Kratka vprašanja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Spula napisal/-a:
iRenault napisal/-a:Pozdravljeni,

Imam problem: Dci 1.5, 245k km. V zadnjih dveh mesecih menjane grelne svečke in vse šobe. Dovod goriva očiščen od tanka naprej.
Sedaj imam problem, ko se vozim zjutraj v službo in stojim v koloni (počasno premikanje) cca 20minut, avto "zabije".
Ob speljevanju moram nabiti gas do nekje 1600rpm in iz izpuha se vali črn dim. To se dogaja potem še kakšnih 10minut vožnje (ob močnem pospeševanju). Če ga grem "spucat" na AC je bolje mogoče za kakšen dan.

Kaj bi lahko bilo? Avto sem imel na servisu in je serviser rekel da računalnik ne javlja nobene napake EGR ventila. Mogoče katalizator, je možno?
Ali je mogoče možno da je kakšen problem z šobami in nastavitvami?

Sklopka je še prva notr, mogoče že bolj proti koncu, je lahko to razlog?

Prosim za pomoč, saj mi je trenutno zelo nelagodno peljati v koloni (zame in za tiste kateri vozijo za mano).

Hvala! (:
1.5dci kangoo, clio, megane, letnik, kilovati? So še tastare šobe deplhi sistem (predvidevam, da so) ali novejše piezo šobe? Bere se kot da bi bil egr odprt in ga bi "dušilo"... So kakšne druge napake na testerju? Šobe, če so nove so sprogramirane/vpisane najbrž.
1.5dCi Megane (2004, tip motorja: K9K D7, 60kW). So še tastare šobe ja. Je EGR ventil težko odstraniti-spucati?
Pred menjavo šob nisem imel teh problemov, nevem pa ali sta te dve stvari povezani, saj motor drugače deluje OK (je odziven, poraba ni visoka, tek je miren). Se to pojavi res le ko stojim v (počasni) koloni kakšnih 20-30 minut.
Šobe so bile sprogramirane, testirane ob menjavi.
Katalizator bi lahko bil problem? Ali kakšen izpušni kolektor ali kaj takega?

Hvala!
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Lazarus.
Prispevkov: 5
Pridružen: 20 Feb 2019, 20:23

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Lazarus. »

Pozdravljeni,

moje vprašanje se nanaša na Twingo RS, letnik 09.
Volanska letev mi dobiva luft, in jo bo treba menjat/obnovit.
ali kdo ve, če paše gor volanska letev od navadnega Twinga oz. kje bi lahko to preveril?

hvala že v naprej.

lp
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Na clia rs jih dajajo od navadnega, ampak imaš potem manjši šterc (rajdni krog). Za twingota pa žal ne vem.

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Sej vem bedno vprašanje, pa če ima kdo pri roki, če mi lahko izmeri:
- premer platišča 16col
- premer platišča 17col

Vem kok je pretvorba, me pa zanima v praksi :)

Hvala!
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a franko »

V praksi je tolk kot nanese pretvorba. Ce te pa zanima koliksno je lice platisca, od enega zunanjega roba do drugega, se pa malo razlikuje med platisci.
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a iRenault »

franko napisal/-a:V praksi je tolk kot nanese pretvorba. Ce te pa zanima koliksno je lice platisca, od enega zunanjega roba do drugega, se pa malo razlikuje med platisci.

Hvala!
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
kunte
Prispevkov: 79
Pridružen: 09 Feb 2009, 19:43
Kraj: Novo mesto

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a kunte »

Morda kdo ve kakšna je razlika med M9R700 motorjem im M9R740?
LP Kunte
Uporabniški avatar
kunte
Prispevkov: 79
Pridružen: 09 Feb 2009, 19:43
Kraj: Novo mesto

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a kunte »

Da odgovorim sam sebi. Uspešno smo prestavili motor.Razlika je predvsem v senzorjih in ceveh. Blok motorja je enak , potrebno je bilo izvrtati nekaj novih lukenj in vrezati navoje.
LP Kunte
Uporabniški avatar
tilentomsic
Prispevkov: 21
Pridružen: 07 Sep 2016, 11:38

Puščanje klime

Odgovor Napisal/-a tilentomsic »

Živjo.

