Katero olje megane II 1.6 16

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
tadej0
Prispevkov: 81
Pridružen: 09 Jun 2009, 22:54

Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a tadej0 »

Avto je letnik 2008, torej ph2. mašina 83kw/113km, katero olje je najboljše za motor? lp
Deniss
Prispevkov: 1781
Pridružen: 07 Okt 2008, 15:56
Kraj: Kranj

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a Deniss »

Elf Excellium 5w-40, sicer pa poglej v knjižico z navodili ;)
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Je ta uredu, ampak jaz dam kar Elf Evoluvion SXR 5w-40. Sicer sem skos deval excelliuma, letos sem dau prvič evolutiona in ne grem več nazaj hehe.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

ker? me zanima zakaj ne greš nazaj v čem je razlika?
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a domzikales »

UrosJ napisal/-a:ker? me zanima zakaj ne greš nazaj v čem je razlika?
Avto mi tišje laufa, olja sploh ne morem segret pa tudi če ga nevem kako tišim, se mi zdi, da se mi majn pregreva vse, po zimi mi je čisto drugače laufal avto. Pa še stvari je. So mi govorili, da ni razlika med tema excelliumu in evolutionu sxr pa sem ga probal in se prepričal. Pa šibko ko preverjam nivo olja, je olje še vedno svetle barve,da moreš prav dobro pogledat koliko pokaže, pri excelliumu je bilo olje na šibki že skoraj črno po dveh mesecih.

Lp.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
stmk
Prispevkov: 106
Pridružen: 11 Avg 2010, 10:11

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a stmk »

domzikales napisal/-a:
UrosJ napisal/-a:ker? me zanima zakaj ne greš nazaj v čem je razlika?
Avto mi tišje laufa, olja sploh ne morem segret pa tudi če ga nevem kako tišim, se mi zdi, da se mi majn pregreva vse, po zimi mi je čisto drugače laufal avto. Pa še stvari je. So mi govorili, da ni razlika med tema excelliumu in evolutionu sxr pa sem ga probal in se prepričal. Pa šibko ko preverjam nivo olja, je olje še vedno svetle barve,da moreš prav dobro pogledat koliko pokaže, pri excelliumu je bilo olje na šibki že skoraj črno po dveh mesecih.

Lp.
Kje pa ti vidiš temperaturo olja?

Drugače se ta motor zelo hitro ogreje (po kazalcu za temperaturo vode) in evolution ne more nič kaj dosti vplivati na to.

Če greš na uradni servis, ti bodo v nekaterih noter nalili celo elf 10/40 competition.

Zato menim, da je dovolj kvalitetno in tudi cenovno ugodno, če noter naliješ excelliuma, dobiš ga za cca. 40 € za 5 litrov. Razliko med olji boš pa boš po mojem mnenju ob "normalni" vožnji težko ugotovil.
a7
Prispevkov: 42
Pridružen: 25 Feb 2011, 10:16

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a a7 »

Za renault bencinske motorje(novejše) mora biti po standrtu RN0700 in NIČ DRUGEGA!

Motul 8100 X-cess 5W-40
Shell Helix Ultra 5W-40
Elf Evoluvion SXR 5W-40
...

Kaj sploh tipkate bedarije in neresnice? Namerno?


Je tako težko naredit na tem forumu enkrat in za vedno zaklenjeno temo o 3 renault standrtih?
bomber111
Prispevkov: 79
Pridružen: 18 Feb 2012, 22:30

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a bomber111 »

domzikales napisal/-a:
UrosJ napisal/-a:ker? me zanima zakaj ne greš nazaj v čem je razlika?
Avto mi tišje laufa, olja sploh ne morem segret pa tudi če ga nevem kako tišim, se mi zdi, da se mi majn pregreva vse, po zimi mi je čisto drugače laufal avto. Pa še stvari je. So mi govorili, da ni razlika med tema excelliumu in evolutionu sxr pa sem ga probal in se prepričal. Pa šibko ko preverjam nivo olja, je olje še vedno svetle barve,da moreš prav dobro pogledat koliko pokaže, pri excelliumu je bilo olje na šibki že skoraj črno po dveh mesecih.

