Zgodba o uspehu se nadaljuje

Kotiček renojevih starodobnikov
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Zgodba o uspehu se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Moja makina je spet prisla cez tehnicnega. Kazalci prakticno na nuli (pri meritvi izpusnih plinov, za ostalo me itak ne skrbi).

Se podatki: letnik 94, 1,4 motor, 242.000 prevozenih in se vedno prvi katalizator.
Danes ji castim pivo. Ups, pir bom jaz, ona pa dobi 4 litre novega olja :D :D :D
LP, Samojed
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

Bravo! :smt009

Moj pa je dva dni nazaj uspesno sel skoz...188.000 km, ostalo isto kot tvoj :wink:
Slika
Uporabniški avatar
R19
Prispevkov: 748
Pridružen: 11 Dec 2006, 19:35
Kraj: Sentjur / Celju

Odgovor Napisal/-a R19 »

Me prav zanima kako bo z mojim
Malo me skrbi zaradi zadnjega izpusnega lonca
Bomo vidli in porocali
http://rk.avtomobilizem.com/renaultforu ... hp?t=11506
Uporabniški avatar
Devilll
Prispevkov: 209
Pridružen: 05 Dec 2006, 23:58
Kraj: Vinorodna dežela Bizeljsko...

Odgovor Napisal/-a Devilll »

men se bo pa dans obrnilo 178000km, drugo vse isto.... :lol:
While the clouds above prepare to destroy....
Uporabniški avatar
privatnik
Prispevkov: 718
Pridružen: 17 Mar 2003, 21:04
Kraj: CE

Odgovor Napisal/-a privatnik »

Men se bo pa obrnal po stevcu 220.000, vse menjano :mad: :mad: :? :shock: :mad:
:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Jaz sem imel nekaj tezav pred casom - sem pisal o tem. Po gobe je sla lambda sonda - se originalna. Ostalo - redni servisi. Olje menjam na 20 do 25 tisoc km, zavore po potrebi, edino jermen in pumpo sem menjal januarja po cca 80 tisoc km, ker je pumpa spustila. Drugace pa original tesnilo glave, original kat, tretji zadnji in drugi srednji lonec od auspuha, ostalo je pa itak potrosni material. Zanimivo, da so bile cifre spet lepse kot pri novem. Kazalec Coja ali kaj ze merijo - skala do 5 ppm (pisem na pamet), meni je kazalo 0,02, lambda faktor je bil 1,03 se mi zdi (vizuelno se spomnim kazalcev - lambda je bil prakticno navpicno, drugi pa skoraj na nuli). Zavore pa - rocna popolnoma enako, pedal pa cca 5 razlike, a ne vem kaksne so merske enote.
Tega avta ne dam iz rok, itak pa zdaj ko zidam, fura prikolico non stop. Eno sem ze unicil - sla aksa, ker sem jo prevec nalozil. Po besedah lastnika bi itak mogla najmanj 2 toni peljat, jaz sem pa pol kubika mokrega peska (cca tono) peljal, pa so kolesa kot pri sportnem Wartburgu - narobe obrnjeni V. :D
LP, Samojed
robix16v
Prispevkov: 78
Pridružen: 03 Maj 2007, 21:42
Kraj: koper

Odgovor Napisal/-a robix16v »

