NASTAVITEV TORZIJE

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
8-Gattuso
Prispevkov: 66
Pridružen: 27 Sep 2007, 19:08
Kraj: Prekmurje

NASTAVITEV TORZIJE

Odgovor Napisal/-a 8-Gattuso »

Lep pozdrav! Jaz bi si rad zadaj spustil megana coupeja. Pa me zanima, ce bi mi kdo vedel napisat cel postopek kako se nastima torzija. Sam sicer nekaj vem teoreticno, a bi me vseeno zanimala tudi vasa mnenja in izkusnje. Zanima me tudi na kaj morem biti posebej pazljiv! Za vsako pomoc se vam ze vnaprej zahvaljujem! :D
Uporabniški avatar
privatnik
Prispevkov: 718
Pridružen: 17 Mar 2003, 21:04
Kraj: CE

Odgovor Napisal/-a privatnik »

Avto zadaj dvignes na obeh straneh, najboljse je z dvema hidravlicnima dvigalkama, da se most razpre do kraja (kolikor dopuscajo amortizerji). Potem das dol tista dva plasticna cepa, ki sta na torziji, noter nasraufas navojno palco z gvihtom ali pa srauf z matico in en dost velik nastavek gedore, da pocasi vleces ven torzijo oz. jo zbijes ven. Torzijo potegnes ven na obeh straneh. Jaz potem avto dvignem do take mere da so kolesa v zraku (polno raztegnjena amortizerja) in zmerim razdaljo med felgo in robom blatnika. Potem obe torziji noter, avto dol, in ce si zadovoljen zakljucis zgodbo. Ce je previsok zmeris razdaljo med felgo in robom blatnika in pogledas kolk cm bi se rad sel nizje. Avto gor, torziji ven, avto spustis za tolk cm ko bi rad da je nizje (brez torzij noter). Potem pa torzijski palici spet nazaj noter in avto dol. Ce si zadovoljen si gotov, cene ponovis postopek :D. Ce je kaj zarustano okoli torzije je treba fajn spucat, da bo sla torzijska palica cim lazje ven. To je to v grobem 8) . Seveda vse skupaj fajn podmazes z mastjo, da gre lazje ven in not.
iro
Prispevkov: 565
Pridružen: 05 Okt 2006, 10:28

Odgovor Napisal/-a iro »

Uporabniški avatar
8-Gattuso
Prispevkov: 66
Pridružen: 27 Sep 2007, 19:08
Kraj: Prekmurje

Odgovor Napisal/-a 8-Gattuso »

Privatnik! Ves nekaj me zanima! Zelo dobra je tvoja razlaga! Ze lani sem jaz spustil zadaj. Tak da torzija ni zarjavela v tem casu. Bar mislim si no :D Ampak mislim si da mi je mehanik zjebal, pa ni v bistvu avto sploh dosti nizji zadi. Se mi zdi da je celo enak kot je bil na zacetku. Ampak ni mi jasna ena stvar. Bi mi lahko prosim razlozo eno stvar! Glede merjenja te razdalje med robom in felgo. Kako lahko jaz to pol narihtam? Ne razumem te cist! Ni tako da ce spustis za en zobec, potem gre avto nekje 1,5 cm navzdol, ce pa 2 zobca potem pa nekje 4! Pa pri tej torziji je samo finta v teh zobcih? Nic drugo tu ni vazno? Ni nic drugega za narihtat razen tega? Jaz sem sicer bil lansko leto polek ko mi je mehanik to delal, sam se cist ne spomnim! Samo pa vseeno mislim da sem sposoben, da si bom sedaj to sam naredil. Ampak rabim samo malo vec nasvetov, pa mi bo sigurno uspelo :D Prosim te samo to mi se razlozi :D pa ce mi bo se vedno kaj nejasno te bom seveda vprasal :D zaenkrat pa res najlepsa hvala!!
Uporabniški avatar
8-Gattuso
Prispevkov: 66
Pridružen: 27 Sep 2007, 19:08
Kraj: Prekmurje

