenih težav ( kljub temu, da je 2.2 dci :P ).

Le tako naprej ;)

Redne servise še naprej in verjamem da ti bo ta velSatis še doooolgo in dobro služil :) Avtek je bomba za vozit, ga ni Renoja ki bi bil bolj udoben!!!!!! Če se ga pa naveličaš mi ga lahko nazaj prodaš, ga takoj vzamem :P
Velocity and Satisfaction
Uporabniški avatar
montblanc
Prispevkov: 83
Pridružen: 03 Jun 2013, 21:19

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a montblanc »

lukeatluke napisal/-a:Fenomenalno, še več takih postov! :)

S čim si rihtal masko? Sprej ali premaz? Za tako razliko se pa tudi na svojem spravim.

Masko in vso plastiko zunaj in znotraj sem prebarval s tem
Slika
sem sprobal tudi neko poceni sranje, pa če prav je pisalo da je hitrosušeča se je barva sušila cel dan, tako da v bodoče uporabljam samo to. Barva je prvotno namenjena plastičnim črnim odbijačem in je je kar trpežna. Je pa v mat efektu.
Velocity and Satisfaction
Uporabniški avatar
montblanc
Prispevkov: 83
Pridružen: 03 Jun 2013, 21:19

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a montblanc »

Drejchi napisal/-a:Dve vprašanji... Si siguren, da so kilometri realni. Sumljivo malo jih je, to je ene ~10k km na leto.

Gume so Pirelli P Zero? Če je, sem jih mel in so bile super, le znucale so se zelo hitro.

Ko sem prišel prvič na ogled avta sem tipu takoj začel najedat da itak nima realnih kilometrov (da bi ceno zbil) potem pa mi tip fukne pred fris vso zgodovino avija (račune,listke servisne, knjižico servisno ) pa sem sam zapru lape :oops: (in iskal naprej pomanjklivosti da zbijem ceno.... in sem jo pa še to zeloooo uspešno :D :D :D :D ) Z avijem se je tip vozu 5let vsak dan 4km v službo (8km na dan) strehe sploh ni odpiral (zakaj si pol kupiš tak avto???? ) pa avi je vsega skup stal dve leti. Tudi podatki na carfaxu štimajo. Km res nima veliko, kar pa še ne pomeni da je bil avi čuvan, ko sem ga prevzel so bili v njem podnajemniki (pajčevine kot na kakem podstrešju :mad: :mad: :mad: ) pa vse se je nekaj luščilo pa kar koli si prijel je bilo lepljivo ali odpadlo, pa pasje dlake vse povsod da bi je bilo za en pelcmantl. :mad: :mad:

Ja gume so pa točno te.
Velocity and Satisfaction
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

No, sej to me je zmotilo, da je avto tako slabo ohranjen pri tako malo kilometrih.

Daj, če imaš čas in če bo vreme, pridi v petek na lokalca z njem. Bomo imel vse tri motorizacije, 3.0 V6, 2.2 dCi in 2.0 T :)
Slika
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Ja dej pa se dobiva v Litiji pa greva skupaj :) .
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a revier »

Je možno, da sem te danes ob 17.10 uri srečal pri v Šentviškem tunelu na AC?
Uporabniški avatar
montblanc
Prispevkov: 83
Pridružen: 03 Jun 2013, 21:19

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a montblanc »

Fantje, ta petek žal ne bom utegnu, kdaj drugič pa z veseljem :wink:

Ne, tist pri tunelu pa nisem bil jaz :wink:
Velocity and Satisfaction
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a revier »

montblanc napisal/-a:Fantje, ta petek žal ne bom utegnu, kdaj drugič pa z veseljem :wink:

Ne, tist pri tunelu pa nisem bil jaz :wink:
Aha :) teh avijev je čedalje več ;)
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a drhouse »

V Domžalah oz Trzinu redno videvam enega sivega - je tudi ta kdo od poznanih?
Uporabniški avatar
jure
Prispevkov: 398
Pridružen: 29 Avg 2005, 15:17
Kraj: koper

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a jure »

montblanc napisal/-a:
lukeatluke napisal/-a:Fenomenalno, še več takih postov! :)

S čim si rihtal masko? Sprej ali premaz? Za tako razliko se pa tudi na svojem spravim.

Masko in vso plastiko zunaj in znotraj sem prebarval s tem
Slika
sem sprobal tudi neko poceni sranje, pa če prav je pisalo da je hitrosušeča se je barva sušila cel dan, tako da v bodoče uporabljam samo to. Barva je prvotno namenjena plastičnim črnim odbijačem in je je kar trpežna. Je pa v mat efektu.
kje se pa da dobit tak sprej.pri meni v meganu je tudi vse zdrsano pa bi blo treba malo popravit :?
Uporabniški avatar
montblanc
Prispevkov: 83
Pridružen: 03 Jun 2013, 21:19

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a montblanc »

To barvo sem nabavil pri njih, http://www.bizi.si/MORGANA-D-O-O/" onclick="window.open(this.href);return false; kje se pa to v bližini ljubljane dobi pa nimam pojma. Verjetno v kaki trgovini z barvami in laki.
Velocity and Satisfaction
Uporabniški avatar
montblanc
Prispevkov: 83
Pridružen: 03 Jun 2013, 21:19

Re: Avantime 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a montblanc »

Eno vprašanje... Trenutno so na aviju feltne z ET42 (original), kaj se zgodi oz kaj je potrebno postoriti če bi dal gor recimo feltno z ET50?? :smt030
Velocity and Satisfaction
Odgovori