Lp.
Ta je pa malo lovska, da si imel pri bencinarju po dveh mesecih skoraj črno olje. Med evolutionom in exceliom ni takšne razlike da bi jo lahko ti občutil pri vožnji. Res pa je da če si imel not 30.000 km staro olje in si nardil kompleten servis in tudi vlil noivo olje not, je normalno da avto lepše luafa, ampak po moje zaradi servisa ne zaradi drugega olja.
a najbolj važno je da si zadovoljen. to največ šteje. :D

imaš pa na mimo vrste zelo dobro ceno za evolutiona 5 litrsko kanto slabih 30 evrov. glede na to da je ista cena kot excelium je gotovo boljša izbira evulution.

tu pa mi nekaj ni jasno pri opisu
http://motornaolja.co/Elf-Evolution-SXR-5W-40-5l" onclick="window.open(this.href);return false;

v primerjavi s tem
http://www.mimovrste.com/artikel/342018 ... xr-5w40-5l" onclick="window.open(this.href);return false;
Deniss
Prispevkov: 1781
Pridružen: 07 Okt 2008, 15:56
Kraj: Kranj

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a Deniss »

a7 napisal/-a:Za renault bencinske motorje(novejše) mora biti po standrtu RN0700 in NIČ DRUGEGA!

Motul 8100 X-cess 5W-40
Shell Helix Ultra 5W-40
Elf Evoluvion SXR 5W-40
...

Kaj sploh tipkate bedarije in neresnice? Namerno?


Je tako težko naredit na tem forumu enkrat in za vedno zaklenjeno temo o 3 renault standrtih?
odpri novo temo pa se mal razpiš o tem pa bomo zrihtal da bo 'sticky'
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Ta je pa malo lovska, da si imel pri bencinarju po dveh mesecih skoraj črno olje. Med evolutionom in exceliom ni takšne razlike da bi jo lahko ti občutil pri vožnji. Res pa je da če si imel not 30.000 km staro olje in si nardil kompleten servis in tudi vlil noivo olje not, je normalno da avto lepše luafa, ampak po moje zaradi servisa ne zaradi drugega olja.
a najbolj važno je da si zadovoljen. to največ šteje. :D

imaš pa na mimo vrste zelo dobro ceno za evolutiona 5 litrsko kanto slabih 30 evrov. glede na to da je ista cena kot excelium je gotovo boljša izbira evulution.

tu pa mi nekaj ni jasno pri opisu
http://motornaolja.co/Elf-Evolution-SXR-5W-40-5l" onclick="window.open(this.href);return false;

v primerjavi s tem
http://www.mimovrste.com/artikel/342018 ... xr-5w40-5l" onclick="window.open(this.href);return false;
Ti bom slikal če bom še imel kdaj priložnost. In ne ni se mi zdelo zaradi tega, ker je bil sveže opravljen servis, ki sem ga sam delal. Servise delam na 15.000Km, tako da tista trditev tvoja odpade. Si pa že sam probal to narediti, da lahko trdiš, da ni razlike? Probaj pa poročaj, pa da neboš presenečen. Drugič se zadržim komentarja. Pa naj pol odloča teorija in ne praksa ;)

Lp.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
stmk
Prispevkov: 106
Pridružen: 11 Avg 2010, 10:11

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a stmk »

a7 napisal/-a:Za renault bencinske motorje(novejše) mora biti po standrtu RN0700 in NIČ DRUGEGA!

Motul 8100 X-cess 5W-40
Shell Helix Ultra 5W-40
Elf Evoluvion SXR 5W-40
...

Kaj sploh tipkate bedarije in neresnice? Namerno?


