Megane 2; 2003; 1.9 dci cuka , 70 000 km

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
matribic
Prispevkov: 6
Pridružen: 03 Dec 2007, 22:25

Megane 2; 2003; 1.9 dci cuka , 70 000 km

Odgovor Napisal/-a matribic »

Megane 2; 2003; 1.9 dci cuka , 70 000 km

Pri omenjenemu avtomobilu se mi pojavljajo problemi z cukanjem, ki se pojavlja, ko avto stoji prizgan na mestu ali med voznjo.
To se mi dogaja pri razlicnih obratih. Avto za trenutek sekunde cukne pol pa spet vse normalno, po nedolocenem intervalu pa spet isto.

Je mozno, da do tega prihaja zaradi umazanije v nafti? Sem ze dal v nafto adetiv sam ni razlike.
Kaj lahko storim oziroma a mi kdo koga priporoca kam avto peljati na servis. Sem iz Celjskega konca.

Za vsak nasvet, v naprej hvala
Uporabniški avatar
__666__
Prispevkov: 190
Pridružen: 26 Avg 2007, 00:03
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a __666__ »

Kje pa tankas...petrol? Ce tankas na petrolu pol se preusmer mal na omv al pa mol al pa agip...majo dost bol kvalitetno gorivo ko petrol...js sicer nimam dizla ampak se useen pozna kje tankam.
Clio 2.0 16V
Slika
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Re: Megane 2; 2003; 1.9 dci cuka , 70 000 km

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

matribic napisal/-a:Megane 2; 2003; 1.9 dci cuka , 70 000 km

Pri omenjenemu avtomobilu se mi pojavljajo problemi z cukanjem, ki se pojavlja, ko avto stoji prizgan na mestu ali med voznjo.
To se mi dogaja pri razlicnih obratih. Avto za trenutek sekunde cukne pol pa spet vse normalno, po nedolocenem intervalu pa spet isto.

Je mozno, da do tega prihaja zaradi umazanije v nafti? Sem ze dal v nafto adetiv sam ni razlike.
Kaj lahko storim oziroma a mi kdo koga priporoca kam avto peljati na servis. Sem iz Celjskega konca.

Za vsak nasvet, v naprej hvala
Temu se pravi car renaultovih dieslov.
Verjetno na racunalniku ne bo nic pokazalo.
Moznosti okvar pa je lahko 1000.
Mogoce so sobe zanic, pumpa za gorivo, bosch pumpa, egr ventil.......
Vsaka svar pa kosta mucos dnarja.
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
matribic
Prispevkov: 6
Pridružen: 03 Dec 2007, 22:25

Odgovor Napisal/-a matribic »

Do sedaj sem vedno tankal na OMV-ju, ko pa sem imel avto na racunalniku pa ni nic pokazalo??
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

matribic napisal/-a:Do sedaj sem vedno tankal na OMV-ju, ko pa sem imel avto na racunalniku pa ni nic pokazalo??
Od dolocene osebe ki se ukvarjas prevozom oziroma transportom nafte in kurilca sem izvedel, da gre za petrol in Omw nafta iz istih rezervoarjev, tko da ne se zanasat na ne vem kako dobro nafto. Jaz sem se tudi izogibal nafte na petrolu ampak se je tudi zacelo - priziganje luck po armaturi in potresavanje, seveda racunalnik nic pokazal. Tema.
Mislim da je nekje na stajerskem odlicen servis za renaulte in podobne, ki imajo vecne tezave s prikritimi napakami ( rac ne pokaze nic ) - BoschCar Servis JELEN.
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
matribic
Prispevkov: 6
Pridružen: 03 Dec 2007, 22:25

Odgovor Napisal/-a matribic »

Sem ga ze imel pri mehaniku, ki je v nasih koncih poznan kot dober, pa ni nic nasel. (racunalnik ni nic pokazal) Mozno je, da ga peljem na kaksen drug servis, pa mi bo zamenjal kaksno stvar, ki jo bom drago placal, pa napaka ne bo odpravljena.

Kaj predlagas?


Rad pa bi cim prej odpravil napako
k93456
Prispevkov: 11
Pridružen: 24 Jul 2006, 15:02
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a k93456 »

Obvezno tankam na omv, 3 tanke nazaj pa sem napolnil na petrolu. Ravno s tisto nafto je avto nekajkrat cuknil, tako kot opisujes na zacetku.
Imam pa Megana 1.5 dCi 105.
matribic
Prispevkov: 6
Pridružen: 03 Dec 2007, 22:25

Odgovor Napisal/-a matribic »

Peljal ga bom na servis VINDER, ki se okvarja z napakami z diesel motorji. Znanci so mi ga svetovali.
Dejal je, da je moznih vec stvari in da mora narediti teste.
iro
Prispevkov: 565
Pridružen: 05 Okt 2006, 10:28

Odgovor Napisal/-a iro »

Tommy28 napisal/-a:
matribic napisal/-a:Do sedaj sem vedno tankal na OMV-ju, ko pa sem imel avto na racunalniku pa ni nic pokazalo??
Od dolocene osebe ki se ukvarjas prevozom oziroma transportom nafte in kurilca sem izvedel, da gre za petrol in Omw nafta iz istih rezervoarjev, tko da ne se zanasat na ne vem kako dobro nafto. Jaz sem se tudi izogibal nafte na petrolu ampak se je tudi zacelo - priziganje luck po armaturi in potresavanje, seveda racunalnik nic pokazal. Tema.
Mislim da je nekje na stajerskem odlicen servis za renaulte in podobne, ki imajo vecne tezave s prikritimi napakami ( rac ne pokaze nic ) - BoschCar Servis JELEN.
Sej nafta je ista, drugo je pa kaj se dogaja na samih crpalkah.
Uporabniški avatar
scythe
Prispevkov: 308
Pridružen: 22 Okt 2004, 16:42

Odgovor Napisal/-a scythe »

matribic napisal/-a:Peljal ga bom na servis VINDER, ki se okvarja z napakami z diesel motorji. Znanci so mi ga svetovali.
Dejal je, da je moznih vec stvari in da mora narediti teste.
Si peljal pol avto Vinderju?
matribic
Prispevkov: 6
Pridružen: 03 Dec 2007, 22:25

Odgovor Napisal/-a matribic »

Ja sem ga peljal..pa je blo dva dni ok, pol sem pa sel tankat na OMV pa je spet ene parkat cuknil
Odgovori