Renault Clio 1.5 dci 2017 Okvare

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
RavniM
Prispevkov: 1
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:41

Renault Clio 1.5 dci 2017 Okvare

Odgovor Napisal/-a RavniM »

Pozdravljeni,

Imam Renault Cliota Limited 1.5 dci 2017 letnik, 85. 000 km. Problem je naslednji. Že po letu in pol se je pričela prižigati lučka Check start and stop. Avto sem seveda peljala na servis, kjer so ugotovili, da akumulator dela 75 %. Nato sem avto peljala domov in se mi je že po poti spet prižgala opozorilna lučka Check start and stop. Ponovno sem klicala na servis, kjer je gospa rekla, da je to verjetno zato, ker delam premalo kilometrov (dnevno 200 km). Avto sem ponovno peljala na servis, in so zadevo uredili ter se ni več prižigala. Nato se je po 2 letih in 2 mesecih, ko ni bilo več garancije na akumulator, spet prižgala lučka za Check Start and stop. Avto sem spet peljala na servis, kjer so mi rekli, da je potrebna menjava akumulatorja (130 eur). Akumulator sem seveda menjala, ker si ne predstavljam, da se vsakodnevno vozim v službo in mi nekje po poti "gre k vragu". No in danes je avto star 2 leti in 8 mesecev in mi je crknala še klima. Seveda grem spet na servis, da zadevo uredim, ki je hvalabogu krita v podaljšanem jamstvu (5 let).

Zanima me, če se kdo še dejansko srečuje s takšnimi težavami pri novem avtu? Meni to ni normalno in pojma nimam, kam se naj še obrnem. Ok trenutno še gre, ker imam podaljšano jamstvo (razen akumulatorja), ampak ko bo to obdobje minilo, si sploh ne predstavljam koliko € in časa mi bo šlo za nenehen obisk servisov. Kako rešiti zadevo in kam se obrniti?
Odgovori