Problem homologacij

Homologacije, zakoni, predpisi
Uporabniški avatar
Gargy
Prispevkov: 16
Pridružen: 01 Mar 2003, 14:12

Odgovor Napisal/-a Gargy »

V Mb je zgledalo (zgleda) drag tako: lokacija izven mesta, prakticno nic prometa. Vcasih se pripelja policija, pa rece: "fantje no, pritozbe so ble, ne dragat danes" In gremo lepo domov. V LJ pa se nekaj grejo s policisti, bezanje na vse strani in hop na drugo lokacijo.

Pa saj ni point v tem. Policija se je pac odlocila, da bo to resevala na tak nacin - nehomologirana vozila, najebemo pa mi, ki nimamo z vsem skupaj cisto nic. In ta post tudi ni namenjen vzroku pregledov policije, temvec ureditev moznost homologiranja domacih zadev. In to res ni taksna znanost. Kdo pa je potem g. Fazerju izdal dovoljenje in kdo njemu pregleduje spojlerje?

Lezeci policaji? Prislo bo do selitve lokacij. In potem bodo nabijali lezece policaje povsod, kjer je malo ravnine. In ker nobeden od obeh skupin ne bo odnehal, se bodo zacele dirke dogajat na neravninah itd. Do prvih (hujsih) nesrec.
LP
Gargy
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Gargy napisal/-a:V Mb je zgledalo (zgleda) drag tako: lokacija izven mesta, prakticno nic prometa. Vcasih se pripelja policija, pa rece: "fantje no, pritožbe so ble, ne dragat danes" In gremo lepo domov. V LJ pa se nekaj grejo s policisti, bežanje na vse strani in hop na drugo lokacijo.
v Lj je zgledalo (zgleda) tako: industrijska cona ponoci (ni clovekov in prometa razen tistih ki pridejo na drag in n firbcov), vcasih se pripelje policaj in gre (ali cepi za sosednjim voglom in cez 10 min spet pride :D )
to da se kdo kaj gre s policijo in da se beži pred njimi pa ni tako zelo res
zakaj bi se preganjali z njimi?
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
darkdog24
Prispevkov: 547
Pridružen: 18 Sep 2003, 16:41
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a darkdog24 »

izraz "notranja oprema" oznacuje po tehnicni specifikaciji TSV - 112 (izdaja 00)
Na podlagi prvega odstavka 6.clena Zakona o tehnicnih zahtevah za proizvode in o ugotavljanju skladnosti(Uradni list RS,st. 59/99, 31/00 in 54/00)


Popd notranjo opremo se steje
-notranje dele prostora za potnike razen notranjih vzvratnih ogledal,
-namestitev upravljalnih naprav,
-streho ali pomicno streho,
-naslone in zadnje dele sedezev,
-stekla,streho in pregrade na elektricni pogon.

To po tem zakonu zadeva notranjo opremo.

Deli v notranjosti vozila nesmejo imeti ostrih strlecih delov.
Npr. Rocice za upravljanje okenskih stekel nesmejo strleti najvec 35mm iz povrsine
Naprava za upravljanje rocne zavore v sproscenem polozaju in PRESTAVNA ROCICA v kateremkoli polozaju morata imeti povrsino najmanj 6,5cm2.

Tu nikjer nepise da rocica menjalnika nesme biti druga!Ce zamenjas rocico menjalnika in pedalke,ti morajo DOKAZATI na znanstvenem nivoju,da ta zamenjava ogroza varnost vozila,oziroma vozilo ni varno!To je tudi danes potrdil direktor RTI Maribor Valter Volf.
AMPAK v Sloveniji ne obstaja tehnicna sluzba za preizkusanje vozil glede njihove notranje opreme.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To lepo pise v tehnicni specifikaciji tega zakona pod tocko 4.3.
to pomei,da tebi policist v nobenem primeru nemore dokazati,da rocica menjalnika ali alu pedalke vplivajo na varnost voznje,ker enostavno ni usposobljen za take stvari.Nasplosno v Sloveniji ni take ustanove da bi to preverila.
Tako ,da kar se te notranje opreme tice smo koncali,ker ni vec nic za napisat.Ce kdo neverjame naj si prebere ta zakon.
darkdog24
Prispevkov: 547
Pridružen: 18 Sep 2003, 16:41
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a darkdog24 »