Samojed napisal/-a:Jaz sem imel nekaj tezav pred casom - sem pisal o tem. Po gobe je sla lambda sonda - se originalna. Ostalo - redni servisi. Olje menjam na 20 do 25 tisoc km, zavore po potrebi, edino jermen in pumpo sem menjal januarja po cca 80 tisoc km, ker je pumpa spustila. Drugace pa original tesnilo glave, original kat, tretji zadnji in drugi srednji lonec od auspuha, ostalo je pa itak potrosni material. Zanimivo, da so bile cifre spet lepse kot pri novem. Kazalec Coja ali kaj ze merijo - skala do 5 ppm (pisem na pamet), meni je kazalo 0,02, lambda faktor je bil 1,03 se mi zdi (vizuelno se spomnim kazalcev - lambda je bil prakticno navpicno, drugi pa skoraj na nuli). Zavore pa - rocna popolnoma enako, pedal pa cca 5 razlike, a ne vem kaksne so merske enote.
Tega avta ne dam iz rok, itak pa zdaj ko zidam, fura prikolico non stop. Eno sem ze unicil - sla aksa, ker sem jo prevec nalozil. Po besedah lastnika bi itak mogla najmanj 2 toni peljat, jaz sem pa pol kubika mokrega peska (cca tono) peljal, pa so kolesa kot pri sportnem Wartburgu - narobe obrnjeni V. :D
ma kaj ni skoda unicit tasen avto se tako jih po cestah je zmiraj manj :?
je res da je stara ma je res da je ze odplacana RENAULT19 1.8-16V
Uporabniški avatar
Devilll
Prispevkov: 209
Pridružen: 05 Dec 2006, 23:58
Kraj: Vinorodna dežela Bizeljsko...

Odgovor Napisal/-a Devilll »

jst si raj dam v koleno vrtat kot pa da dam kluko gor na avto.... :lol:
While the clouds above prepare to destroy....
Uporabniški avatar
tešo
Prispevkov: 541
Pridružen: 25 Jun 2005, 00:39
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a tešo »

ja kljuka je smrt za avto, samo ko boste nekoc gradili primer hiso, se vam bo bledsavo zdelo da boste za vsako malenkost fehtali nekoga ki ima kljuko na avtu da vam bo to stvar pripelal, pa kolker jst vem ima @Samojed dva renojcka, zgleda da bo 19ka najebala na stara leta :D
Slika
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Saj oba vozita! Imam tudi na scenicu kljuko in po zelezje za bajto sva sla kar lepo oba.
Sicer pa - kljuka itd - ce gres po 2 zaklja cementa, paket stirodurja ali pa tri role izotekta - kaj se pa pozna. Motor dela enako (v vsakem primeru imam v klanec gas do podna :D ), bremze pa - bodo pa par km prej nove ploscice gor.
Saj ne bom cele bajte z 19-ko sfural, mal ga pa bo najebala ja. Predvsem umazana je in prasna, drugace pa ni pene. Ta avto bo se vozil po mojem precej casa, ce bo vse po sreci.
LP, Samojed
user71139
Prispevkov: 9
Pridružen: 07 Jan 2007, 19:12

Odgovor Napisal/-a user71139 »

...
Zadnjič spremenil user71139, dne 15 Feb 2010, 00:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

decki, jaz tudi mam kljuko! :wink:
tak ni noben opazil :a2_grinn
Slika
Uporabniški avatar
moofdi
Prispevkov: 980
Pridružen: 21 Feb 2007, 17:21
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a moofdi »

Imel kluko na avtu, pa je bla taprva stvar, ki je dol letela. Ce ne nucam ne bom imel gor, pa se lepse zgleda brez. :shock: 8)
Če je ravno, ni zabavno.
robix16v
Prispevkov: 78
Pridružen: 03 Maj 2007, 21:42
Kraj: koper

Odgovor Napisal/-a robix16v »

moofdi napisal/-a:Imel kluko na avtu, pa je bla taprva stvar, ki je dol letela. Ce ne nucam ne bom imel gor, pa se lepse zgleda brez. :shock: 8)
kljuka na avtu je strup kr pomeni da ce mas kljuko jo nimas za lepo videt ma da jebes avto z velikim tovorom :?
je res da je stara ma je res da je ze odplacana RENAULT19 1.8-16V
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Samojed »

:D na sliki vidite, kako se pripelje slabih 6 metrov dolge kose zelezja. Druga prikolica je pa imela okoli 400kg stremen. Za stroje je to sala mala :lol: :lol: :lol:

Slika

Slika

Slika
LP, Samojed
Odgovori