Pomik voznikovega stekla ne deluje- pomoč

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Thomasser
Prispevkov: 55
Pridružen: 26 Feb 2014, 18:08

Pomik voznikovega stekla ne deluje- pomoč

Odgovor Napisal/-a Thomasser »

Torej- na Scenik 1.6 16v 2007 mi je decembra nehal delati pomik voznikovega stekla (nisem do zdaj imel časa peljati k avtoelektrikarju), nakar mi je pa v ponedeljek med vožno domov (skupaj 5 ur vožnje) malo pred domom začel delovati. Sem slučajno pritisnil na gumb, pa se je steklo spustilo. Doma sem še poskušal spuščati in dvigovati, če se slučajno sliši kakšen čuden zvok, pa ni bilo nič. Steklo se je normalno dvigovalo in spuščalo. V četrtek pa začuda spet ni delalo več. Z vezi z elektriko sem na avtomobilu menjal akumulator ter sprednje žarnice. Akumulator sem menjal zato, ker mi 1.12. avto ni vžgal in sem moral klicati mehanika, da je prišel- takrat mi je menjal svečke in avto je s težavo komaj vžgal. Steklo mi je pa nehalo delati dva dni prej.
Ali mi lahko kdo pove kje bi bil problem?
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Pomik voznikovega stekla ne deluje- pomoč

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Najverjetneje v stikalu. si poskusil z obeh pozicij - pri vozniku in pri sovozniku?
LP, Samojed
Uporabniški avatar
Thomasser
Prispevkov: 55
Pridružen: 26 Feb 2014, 18:08

Re: Pomik voznikovega stekla ne deluje- pomoč

Odgovor Napisal/-a Thomasser »

Za ostala 3 stekla delujejo gumbi, samo za voznika ne.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Pomik voznikovega stekla ne deluje- pomoč

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Aha, voznikov je problem.
Ja, verjetno stikalo. Sicer se včasih da popraviti (no, vedno se da, če imaš znanje in rezervne dele :) . Najbrž imaš navaden pomik, ne komfort funkcije (moraš držati stikalo za odpiranje/zapiranje ali je šlo samo do konca?).
LP, Samojed
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Pomik voznikovega stekla ne deluje- pomoč

Odgovor Napisal/-a joztom »

Uporabniški avatar
Thomasser
Prispevkov: 55
Pridružen: 26 Feb 2014, 18:08

Re: Pomik voznikovega stekla ne deluje- pomoč

Odgovor Napisal/-a Thomasser »

Sem bil takrat pri avtoelektričarju in je rekel, da moram najprej k svojemu mehaniku, da priklopi avto na računalnik. Na srečo ne potrebujem odpiranja okna (plačevanje parkirnine). No, sem bil pri mehaniku, ko mi je opravil redni servis in mu računalnik ni pokazal nobene napake. Sem pa v četrtek na bolha.com naročil stikala. Po tistem, ko sem že naročil, pa se pripelje žena domov in pravi, da dela pomik stekel. Sedem v avto in poskusim- dela brez problemov, dviga in spušča se gladko.
Potem je petek spet nehalo delat in sem včeraj zamenjal stikala- isti problem, šoferjev pomik ne dela.
Ima še kdo kakšno idejo preden peljem avto k specializiranemu električarju?
Vse kar je v zvezi z elektriko in ne deluje: ne delujejo senzorji za avtomatski odklep vrat (to je bilo že ko sem ga kupil), ne deluje nastavitev višine snopa žarometov. Edino kar sem delal v zvezi z elektriko (razen akumulatorja) je, da sem v kabini za osvetlitev zamenjal žarnice z LED žarnicami. Takrat je bil potem problem, da v sredinski konzoli ni gorela lučka. Nato sem vse žarnice zamenjal za originalne in čez čas je spet začela spet goreti. Aja, pa pri menjavi h7 žarnic sem opazil, da so kabli za žarnice čisto oskubljeni. Mi je mehanik takrat, ko je snel sprednji odbijač in odvijačil fokuse žice povil z izolir trakom. Imel sem res težave z menjavo žarnic- nisem in nisem mogel spraviti nosilca za žarnico v fokus. Je mehanik takrat rekel, da je že malo zvito. Ali se lahko ti nosilci s kabli zamenjajo- dobijo novi? Ali pa je možno vgraditi LED žarnice in homologirati?
Uporabniški avatar
jereb007
Prispevkov: 137
Pridružen: 17 Okt 2007, 09:22
Kraj: sevnica

Re: Pomik voznikovega stekla ne deluje- pomoč

Odgovor Napisal/-a jereb007 »

LP

Problem je Temic modul na mehanizmu.
https://www.ebay.ie/itm/TEMIC-FIT-RENAU ... 3160535430
ah, ta moj clio
Odgovori