Kar se tice zunanjih strlecih delov pa pise v prvem odstavku 6.clena Zakona o tehnicnih zahtevah za proizvode in ugotavljanje skladnosti(Uradni list RS st.59/99, 31/00 in 54/00),ki ga je izdal minister za promet Jakob Presecnik v Ljubljani 14.marca 2003

V SPLOSNIH ZAHTEVAH pise pod tocko
5.2 Na zunanji povrsini ne sme biti navzven usmerjenih konicastih ali ostrih delov ali navzven strlecih delov,katerih oblika,mere,usmeritev ali trdota bi lahko povecali nevarnost ali resnost poskodb oseb,ki pri trku naletijo na zunanjo povrsino ali pa jih le-ta oplazi.
5.3 Na zunanji povrsini vozil ne sme biti navzven usmerjevalnih delov,ob katere bi se pesec.kolesar ali motorist lahko zataknil
5.4Polmer zaobljenja pri nobenem strlecem delu zunanje povrsine vozila ne sme biti manjsi od 2,5mm.Ta zahteva ne velja za dele zunanje povrsine s strlino,manjso od 5mm,vendar morajo biti navzven usmerjeni robovi taksnih delov posneti,razen,ce so strline teh delov manjse od 1,5mm.

v POSEBNIH ZAHTEVAH pa pise nekaj zeklo zanimivega

Zarometi 6.2.1 Strlece zaslonke in obrobe zarometov so dovoljene,ce njihova izbocina,merjena od zunanje prozorne povrsine zarometa,ni vecja od 30mm in ce je njihov polmer zaobljenja najmanj 2,5mm.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kaj to pomeni,to meni pomeni,da letvice na sprednih luceh lahko imas,ne da bi moral delat homologacijo.Nevem no sami si razjasnite.

Odbijaci
6.5.1 Konci odbijacev morajo biti zaviti navznoter proti zunanji povrsini vozila,da ne bi kaj obviselo na njih.Da je ta zahteva izpolnjena, se steje,ce so odbijaci utopljeni v karoserijo ali pa vgrajeni vanjo ali ce so konci odbijacev tako zakrivljeni,da se jih ni mogoce dotakniti s kroglo s premerom 100mm,in reza med koncem odbijaca in okoliskim delom karoserije ni vecja od 20mm.
6.5.2 Deli odbijacev morajo biti izdelani tako,da so vsi togi deli,ki so obrnjeni navzven,zaobljeni s polmerom najmanj 5mm.


Kaj ta clen pravi si ga sami poskusajte razlozit,samo meni je kristalo cisto jasno.Odbijaca mi ni bilo treba homologirat,ker nima na zunaj obrnjenih ostrih strlecih delov in ker je utopljen v karoserijo.

In seveda tudi zanimiva tocka 4.2 V REPUBLIKI SLOVENIJI NE OBSTAJA TEHNICNA SLUZBA ZA PREIZKUSANJE VOZIL GLEDE ZUNANJIH STRLECIH DELOV.
Kako ti lahko potem policist dokaze,da je spojler nevaren,ce ni usposobljen za to?

lp darkdog
Uporabniški avatar
MDeeJay
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Mar 2003, 02:37
Kraj: MARIBOR CITY

Odgovor Napisal/-a MDeeJay »

vse kar si napisal sem si skopiral in spravil v posebno mapico ter spravil v predal na sovoznikovi strani!Mater jim jebem plavo zaj, samo me naj proba jebat!!!Pa si bo moral potem malo cajta za mene vzet pa prebrat nekaj strani :D
Če nimam prav naj me nekdo popravi ali izbri?°e moj post!!!
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

Darkdog, ce bos tako dober, daj link od njhove strani...oziroma, kje si to zasledil, da si uporabniki sprintamoiz njihove strani, ker drugace to pomeni, da si sam napisal.
Nekaj imas se tudi pod naslovom "Darkdogove novitete" se mi zdi.
Slika
Odgovori