laguna2 2.0 16v težave prosti tek

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
kyosho
Prispevkov: 84
Pridružen: 02 Feb 2015, 20:30
Kraj: Maribor

laguna2 2.0 16v težave prosti tek

Odgovor Napisal/-a kyosho »

Lep pozdrav
Po zimi mi ob vžigu zjutraj prosti tek stoji nekje na 1500 do 1800. Pol počasi pada ampak zna nazaj skočit na 1500. Včasih par krat tapnem po gasu in pade. Ko je enkrat ogret dela popolnoma normalno. tega poleti ko je toplo ni. Sedaj se že bojim ko bo prišla zima da se bo to ponovilo. Lepo bi prosil za kakšen nasvet.
U ovaj biznis bolji majmun od mene nema
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: laguna2 2.0 16v težave prosti tek

Odgovor Napisal/-a joztom »

Potrebno je sneti in očistiti loputo za gas. Bodi pazljiv pri snemanju konektorjev, se zlahka zlomijo, se jih težko menja.
Uporabniški avatar
kyosho
Prispevkov: 84
Pridružen: 02 Feb 2015, 20:30
Kraj: Maribor

Re: laguna2 2.0 16v težave prosti tek

Odgovor Napisal/-a kyosho »

Zanimivo. Zakaj pa po tem ko se zagreje dela normalno. Hvala za pomoč
U ovaj biznis bolji majmun od mene nema
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: laguna2 2.0 16v težave prosti tek

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Pri teh lagunah imaš več vzrokov, nekateri so popolnoma normalni. Eden je ta, da se zatika pedal za gas in ne gre nazaj na "nulo" ali pa je slab kontakt. Drugi je pa povsem programski - če ne štima voltaža akumulatorja (slab akumulator, mogoče slabo polnjenje), dvigne obrate. Že ko avto vžgeš in se vklopi klima, je to lahko vzrok za prvih nekaj minut.
Poskusi npr. brez klime (pazi, če daš na AC off, se lučka ugasne, kar pomeni da je hlajenje izklopljeno. Zaradi vlage v kabini - ima senzor - se kompresor vseeno vklopi zaradi razvlaževanja, pa lučka ne sveti. Moraš najprej klikniti za off, ročno še enkrat klimo prižgati (ne na Auto, ampak samo tipko AC) in spet izklopiti. Potem je kompresor izklopljen. ).

Če se spomnim, bom še malo prebral ostale pogoje, ki dvigujejo obrate prostega teka in napišem, ti pa javi če boš sprobal ali je kaj efekta.
LP, Samojed
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: laguna2 2.0 16v težave prosti tek

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Evo pdf - nekje proti koncu so za bencinarje našteti možni vzroki za previsoke obrate prostega teka.

https://www.sendspace.com/file/e85a2u
LP, Samojed
Uporabniški avatar
kyosho
Prispevkov: 84
Pridružen: 02 Feb 2015, 20:30
Kraj: Maribor

Re: laguna2 2.0 16v težave prosti tek

Odgovor Napisal/-a kyosho »

Hvala za odgovore. Klime nimam nikoli prižgane ko štartam avto. Glede zatikanja gasa - zakaj ravno ko je hladen polj pa ne. Sem pa menjal akumolator in moram preverit če vse štima. Prej je bil močnejši čeprav sem ga sedaj kupil po katalogu za ta tip avta. Ko preverim poročam.
U ovaj biznis bolji majmun od mene nema
Uporabniški avatar
kyosho
Prispevkov: 84
Pridružen: 02 Feb 2015, 20:30
Kraj: Maribor

Re: laguna2 2.0 16v težave prosti tek

Odgovor Napisal/-a kyosho »

Se je že začelo. Kakor hitro pade temperaturo pod 5 stopinj začne nabijat prosti tek na 1500. Ta nato sorazmerno z naraščanjem temperature počasi pada. Prosim za še kakšen nasvet.
lp, Andrej
U ovaj biznis bolji majmun od mene nema
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: laguna2 2.0 16v težave prosti tek

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Kaj pa kak temperaturni senzor. Da ni kater okvarjen in pošilja napačne podatke.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Odgovori