Scenic.. pomoc!?

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Maricelo1985
Prispevkov: 109
Pridružen: 15 Jun 2018, 18:34

Scenic.. pomoc!?

Odgovor Napisal/-a Maricelo1985 »

Imam scenica II let 09 imam naslednji problem.. ne dela mi prednja pozicijska luc in zadnja leva. Ce stopim na zavoro pa dela. Probam levo zadno luc priklopit na desno in dela normalno.. torej sumim da mi je crknila varovalka ki se nahaja nekje pri akomulatorju.. je mozna ta napaka? In kaksna je ta varovalka.. upam na kaksen odgovor.
Uporabniški avatar
primorc20
Prispevkov: 31
Pridružen: 24 Jan 2007, 19:26

Re: Scenic.. pomoc!?

Odgovor Napisal/-a primorc20 »

Preveri konektorje na zadnjih luceh. Ponavadi kakšen pin oksidira in ima zato slabo maso.

Ali pa se kabel precvika na vratih prtljaznika ...
Maricelo1985
Prispevkov: 109
Pridružen: 15 Jun 2018, 18:34

Re: Scenic.. pomoc!?

Odgovor Napisal/-a Maricelo1985 »

Ce bi biu precvikan mi verjetno nebi nic delalo.. ce stopim po zavori mi normalno zasveti ko pa dam nogo dol pa tema. Medtem ko mi rikverc luc dela in tista za meglo.. predna pozicijska tud ne dela sem prevero in ni stroma.. tak da predna in zadna morata bit nekek povezani. Prej sem vzel akomulator ven in sem pogledal te varovalke tavelike sest jih je se mi zdi in so okej vse.. al so se kje kake varovalke.. kaj se naj pogledam??
Maricelo1985
Prispevkov: 109
Pridružen: 15 Jun 2018, 18:34

Re: Scenic.. pomoc!?

Odgovor Napisal/-a Maricelo1985 »

Naj se povem da sem prej vzel ven celo luc in z preiskusevalcem napetosti probal maso in vse kabelcke ko so in mi modri kabelcek cist malo zasveti tolko da se vidi... kaj to pomeni? Ko pa priklopim nazaj konektor na luc in probam na prvi kabelcek mislim da oranzne barve dam kontakt pa mi luc normalno dela... kot da v tem kabelcku ni stroma.. medtem mi pa prednja pozicijska se kar ne dela... dajte malo pomagat
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Scenic.. pomoc!?

Odgovor Napisal/-a Spula »

Maricelo1985 napisal/-a:Naj se povem da sem prej vzel ven celo luc in z preiskusevalcem napetosti probal maso in vse kabelcke ko so in mi modri kabelcek cist malo zasveti tolko da se vidi... kaj to pomeni? Ko pa priklopim nazaj konektor na luc in probam na prvi kabelcek mislim da oranzne barve dam kontakt pa mi luc normalno dela... kot da v tem kabelcku ni stroma.. medtem mi pa prednja pozicijska se kar ne dela... dajte malo pomagat
Lahko da je slabo napajanje (slab kabel) in potegne potem po zavorni "liniji" zato tudi zasveti. Varovalke so pa tudi v UPC-ju.
RenaultSport
Maricelo1985
Prispevkov: 109
Pridružen: 15 Jun 2018, 18:34

Re: Scenic.. pomoc!?

Odgovor Napisal/-a Maricelo1985 »

Torej kaj naj naredim? Upc? Kje fo mislite..lp
Maricelo1985
Prispevkov: 109
Pridružen: 15 Jun 2018, 18:34

Re: Scenic.. pomoc!?

Odgovor Napisal/-a Maricelo1985 »

Danes probam na pozicijski predni luci probam z preiskuzevalcem napetosti ga prikljucim na akomulator na rdeci kabel in probam na pozicijski mi preiskusevalec zasveti ko pa na akomulatorju dam na cnega pa na pozicijski nic preiskusevalec ne zasveti.. torej to pomeni da ni mase? Ker ce grem na zadnjo luc ko mi stop luc ne dela probam z preiskusevalcem na beli kabelcek mi stop luc dela dela. Kaj pomeni ta beli kabelcek? Tudi masa?
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Scenic.. pomoc!?

Odgovor Napisal/-a robertp »

Zadnje luči nimajo inštalacije speljane preko prtljažnih vrat. Doh.
Verjetno imaš slabo maso oz. ti masa prebija na konektorju.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Maricelo1985
Prispevkov: 109
Pridružen: 15 Jun 2018, 18:34

Re: Scenic.. pomoc!?

Odgovor Napisal/-a Maricelo1985 »

Na konektorju mi ne prebija ksr sem danes zalotal novi konektor. Nevem zakaj je ta modri kabelcek na konektorju ker mi ta na preiskusevalcu sveti nitka cisto rahlo kot da nebi bilo dovolj stroma.. crni kabelcek mi pa na preiskusevalcu normalno mocno zasveti. Ko pa konektor normalno preklopim na luc in probam preiskusevalec na bel kabelcek mi luc dela normalno. Ce mi prebija mi povejte kaj naj naredim??
Maricelo1985
Prispevkov: 109
Pridružen: 15 Jun 2018, 18:34

Re: Scenic.. pomoc!?

Odgovor Napisal/-a Maricelo1985 »

Problem resen. Varovalka pri akomulatorju..lp
Odgovori