Clio 3 5 vrat odklepanje s ključem

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
pile
Prispevkov: 107
Pridružen: 28 Avg 2006, 07:55
Kraj: Maribor

Clio 3 5 vrat odklepanje s ključem

Odgovor Napisal/-a pile »

Na clio 3, 5 vrat se mi pri odklepanju ali zaklepanju na voznikovi (edini) ključavnic ne zgodi ničesar. Ključ se v obe strani normalno obrne. Čutiti je normalen upor, nič se ne zatika, nič se ne zasuče v prazno... Zaklepanje z daljincem normalno funkcionira...

Je možno da je kakšen vzvod snet?
Uporabniški avatar
pile
Prispevkov: 107
Pridružen: 28 Avg 2006, 07:55
Kraj: Maribor

Re: Clio 3 5 vrat odklepanje s ključem

Odgovor Napisal/-a pile »

Danes sem imel zadevo odprto. Ugotavljam, da ključavnica (vložek) opravlja svojo funkcijo. Ta ima na notranji stani gred katera gre v notranji zaklep. Po moje je ta v defektu. Sem probal prožit z vzvodom katerega sicer obrača ključ pa nič. Proženje preko daljinca deluje normalno.
Je pa ta notranji zaklep preko bovdenov povezan do notranje in zunanje ročke. Nisem pa uspel odklopiti bovden, ki gre na zunanjo ročko, da bi vse snel ven. Ali je potrebno pri menjavi notranjega zaklepa demontirati tudi zunanjo ročko?
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Clio 3 5 vrat odklepanje s ključem

Odgovor Napisal/-a franko »

Zajle lahko snames iz zaklepa pa je.
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
pile
Prispevkov: 107
Pridružen: 28 Avg 2006, 07:55
Kraj: Maribor

Re: Clio 3 5 vrat odklepanje s ključem

Odgovor Napisal/-a pile »

Evo rešeno v drugo v 15 min... Brez da sem snel tapeto sem odstranil vložek ključavnice. Skozi luknjo sem z dolgim izvijačem "zmigal" vrtišče katerega sicer obrača gred vložka. In zadeva je začela delovati... Simple as that....
Odgovori