moja izkusnja s prometno policijo

Homologacije, zakoni, predpisi
Odgovori
Uporabniški avatar
BoneS
Prispevkov: 1689
Pridružen: 13 Jun 2003, 07:45

moja izkusnja s prometno policijo

Odgovor Napisal/-a BoneS »

Evo. Pa so me.
vceraj zvecer se peljeva z bratom iz smeri Prebold proti Sempetru. Ko zavijem iz Prebolda, me ustavi prometna policija (Celje). BMW serije 3.
Rece za papirje , voznisko in prometno. Dokumente mi kmalu vrne, pol pa zahetva papi o homologaciji vozila. Ki ga NIMAM. K sreci sem imel kopije TUV-ov v avtu, pismeno vabilo od LPP. Pregledu je cisto vse papirje-zatemnjene sipe, podaljski, platisca, filter, izpuh, pokazu sem mu papir o opravljenem tehnicnem pregledu.
Tam je vidu opombo zadnje luci (lexuske). Jih gre pogledat, pa mu recem, da so na LPP rekli, da jih ni potrebno, ker je oznaka E gor. Je reku ok, da jih res ni potrebno.
Pol me je vprasu za obvezno opremo, ki sem jo moral pokazati-pa se woofer v prtljaztniku tudi. :D
No, reku je, da ga veseli, da mam papirje tok polsihtane, pa da bi tok kesa, k sm na avto zmetu, punci enga megana kupu. :D
Na koncu mi je zazelel srecno voznjo, pa da si naj vpisem v homolomo se pokrov motorja. :wink:

to je moja prva pozitivna izkusnja s PROMETNO POLICIJO in upam, da ni zadnja.
Slika
melonca'r
Prispevkov: 1801
Pridružen: 04 Nov 2004, 16:37
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a melonca'r »

lepo slisat, da ni bilo problemov!

neki me se vedno "muci".. ..dost debat je ze bilo, ali moras imeti v avtu homo kartoncek ali ne! kokr sm jst bral, naj bi bilo tako, da ga samo na tehnicni pregled prneses, v avtomobilu ti ga pa ni treba imeti! kako je zdaj s tem?
darkdog24
Prispevkov: 547
Pridružen: 18 Sep 2003, 16:41
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a darkdog24 »

mloncar napisal/-a:lepo slisat, da ni bilo problemov!

neki me se vedno "muci".. ..dost debat je ze bilo, ali moras imeti v avtu homo kartoncek ali ne! kokr sm jst bral, naj bi bilo tako, da ga samo na tehnicni pregled prneses, v avtomobilu ti ga pa ni treba imeti! kako je zdaj s tem?
za tvoje zdrave in tvojo denarnico ti priporocam da mej rajs kartoncek s sabo :wink:
P O L I C I J A skrbi za Vašo varnost in za Vašo denarnico.

Bodi PREVIDEN cuvaj svojo denarnico.
Uporabniški avatar
BoneS
Prispevkov: 1689
Pridružen: 13 Jun 2003, 07:45

Odgovor Napisal/-a BoneS »

tocno.ker ga vsak policist pri pregledu zahteva
Slika
Uporabniški avatar
TemnAngel
Prispevkov: 221
Pridružen: 07 Mar 2004, 18:14
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a TemnAngel »

Dobr ga je met sabo, edin ce je prazn pol pa itak vseen.
Slika
Mergy
Prispevkov: 116
Pridružen: 30 Jan 2004, 13:17
Kraj: Gorenska(Brezje)

Odgovor Napisal/-a Mergy »

Jest sm skos ob cesti pa gledajo papirje. Sam zej k mam 17ke gor mi je en reku da me spusti naprej ce mu zares oblubm da jih bom homologirou. Reku sm mu da nima veze 2x vozt na lpp k bom u casu nga mesca delou dve stvari.



Lp MErgy
Kokr kol nej bo sam da je RENO
cliouser
Prispevkov: 125
Pridružen: 29 Okt 2003, 19:45
Kraj: Lenart-Maribor

Re: moja izkusnja s prometno policijo

Odgovor Napisal/-a cliouser »

BoneS napisal/-a:... zadnje luci (lexuske). Jih gre pogledat, pa mu recem, da so na LPP rekli, da jih ni potrebno, ker je oznaka E gor. Je reku ok, da jih res ni potrebno.
Lexus luci je po mojem mnenju potrebno homologirat, vsaj pred dvema mesecema je bilo. Za homologacijo rabis odtisnjen E in sliko luci.
Ni lahko, nam!
Uporabniški avatar
BoneS
Prispevkov: 1689
Pridružen: 13 Jun 2003, 07:45

Re: moja izkusnja s prometno policijo

Odgovor Napisal/-a BoneS »

ml6671 napisal/-a:
BoneS napisal/-a:... zadnje luci (lexuske). Jih gre pogledat, pa mu recem, da so na LPP rekli, da jih ni potrebno, ker je oznaka E gor. Je reku ok, da jih res ni potrebno.
Lexus luci je po mojem mnenju potrebno homologirat, vsaj pred dvema mesecema je bilo. Za homologacijo rabis odtisnjen E in sliko luci.

sj jih bom. cakam se, da mi iz a3m posljejo papirje :roll:
Slika
virko
Prispevkov: 202
Pridružen: 05 Sep 2003, 13:57
Kraj: Dolenjska

Odgovor Napisal/-a virko »

Zakon nikjer ne predpisuje, da moras imeti homologacijski kartoncek v avtu, vendar ga je priporocljivo imeti seboj, da potem ni problemov in tezenja. Itak ce imas vse lepo homologirano, ni panike :)
LIFE IS TOO SHORT TO DRIVE A GOLF DIESEL !
.....................................................................
http://www.virc-sp.si - računalniške storitve, spletne strani, itd...
http://www.mk-napoleon.si - Moto klub Napoleon Trebnje
Odgovori