Odgovor Napisal/-a 8-Gattuso »

iro! Ta link sem si ze veckrat ogledal. Ampak ni mi tu cist vse jasno :D ce dobro vem je to od renault 19 :D pa tu se vse enostavno zdi zelo :D kot da palico vzames ven, das 2 zobca naprej ali nazaj:D Tudi smer tega mi ni jasna seveda:D in je pol avto spuscen:D nevem no:D ampak vseeno hvala na pomoci :D bi bil zelo vesel ce bi mi se kdo kaj sporocil, ker sem se odlocil, da se bom za vikend lotil te zadeve :D upam da uspesno :lol: :D
Uporabniški avatar
Dr_S
Prispevkov: 709
Pridružen: 31 Avg 2003, 17:54

Odgovor Napisal/-a Dr_S »

Dej mal poslikaj ko bos to delal...
Go HARD or Go HOME
Uporabniški avatar
8-Gattuso
Prispevkov: 66
Pridružen: 27 Sep 2007, 19:08
Kraj: Prekmurje

Odgovor Napisal/-a 8-Gattuso »

bom poslikal ja:D
Uporabniški avatar
RobMayth
Prispevkov: 549
Pridružen: 28 Okt 2008, 10:11
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Odgovor Napisal/-a RobMayth »

Ce ti rata bos se meni naredo, ker vidim da si iz Prekmurja :D

Placam seveda :D :wink:
My penis is so polite, it stands up so girls have a place to sit down...
Uporabniški avatar
privatnik
Prispevkov: 718
Pridružen: 17 Mar 2003, 21:04
Kraj: CE

Odgovor Napisal/-a privatnik »

Fora ni v nobenih zobcih ker nevem od kod so ti zobci prisli. Ko torzijo ven zbijes nebos nikol vedu na kerem zobcu je bila ker ni nic oznaceno. Oznaceno je na torziji samo na kateri strani je, mislim da so na eni 2 piki, na drugi pa 3 pike ali nekaj takega (leva in desna stran).

Torzijo lahko v vsaki poziciji porines not tako, da jo vrtis dokler se lepo ne vsede (zobci na notranji strani in zunanji strani niso enako razporejeni ampak se v doloceni poziciji poravnajo da pade skup).

Torej glede visine:
Avto dvignes, torzijo ven. Avto more bit tolk dvignjen da so gume v zraku (amortizerji polno raztegnjeni). Zmeris razdaljo med felgo in blatnikom (recimo da je 20cm). Potem na vsaki strani vrtis torzijo dokler ne sede lepo noter in avto spustis na tla. Spet zmeris razdaljo (recimo da je 5cm). Ce bi rad imel razdaljo 2cm (5-2 = 3cm nizje) potem spet avto gor, torzije ven. Potem pa avto spustis tako da se gume dotaknejo tal in se malo, tako da je razdalja med felgo in robom blatnika 17cm (presnjih 20 - 3 katere hoces da je nizje). Potem spet torzije not in bi moglo bit ok.
Upam da je jasno, cene pa se vprasaj 8) .
Uporabniški avatar
8-Gattuso
Prispevkov: 66
Pridružen: 27 Sep 2007, 19:08
Kraj: Prekmurje

Odgovor Napisal/-a 8-Gattuso »

Privatnik hvala! Mislim da skoraj vem:D zanima me se ena stvar! To palico potegnem ven samo do konca zobcev ne? Ker ce hocem celo ven dobit moram dol odsraufat most! Pa ves zanima me tudi kaj je lahko posledica tega ce zajebem? :D ce sem te prav razumel ti zobci imajo samo to vezo da fiksirajo ne? Ker jaz sem na zacetku mislil, kot sem ti ze na zacetku omenil da ti zobci dolocajo visino. Se pravi, da ce na eni strani palica stoji drugace kot na drugi, to ne pomeni da bo avto stal posevno?
Uporabniški avatar
8-Gattuso
Prispevkov: 66
Pridružen: 27 Sep 2007, 19:08
Kraj: Prekmurje

Odgovor Napisal/-a 8-Gattuso »

