Naše lepe slovenske ceste...

Homologacije, zakoni, predpisi
Odgovori
Uporabniški avatar
_BosTeK_
Prispevkov: 759
Pridružen: 24 Okt 2007, 16:37
Kraj: Maribor

Naše lepe slovenske ceste...

Odgovor Napisal/-a _BosTeK_ »

Torej včeraj zvečer v dežju sem se na ozki cest izognil nasproti vozečemu vozilo, in ker imamo tako dobre ceste sem zapeljal v eno luknjo. Danes sem pogledal avto in videl da je ena guma malo prazna. Vzamem dol felno in felna zvita :mad: Zdaj pa me zanima, lahko kaj nardim v zvezi z tem? Ali sem samo lahko tiho in dam na svoje stroške popravljat?

Še slika poškodbe :

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Bojanxe
Prispevkov: 20
Pridružen: 21 Jul 2009, 18:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Bojanxe »

Tole je mogla bit pa skor jama ;) pomoje da je skoda tvojega casa in zivcev za kakrsnokoli pritozbo,po mojem mnenju ne bos dosegel nic. Mogoce lahko dosezes edino to,da pridejo zasut luknjo. Uglavnem,bedarija :roll:
Uporabniški avatar
_BosTeK_
Prispevkov: 759
Pridružen: 24 Okt 2007, 16:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a _BosTeK_ »

zavarovanje je kasko... morem se jutri na zavarovalnico pozanimat
Uporabniški avatar
Mark
Prispevkov: 1383
Pridružen: 27 Feb 2005, 20:20
Kraj: Maribor - Sl.Bistrica

Odgovor Napisal/-a Mark »

Pravilno, podaj odškodninski zahtevek. Problem bi bil, če nebi imel kaska. Takrat bi bilo namreč potrebno ugotoviti kdo je bil kriv za poškodbo, kar pa vemo, da zna trajat :D Pa še s kakšnim policijskim zapisnimom bi moral zadevo podkrepiti :D
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Odgovor Napisal/-a sinko »

_BosTeK_ , samo če maš odbitno franšizo boš si popravilo kar sam tudi plačal, pa mislim da ti bo tudi bonus malo pobralo če boš kasko uveljavljal, tak je blo pri meni ko sem feltno zvil in sem mel 1% odbitne franšize kar je naneslo 320€, popravilo ( ravnanje, varjenje, peskanje, barvanje) pa bi blo od 140 do 160€ nova feltna pa 180€, in sem pusto vse skup, z zavarovalnico sem se drko od aprila ko se je zadeva zgodila pa do junuji in nič dosego, na koncu pa so mi pred slabim mesecem avto sezuli pa sli z vsemi štirimi feltnami in gumami
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Škoda časa in živcev, reskiraš tistih 20€ in jo daš popravit.

Žal tko to je pri nas.

Drugič pa na licu mesta (če že tam ugotoviš poškodbo) pokličeš policijo da naredijo zapisnik, drugače se lahko samo pod nosom obrišeš :smt049
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
matejpurgar19
Prispevkov: 788
Pridružen: 21 Mar 2008, 17:11

Odgovor Napisal/-a matejpurgar19 »

sinko napisal/-a:_BosTeK_ , samo če maš odbitno franšizo boš si popravilo kar sam tudi plačal, pa mislim da ti bo tudi bonus malo pobralo če boš kasko uveljavljal, tak je blo pri meni ko sem feltno zvil in sem mel 1% odbitne franšize kar je naneslo 320€, popravilo ( ravnanje, varjenje, peskanje, barvanje) pa bi blo od 140 do 160€ nova feltna pa 180€, in sem pusto vse skup, z zavarovalnico sem se drko od aprila ko se je zadeva zgodila pa do junuji in nič dosego, na koncu pa so mi pred slabim mesecem avto sezuli pa sli z vsemi štirimi feltnami in gumami
Jaz se enako strinjam. Raje kupi novo feltno ali jo daj popravit ker če maš odbitno franšizo 1% te ne bo velik man koštalo s tem da ti zna bonus pasti nazaj za nekaj procentov.
SlikaSlikaSlika
Renault 5 Bye bye, 1.4. l.96
Renault Clio Be bop, 1.2 l.96
Renault Laguna Dynamique, 1.8 l.01
Renault Clio 2 Extreme 1.2 16v l.04
Volvo V50 Momentum 2.0D l.,09
Uporabniški avatar
_BosTeK_
Prispevkov: 759
Pridružen: 24 Okt 2007, 16:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a _BosTeK_ »

