Napajalni kabel skozi požarno steno...

Vse o ozvočenju avtomobilov
Odgovori
Uporabniški avatar
marex
Prispevkov: 247
Pridružen: 01 Nov 2012, 19:10
Kraj: Ljutomer

Napajalni kabel skozi požarno steno...

Odgovor Napisal/-a marex »

Zdravo!

Zanima me kje bi v cliotu letnik 2004, speljal napajalni kabel 50mm skozi požarno steno? Ideje? Lukenj glih nebi rad vrtal :(

In pa ne razumem se z temi izolacijskimi materiali. Verjetno so razlčni za na vratno tapeto in na pleh?
Koliko teh materijalov rabim za vrata v cliotu?

hvala, lp
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Napajalni kabel skozi požarno steno...

Odgovor Napisal/-a Spula »

marex napisal/-a:Zdravo!

Zanima me kje bi v cliotu letnik 2004, speljal napajalni kabel 50mm skozi požarno steno? Ideje? Lukenj glih nebi rad vrtal :(

In pa ne razumem se z temi izolacijskimi materiali. Verjetno so razlčni za na vratno tapeto in na pleh?
Koliko teh materijalov rabim za vrata v cliotu?

hvala, lp
Kabel spelješ tam kjer je že zdaj speljana inštalacija. Izolacijsko misliš to za zvok? Te se ponavadi polepijo samo na pleh v vrata, boke in poden :)
RenaultSport
Uporabniški avatar
Seko
Prispevkov: 1189
Pridružen: 13 Okt 2007, 19:33

Re: Napajalni kabel skozi požarno steno...

Odgovor Napisal/-a Seko »

Pri samem cliotu imaš par različnih verzij požarnih oz kje lahko spelješ + kabel.. Malo poglej pod volanskim drogom kjer se da potegniti kabel. Je pa 50mm kar že konkretne velikosti mogoče boš imel težave s samo vgradnjo.

Za izolacijo imaš več možnosti kako izolirati in seveda se najbolj pozna izolacija vrat. S tem mislim samo notranjost vrat in pa tudi panele.
Več o te izolaciji si pa lahko tudi prebereš na našem blogu Zvočna izolacija za avtoakustiko – Silent Coat
In pa sami artikli na spletni trgovini.Silent Coat
Uporabniški avatar
toto46
Prispevkov: 131
Pridružen: 08 Jul 2012, 19:25
Kraj: Tolmin

Re: Napajalni kabel skozi požarno steno...

Odgovor Napisal/-a toto46 »

Sej verjetno ima tudi clio podobno kot megan1. Tam kjer gre v kabino šop kablov iz motornega prostora tam potegneš, pazljivo z kakšno pilo špičasto preluknjaš tisto gumo in potisneš kabel skozi in nakoncu še malo s silikonom namažeš za vsak slučaj in je to to ;) Jaz z 25mm kablom nisem imel težav vendar 50mm je pa že kar debel tako da nevem ;)
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Napajalni kabel skozi požarno steno...

Odgovor Napisal/-a franko »

50 mm2 kabel sem jaz v motorni prostor Cliota potegnil mimo pletenice za odpiranje pokrova motorja.

Izolirati je dobro sama vrata, na panelih pa tiste dele, ki ti delujejo, da lahko vibrirajo. Če boš imel nizkotonec v prtljažniku, je dobro izolirati še prtljažna vrata in vse gibljive dele. Če se boš šel ekstreme pa še zadnje boke, streho in poden.
Lahko uporabiš isto izolacijo za plastiko in pločevino, katero boš, je pa odvisno od tega kako dobro bi rad, in koliko si pripravljen vložiti v izolacijo :wink:
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
marex
Prispevkov: 247
Pridružen: 01 Nov 2012, 19:10
Kraj: Ljutomer

Re: Napajalni kabel skozi požarno steno...

Odgovor Napisal/-a marex »

hvala za nasvete, še bom tam pogledal ko bo avto doma in vreme :D Nebom se glih šel neki extreme, sicer 1500 rmsa je kar dosti ampak ok. Dobro te bi že moral prtljažnikova vrata izolirat, okej bom.

Glede izolacije sem še v temi :( koliko sploh tega rabim približno in kakega?

hvala
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: Napajalni kabel skozi požarno steno...

Odgovor Napisal/-a zig@ »

Pozdravljen

Glede izolacije bi ti predlagal kvalitetno izolacijo prednjih vrat in pa nekaj tudi prtljažnika.

Izolacija prednjih vrat naredi ogromno razliko v samem zvoku prednjega sistema predvsem srednje in nizko frekvenčno območje.

Za tvoj avtomobil bi potreboval nekje 5-6 plošč Silent Coat za izolacijo prednjih vrat (komplet vrata 12plošč) in pa 1,5 plošče Silent Coat Noise Isolator za prednja vrata (3 plošče za komplet).

Noise Isolator ni nujna plast, je pa zelo priporočljiva za najboljši učinek.

Za prtljažnik pa je čisto odvisno od površine, ki bi jo rad izoliral. Predlagal bi ti, da na najbolj izpostavljene dele uporabiš Silent Coat Multilayer Extra. Za najbolj izpostavljene dele bi potreboval nekje 5-8 kosov odvisno od tega, kakšno kvaliteto želiš doseči.



Lp
Uporabniški avatar
marex
Prispevkov: 247
Pridružen: 01 Nov 2012, 19:10
Kraj: Ljutomer

Re: Napajalni kabel skozi požarno steno...

Odgovor Napisal/-a marex »

zig@ hvala, to je to. Sicer ne razumem pa še tega. Silent Coat nanesem na pleh, a Noise Isolator pa na vratno tapeto?

Glede prtljažnikov vratih pa bi nanesel tam za plastiko v vratih...
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: Napajalni kabel skozi požarno steno...

Odgovor Napisal/-a zig@ »

Tako je, najprej Silent Coat na pleh, Noise isolator pa ne na tapeto ampak kar čez Silent Coat na "pleh".

Na tapeti lahko vseeno uporabiš kakšen kos Noise Isolator, če imaš kje občutek da zadeva ropota / vibrira.

Za prtljažnik pa uporabi Silent Coat Multilayer Extra, ker so obremenitve toliko večje zaradi subwooferja.


Lp
Uporabniški avatar
marex
Prispevkov: 247
Pridružen: 01 Nov 2012, 19:10
Kraj: Ljutomer

Re: Napajalni kabel skozi požarno steno...

Odgovor Napisal/-a marex »

Okej, super najlepša hvala, to sem rabil.
Odgovori