RobMayth to je se veliko vprasanje ce mi uspe :D se bom pa vsekakor potrudil da se mi bo :D hehe ja lahko ti narihtam v primeru da mi uspe :D samo to je se veliko vprasanje ce mi bo uspelo :D
Uporabniški avatar
RobMayth
Prispevkov: 549
Pridružen: 28 Okt 2008, 10:11
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Odgovor Napisal/-a RobMayth »

8-Gattuso napisal/-a:RobMayth to je se veliko vprasanje ce mi uspe :D se bom pa vsekakor potrudil da se mi bo :D hehe ja lahko ti narihtam v primeru da mi uspe :D samo to je se veliko vprasanje ce mi bo uspelo :D
E ti si ded ne pa od tvoje punce fant :lol:

Ne res, ker v MB si noben ne upa it tega delat, ce pa ze pa mi tako ceno nabije da je pol vrednosti avta. ti drzim pesti da ti uspe, ker potem se vidiva, ce bos seveda za to :D
My penis is so polite, it stands up so girls have a place to sit down...
Uporabniški avatar
nightmare
Prispevkov: 2801
Pridružen: 11 Mar 2007, 20:21
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a nightmare »

Palce ne rabs potegnt do konca ven je pa fajn da spucas zobe in jih namazes.Od kje ideja da je treba snet most dol?Obe lahk potegnes vn pa bo most sevedno na svojem mestu.Kle ti bodo usi bol tesko razlozil kaj pa kako ce si ne predstavlas dobro kako zgleda.Pojdi in rastavi.Zajebat nimas kej usaj ne tolk da bodo posledice.Ce ti bo avto viseu bo prenizek/previsok bos pac se enkrat razdru in to je to.Ta torzija je pa res nekej enostavnega in ni potrebnega nobenega odkrivanja tople vode.Dvign avto in delej po nacrtih ,ki ti jih je dau privatnik pa je.Pou ure nimas kej delat. :lol:
Uporabniški avatar
8-Gattuso
Prispevkov: 66
Pridružen: 27 Sep 2007, 19:08
Kraj: Prekmurje

Odgovor Napisal/-a 8-Gattuso »

saj primen je enako :D noben ravno nima volje tega delat! pa sem se vseeno sam opogumil da si bom to naredil, kljub temu da nisem noben mehanik, sam namrec studiram ekonomijo :D ampak vseen sem optimist :D bom vsekakor javil kako mi bo uspelo :D je cist mozno da kaj zjebem :D ravno zato sem pa ze privatnika vprasal kaksne so posledice :D ce mi bo pa uspelo, pa se narediva tudi tebi Robmayth :D
Uporabniški avatar
8-Gattuso
Prispevkov: 66
Pridružen: 27 Sep 2007, 19:08
Kraj: Prekmurje

Odgovor Napisal/-a 8-Gattuso »

nightmare napisal/-a:Palce ne rabs potegnt do konca ven je pa fajn da spucas zobe in jih namazes.Od kje ideja da je treba snet most dol?Obe lahk potegnes vn pa bo most sevedno na svojem mestu.Kle ti bodo usi bol tesko razlozil kaj pa kako ce si ne predstavlas dobro kako zgleda.Pojdi in rastavi.Zajebat nimas kej usaj ne tolk da bodo posledice.Ce ti bo avto viseu bo prenizek/previsok bos pac se enkrat razdru in to je to.Ta torzija je pa res nekej enostavnega in ni potrebnega nobenega odkrivanja tople vode.Dvign avto in delej po nacrtih ,ki ti jih je dau privatnik pa je.Pou ure nimas kej delat. :lol:
Ko sem jaz biu pri mehaniku je snel most doj! sam ocitno ni imel ravno pojma o torziji, glede na to da ti pravis da ga sploh ni treba :D jaz si predstavljam torzijo kako je priblizno! saj pravim da sem mehanika gledal zraven ko mi je stimal :D ampak je ocitno zjebal, saj avto v bistvu sploh ni nizji kot se mi zdi :D to me navdusuje da skoraj nic ne morem zjebat :D mislim da se bom ju3 kar lotil te zadeve :D
Odgovori