tako je lepo sem lahko tiho in sam krijem stroške popravila

Klical naše prijatelje policiste in so rekli da oni za to ne hodijo...
Potem sem šel na mojo zavarovalnico in so rekli da morem plačat 1% odbitne franšize, kar pa znaša 240€

Tak da bom sam poiskal enega in dal ravnat felne, mislim da je cena okrog 40€
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Še eden, ki se mu je to pripetilo. V galeriji lahko pogledaš kaj je naredilo mojemu Grand Scenicu. Dogodek sem prijavil Policiji (niso prišli na kraj nesreče), so pa naredili zaznamek. Škodo pri men (guma, platišče, amortizer, premnik, ležaj) je zaenkrat kril moj kasko (hvala bogu imam brez odbitne franšize)...sedaj pa bo moja zavarovalnica naredila poravnavo z zavoravalnico, kjer ima upravljalec ceste (VOC Celje) sklenjeno polico.

lp
J
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
NejcZ
Prispevkov: 501
Pridružen: 19 Apr 2009, 11:18
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a NejcZ »

Fotru je isto šlo na Sharanu, felga se je zvila še malo bolj kot tvoja a guma naj bi ostala vredu, a bo vseeno raje menjal vse za drugo sezono.. Stroški pa so ostali njemu, pa žali zdej boga.. Kasko ni brez odbite franšize, tako da prek tega se tudi ni splačalo rihtat.. brezveze res, kakšne so nekatere ceste je res nenormalno :shock:
Uporabniški avatar
_BosTeK_
Prispevkov: 759
Pridružen: 24 Okt 2007, 16:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a _BosTeK_ »

40€ popravilo felne, gume so pa itak hin :)
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a clio open »

sinko napisal/-a:_BosTeK_ , samo če maš odbitno franšizo boš si popravilo kar sam tudi plačal, pa mislim da ti bo tudi bonus malo pobralo če boš kasko uveljavljal, tak je blo pri meni ko sem feltno zvil in sem mel 1% odbitne franšize kar je naneslo 320€, popravilo ( ravnanje, varjenje, peskanje, barvanje) pa bi blo od 140 do 160€ nova feltna pa 180€, in sem pusto vse skup, z zavarovalnico sem se drko od aprila ko se je zadeva zgodila pa do junuji in nič dosego, na koncu pa so mi pred slabim mesecem avto sezuli pa sli z vsemi štirimi feltnami in gumami
Si zaradi slednjega dogodka tudi bil ob odbitno franšizo oz. bonitetne razrede?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Odgovor Napisal/-a sinko »

clio open ne, ampak še vedno čakam poravnavo, komplet 4x feltna 16" +4xguma mivcelin pilot 205/55R16+ 20x vijak+4 senzor za tlak= 1750€ z DDV in 1400 in nekaj v drobižu brez DDV, in predračun sem dobil, denarja za kušit pa lih nimam, in so rekli če jim dostavim predračun mi izplačajo brez DDV če pa račun pa vse, tako da sem poslal predračun, te gume in felge ki sem jih pa mogu kupit da se zdaj lahko vozim ( jeklenke+ zimske gume) pa bom drugo leto prodal in bo glih za komple letnih in litk
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

No da te potolažim, je mel moj sosed malo hujši primer. V dežju in delno megli se je malo odmikal tovornjaku. Na robu ceste je manjkal del cestišča, neka luknja. Ko se je umikal tega ni opazil. V glavnem zapeljal je prvo s prvim kolesom, katerega mu je odtrgalo nato pa še z zadnjim ki mu ga je pa delno odtrgalo. Avto je Toyota RAV4 letnik pa nekje 2007. Sicer je mel polni kasko, avto je totalka. Podvozje komplet zapigano.

edit: aja, ta luknja je pa od cestne baze 300m.
Odgovori