Je tako težko naredit na tem forumu enkrat in za vedno zaklenjeno temo o 3 renault standrtih?

Naj povem, da sem vedno v vse motorje renault (sem imel tudi dci) dajal noter olje 5/40 excellium.

Sem drugi lastnik megana, ki ga vozim že dobra tri leta. Prejšnji lastnik je v 60 tkm naredil tri servise in ker je vmes menjal servis, so mu na enem servisu nalili noter celo 10/40 competition.

Pred sabo imam servisno knjižico, kjer piše ustreznost olj:
norme ACEA A3 ali ACEA A5
Vsa omenjena olja ustrezajo zgoraj napisanim ACEA normam, prav tako po temperaturah (glede na to da je pod -20 pri nas pozimi redko in lahko uporabljamo zato tudi competitiona).

Naj še enkrat povem, da sem in bom uporabljal vedno elf olje oznak 5/40 (do zdaj je bil to excellium, zdaj naprej pa bo mogoče evolution).
Bolj kot to je potrebna redna menjava in dobro vzdrževanje vozila.
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

MI lahko kdo pove zakaj je evolution bolje dat not kot cometition ? ker namreč na servisu so meni nalil competition olje. pa sem vprašal zakaj ne kero novejše ker vem da to obstaja že nekaj časa, pa mi je rekel da mu to olje ven vrže kot vpiše neko številko not v računalnik.

ker če je tako da je to olje res bolj bogo bom na naslednjem tudi evolution dal not. bom mu pač povedal da naj da to boljše not.

V čem se razlikujeta razen na temp. območju ?


ps. mogoče se komu sanja kaj je tovarniško not nalito ko pride iz tovarne?

lp in hvala na odgovoru.
Uporabniški avatar
bostjan.ambrozic
Prispevkov: 447
Pridružen: 18 Okt 2009, 20:32
Kraj: Gorenjska

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a bostjan.ambrozic »

Tukaj si lahko mal ogledaš razlike med olji znamke Elf, sem pa presenečen, da so ti na servisu nalili notri nalili competition, ker evolution in solaris(dpf filter) dajejo notri že nekaj časa in je defenitivno boljše olje, sam sem ga dajal v megana II, 1.5 dci in ti povem, da je bila razlika, kot prvo sem opazil manjšo porabo pa tudi motor je precej tiše tekel, to so moje izkušnje. Vpisal je pa šasijo avtomobila, ker tam ima točne podatke kakšen motor je vgrajen, sej ni neka znanost, treba je pa vedeti, da pri 1.9 dci motorjih z dpf filtrom tankaš lahko samo solarisa, že zaradi garancije volje, zato jo tudi imaš.
http://www.total.sk/lub/lubroot.nsf/VS_ ... ment#11136" onclick="window.open(this.href);return false;
Renault Laguna II, 1.6 16V, 109KM
Uporabniški avatar
stmk
Prispevkov: 106
Pridružen: 11 Avg 2010, 10:11

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a stmk »

Če voziš "normalno" in olje menjuješ na leto oziroma 15 tkm nima kaj bit motorju, tudi če ti bodo nalili noter competitiona.
Bi pa ti vseeno priporočal naj ti nalijejo noter excelliuma ali evolutiona, razlika v ceni je majhna.
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Vedno znova in znova iz tega olja naredite opasno debato in modrujete eden čez drugega. Nej že enkrat nekdo napiše vse standarde in doda vsa olja, ki ustrezajo posameznim standardom in to bo to. A je res taka znanost olje zamenjat al kaj :roll:

Ti tadej0 pa kupi olje Elf Evolution SXR 5w-40 ter oljni filter Mann filter W 75/3 (ali pač katerikoli ekvivalent) in vse skupaj zamenjaj.

P.S.: Aja. Pa ne pozabit kupit še bakrene tesnilke za na vijak na karterju, ker jo bo treba zamenjat. Če boš staro montiral nazaj bo namreč vse skupaj puščalo...
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Odgovori