Garancija in podaljšano jamstvo

Homologacije, zakoni, predpisi
Odgovori
Uporabniški avatar
B|ind
Prispevkov: 674
Pridružen: 14 Feb 2008, 10:15
Kraj: Novo mesto

Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a B|ind »

Zdravo
Imam Megana kupljen 28.4.2017. Pred kratkim je poteklo dve leti, smpak imam tudi podaljšano jamsto do 28.4.2022 oz 100 000km.
Zdaj pa težava.. v roku prvotne garancije so mi zamenjali prevleko sedeža ker so popokali šivi. Zdaj pa je po preteku 2 letne garancije ponovno prišlo do težav in sicer crknila je ena od ambi lučk na vratih ter opazil sem da se je strgala manšeta pri menjalni ročici. Šel sem do servisa kjer pa hladen tuš.. podaljšano jamstvo krije zgolj 50% materiala kar znese pri manšeti 50eur + delo cca 20 eur. Ok rečem pač pustimo to, recimo da je to res lahko rezultat uporabe oziroma obrabe. Tako to srgumentira svetovalec.
In gremo dalje, ambient luč spredaj levo ki ne deluje. In seveda tudi tukaj kritje 50%, ostalo je na lastniku (cca 240eur delo in material). In hec je še da same lučke ni možno menjati ampak se menja kompletna vratna tapeta z lučko vred.
Odprem pogodbo o jamstvu kjer pa piše da kritje ne velja za notranje obloge. Ampak v nadaljevanju pa piše da kritje velja za zamenjavo ali popravilo vseh mehanskih ter električnih delov vozila.

Torej luč je električni del avta, to da pa se je neda menjat posamično pa ni moj problem.
Poslal sem mail na Renault Slo kjer bojo opravnavali mojo situacijo ampak ne pričakujem ugodnega odgovora v mojo korist.

Kaj pa se vam zdi?
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Hmmm, to tudi mene zanima kako se bo razpletlo.

Se pravi jamstvo krije samo tehnične in električne napake v 100%, vse drugo (lepotne napake) pa v 50%?
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Žal garancija ni enaka jamstvu. Še dobro, da priznajo 50 %.
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Ja ampak tukaj lepo piše:

Podaljšano jamstvo Renault zajema :

brezplačno odpravo vseh mehanskih ali električnih okvar na vozilu,
brezplačno odpravo vseh morebitnih posledic na vozilu zaradi zgoraj navedenih okvar,
brezplačno uporabo storitev Renault Pomoči.

Se pravi če je neka napaka na motorju, infotainmentu, lučih se stvar uredi brezplačno (se pravi stvari, ki so mišljene da zdržijo lifetime), če pa imaš recimo problem s sklopko ti pa to ne krije, ker je lahko posledica uporabe, medtem ko garancije krije čisto VSE. Če imaš pa recimo problem na podvozju - stabilizator, končnik, amortizer al pa kaj takega, pa krije 50%.

Tako jaz razumem jamstvo, po moji študiji ki sem jo naredil na to temo.
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Očitno so nekateri sklopi eksplicino izvzeiti iz jamstva. LED ambientalne lučke očitno so.

Garancija spet ne krije čisto vsega, recimo uničena sklopka, ki bi bila posledica izživljanja nad avtom itd.
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Ima kdo dokument uradni dokument kaj je izvzeto in kaj ne? Brez drobnega tiska je teško ugibat.
Uporabniški avatar
B|ind
Prispevkov: 674
Pridružen: 14 Feb 2008, 10:15
Kraj: Novo mesto

Re: Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a B|ind »

Bom zvečer prilepil slike pogodbe o jamstvu.
Zadnjič spremenil B|ind, dne 02 Avg 2019, 12:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Meni je bilo rečeno da je jamstvo nekako enakovredno garanciji ko sem vprašal kaj bo to pomenilo po dveh letih, glede na to da imam toliko problemov. Sedaj je garancija mimo in recimo da je zaenkrat vse v redu z avtom, tako da nisem uspel te trditve ovreči ali potrditi.

Je pa res da če je nek del na renoju tako drag da ga lahko kupiš drugje ceneje in prisparas še na delu potem ti tudi teh 50% popusta ne koristi veliko ker bo še vedno dražje kot bilo kje drugje.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Drži za večino komponent, razen zelo specifičnih, ki jih ni na voljo na prostem trgu. Vratna tapeta z ledico je že tak kos. Če je crknila samo ledica, bi se jo dalo seveda popraviti, a spet dobiti tako, ki bo spreminjala barve točno tako kot ostale je verjetno mission impossible. To je pač cena tega, da potrošniki (pa ne leti nate osebno, smo žal vsi na istem) želijo avte, ki so lepi z vsemi možnimi relativno nepotrebnimi okraski v smislu led novoletnih lučk znotraj in zunaj, tablic za odvračanje pozornosti od vožnje ... proizvajalci to za male pare implementirajo (verjetno tapeta z led diodo proizvajalca ne stane več kot 30 EUR z razvojem vred), končni uporabnik pa po preteku garancije nove dele mastno plačuje.
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Js mislim, da je rešitev da pač ambientalno osvetlitev ugasneš, če se večinoma voziš po dnevi. Ne vidim razloga zakaj bi svetila, ker itak ni efekta.

Pravtako bi lahko obstajala možnost AUTO, da podnevi ne dela, ko ratuje temno se pa prižge.
Uporabniški avatar
B|ind
Prispevkov: 674
Pridružen: 14 Feb 2008, 10:15
Kraj: Novo mesto

Re: Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a B|ind »

Hja pri 10 let starem meganu se nebi sekiral za to. Pri 2 leti starem pa bi človek vseeno želel da vse deluje tako kot treba.
Še vedno čakam odgovor od Renault.
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Vem, slab filing...
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Garancija in podaljšano jamstvo

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Ko kupuješ avto, ti na veliko govorijo o 5 letni garanciji (češ vseh 5 let si brez skrbi, če bo okvara), ko je pa treba kaj uveljavljati v teh 5ih letih, je pa hitro zgodba mal drugačna.

Me zanima, kaj ti bodo odgovorili. Ker 240€ kljub 50% popustu za novo tapeto je kar huda zaradi nedelujoče ledice. Je bolje potem iti na odpad po drugo, seveda pred tem še preveriš, da ni slučajno kakšen stik na kablovju.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Odgovori