Slabo segrevanje

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
markoZ
Prispevkov: 81
Pridružen: 02 Feb 2008, 18:41
Kraj: Lendava

Slabo segrevanje

Odgovor Napisal/-a markoZ »

Ko vklopim segrevanje v avtu mi zelo slabo segreva!!! Kaj bi lahko tukaj bil problem????
www.facebook.com/avto.deli <- Vse za vaš jekleni konjiček
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Verjetno je pecka adijo. Ali pa mogoce menjava tiste tekocine, ko pride not. Trenutno se ne spomnem kako se imenuje. Lahko bi se dalo zrihtat z menjavo tekocine in ciscenja pecke.
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Kako je pa z temperaturo hladilne tekocine motorja? Se lepo segreje? Drugace je pa verjetno res pecka.
Enigma motorsport
markoZ
Prispevkov: 81
Pridružen: 02 Feb 2008, 18:41
Kraj: Lendava

Odgovor Napisal/-a markoZ »

zacelo se je kar nedolzno! Zdaj pa mi je iz posodice za antifriz vrglo 2Ă— antifriz!! Avto sem tokoj odpeljal do mehanika (kk vedno) zdaj pa upajmo da bo urejeno in poceni! A imate kako idejo kaj bi lahko bilo da se mi to dogaja???
www.facebook.com/avto.deli <- Vse za vaš jekleni konjiček
BRUKI
Prispevkov: 156
Pridružen: 22 Avg 2005, 13:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BRUKI »

Ce ti je hladilno tekocino ven vrgo...je tesnilo glave...velikokrat je to prvi znak.
markoZ
Prispevkov: 81
Pridružen: 02 Feb 2008, 18:41
Kraj: Lendava

Odgovor Napisal/-a markoZ »

tesnina glave je bila zamenjana! Ampak se vedno slabo segreva!!!!
www.facebook.com/avto.deli <- Vse za vaš jekleni konjiček
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a rambo »

termostat,senzor temperature
moji materi je nehalo gret v kabini
med voznjo se temperatura motorja ni dvignila,na mestu ja.
smo menjali termostat in zdaj vse lepo dela
greje kabino pa vse
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
weta
Prispevkov: 44
Pridružen: 13 Dec 2007, 10:03

Odgovor Napisal/-a weta »

premalo si napisal, za dobit pameten odgovor.

okvirno, moras vedeti ali se motor segreje, torej, ce je voda v hladilniku topla, ce cirkulira, pred tem preveri ali je sploh dovolj hladilne tekocine v sistemu. ce zadeva cirkulira stalno, je lahko termostat kriv, ker pri hladnem motorju ne zapre dotoka v hladilnik, lahko je senzor temperature...

ce ta krogotok dela normalno, torej hladilnih, pumpa, motor, potem je napaka pri grelcu kabine.
eni pisejo, da je pecka zanic...to se ne zgodi kar tako, ce se pecka zapaca od znotraj, potem moras imeti svinjarijo namesto hladilne tekocine, ce pa je hladilna tekocina cista, je pecka ok. Lahko pa se je zastopal ventil, ki odpira dotok tople vode v grelec kabine. Lahko se je samo zajla snela in ti mislis, da gretje vkljuis, v resnici pa je zaprto (to se pogosto dogaja pri razlicnih avtih), lahko je samo veliko listja, prahu in druge svinjarije na grelcu in tako onemogoca pretok zraka skozenj.
Odgovori