Imam Renault Megane, 1.4 TCE, 2009, 140.000km in začela mi je puščat klima.
Prvič sem jo polnil lani poleti, kjer aparat za filanje ni zaznal, da karkoli pušča, ampak vseeno je bila klima čez ene 4 mesce prazna (smo polnili do vrha). Torej prazna klima, ki spušča tak steklen zvok.
Letos sem spet polnil poleti, ampak je aparat zaznal da nekje pušča, vseeno sem napolnil in po enem mesecu je prazna.

Zanima me, kje je lahko problem, torej kaj bi blo treba menjati (vse možnosti, verjetno jih je več) in stroški menjave teh.
Hvala v naprej.

Tilen
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a robertp »

Torej; šalabajzer, ki ni z barvilom preveril če kje in kje pušča sistem. Zamenjaj mojstra, to je osnova
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Težko pretikanje prestav pri mrzlem avtu (sploh 2ga, 3ja) - menjava olja v menjalniku?
Pašejo koluti zavor in/ali čeljusti/ploščice iz Megana 2004 1.5dci na Megana 2003 1.6 16v?

Hvala!
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Najceneje je prvo zamenjat olje v menjalniku če se težje prestavlja.

Če vzameš vse našteto bi moglo pasat iz enega na drugega. Možno je edino, da nimata isti fi diskov. Potem moraš menjati vse nosilec, klešča in seveda diske ter ploščice. Potem bi lahko še bil problem pri kolesu da ne bi več pasalo, ampak mislim da imata oba enako dimenzijo gum.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
klima
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 Nov 2019, 22:20

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a klima »

Pozdravljeni.

Imam eno nenavadno težavo pri svojem Meganu II (letnik 2003, 1.9 dCi), saj se mi je pred kratkim pojavil napis Electronic fault, od takrat naprej pa so na avtu stalno prižgane stop luči in ne deluje stikalo za tempomat.

Avto sem peljal na tester, ki je izpisal napako DF050, kar naj bi bila napaka stikala. Tega smo probali tako odklopiti kot tudi prilopiti novega, ampak je težava še vedno ista, stop luči še vedno stalno gorijo. Zanimivo pri tem pa je to, da če pritisnem na zavoro, stop luči za malenkost še bolj posvetijo, torej kot da bi stalno gorele na 95%, ko pritisnem pa se zasvetijo še za dodatnih 5% -> tako da s stikalom res očitno ni nič narobe. Odklopili smo tudi stikalo za tempomat, toda je težava še vedno ista.

Tako da me zanima, če ima mogoče kdorkoli kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe? Oz. kaj lahko še preverim? Je možno da je šel računalnik?

Torej če povzamem:
- non stop gorijo stop luči na 95%, ko pritisnem na zavoro, zasvetijo še za dodatnih 5% (ravno toliko da je vidno)
- stikalo za tempomat ne deluje
- Electronic fault na displayu

Hvala vnaprej za kakršen koli nasvet.
Uporabniški avatar
matej_m
Prispevkov: 117
Pridružen: 04 Apr 2009, 14:37

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a matej_m »

Mogoče gre za kak kratek stik kje,slabo maso, ... Preveri žice, ki gredo iz karoserije na vrata prtljažnika. Verjetno na levi strani je gumijasta narebrana cev, v kateri so kabli za osvetlitev tablice, tretjo zavorno luč itd. Ne bi bil presenečen, če bi bilo tam kaj precvikano ali v kratkem stiku
klima
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 Nov 2019, 22:20

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a klima »

matej_m napisal/-a:Mogoče gre za kak kratek stik kje,slabo maso, ... Preveri žice, ki gredo iz karoserije na vrata prtljažnika. Verjetno na levi strani je gumijasta narebrana cev, v kateri so kabli za osvetlitev tablice, tretjo zavorno luč itd. Ne bi bil presenečen, če bi bilo tam kaj precvikano ali v kratkem stiku
Hvala za nasvet. Bom preveril.
Odgovori