Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
Janezek
Prispevkov: 17
Pridružen: 04 Maj 2014, 20:34

Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Janezek »

Pozdravljeni.

Prejšnji teden smo k hiši pripeljali novega Megana 1.2 TCE - 130 KM z opremo Intens.

Že isti dan se mi je zdelo, da pri nižji hitrosti "cuka".
Po enem tednu vožnje sem spoznal, da avto skoraj vedno "cuka" oz. gre zelo nemirno pri hitrostih do cca 50 km/h. Ne glede na to ali je avto ogret, ali je vklopljena klima, višji/nižji obrati, ne glede na način vožnje (sport, comfort, eco,...).

Vsekakor grem jutri k prodajalcu, a me vseeno zanima, če je že imel kdo podobne težave z novim ali starejšim motorjem 1.2 TCE.

Kakršno koli pojasnilo dobrodošlo.
Uporabniški avatar
pnce
Prispevkov: 12
Pridružen: 07 Sep 2016, 10:58

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a pnce »

Pozdravljeni, sam si prav tako lastim enakega megana z enakim motorjem in opremo.

Imam enak problem in me zanima kako ste ga rešili?
pokanje v kolesih?
brnenje v kabini nad 50km/h ki se stopnjuje pri dodajanju stopalke za plin?
zanima me še vaša poraba; moja po 700km ne pride pod 7l/100km (relacija) s tem da se drzim omejitev in da se imam za dokaj varčnega voznika?

Danes peljem avto do serviserja, ker ima še nekaj drugih napak, zato bi prosil za odgovore, da imam vsaj nekaj argumentov.

Lp T
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

1.2 tce je imel tudi v M3 podobne težave. Poleg tega tudi relativno veliko porabo olja (cca 1l na 5000km). Kolikor vem, do sedaj še noben SW update ni pomagal.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Če ti kaj pomaga link iz DE foruma kjer so zbrani problemi Megana IV
http://www.megane4-forum.de/index.php?t ... /&pageNo=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Pa ko sta že pri temu poročajta kako je z porabo olja in pa če bo napake uspelo odpraviti ker kupujemo Megana IV tce 130

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

http://m3.meganeboard.de/viewtopic.php?f=36&t=19989" onclick="window.open(this.href);return false;

http://m3.meganeboard.de/viewtopic.php?f=36&t=14945" onclick="window.open(this.href);return false;

Neuspel poizkus rešitve težave porabe olja s posodobitvijo SW:

http://m3.meganeboard.de/viewtopic.php? ... &sk=t&sd=a" onclick="window.open(this.href);return false;

Pod črto 1.2 tce ne bi nikakor kupil, na trgu je že od 2012 (2013?), pa ga še niso uspeli porihtati. Škoda da ni v grandtourju/scenicu 4 1.6 tce s 150 ps (kot v talismanu). Ker dizla ne rabim, bom očitno primoran menjati znamko.

Tudi sicer bi z naročilom megana/scenica počakal vsaj še eno leto, ne bi namreč želel biti beta tester. Glede na poročila o težavah pri M4, je tega definitivno preveč za moje živce...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Mah problem je da Opel Astra baje ni pa nič kaj boljša. Mislim še vedno nam ostane sicer Megane GT ampak ja, 1.6 tce 150 z ročnim menjalnikom manjka.

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
pnce
Prispevkov: 12
Pridružen: 07 Sep 2016, 10:58

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a pnce »

Avto pri serviserju do jutri ko ga bodo pregledali... Po testni voznji z mehanikom ni bilo ugotovljenih nic napak razen prvega levega blatnika ki ni v liniji z vrati ter zadnje havbe, katera je na levi strani za cca 0,5cm nizja od boka(na zalost ima enak problem se eno vozlo v salonu). Mehanik ni obcutil nobenik nepravilnosti na podvozju, katere bo se jutri preveril na dvigalu... Odkrito povedano, nadomestni avto dacia sandero se lepse pelje cez luknje...baje da se morajo vsi deli ulezati, prav tako pa se mora motor uteci, da se lahko pogovarjamo o porabi, naj omenim da ima avto komaj 765km. Porocam jutri ko me poklicejo iz servisa...
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Sport Driver napisal/-a:Mah problem je da Opel Astra baje ni pa nič kaj boljša. Mislim še vedno nam ostane sicer Megane GT ampak ja, 1.6 tce 150 z ročnim menjalnikom manjka.

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Astra...bah...ne, hvala.

Alternativa scenicu bi bil zame kakšen bmw 2 active (ali grand tourer), če je bencinar in z ne preveč opreme, je cena še nekako v okvirih normale.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

pnce napisal/-a:Avto pri serviserju do jutri ko ga bodo pregledali... Po testni voznji z mehanikom ni bilo ugotovljenih nic napak razen prvega levega blatnika ki ni v liniji z vrati ter zadnje havbe, katera je na levi strani za cca 0,5cm nizja od boka(na zalost ima enak problem se eno vozlo v salonu). Mehanik ni obcutil nobenik nepravilnosti na podvozju, katere bo se jutri preveril na dvigalu... Odkrito povedano, nadomestni avto dacia sandero se lepse pelje cez luknje...baje da se morajo vsi deli ulezati, prav tako pa se mora motor uteci, da se lahko pogovarjamo o porabi, naj omenim da ima avto komaj 765km. Porocam jutri ko me poklicejo iz servisa...
Kater avto si pa imel pred tem? Kaj je sploh problem pri vzmetenju, se ti zdi pretrdo ali kaj je problem?

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
pnce
Prispevkov: 12
Pridružen: 07 Sep 2016, 10:58

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a pnce »

pozdravljen, se opravičujem za zamudo (dopust press :) )

Prej sem imel mazdo 6 2.2D 2009l z 265.000km in vse še original ter nobene zračnosti. Ne zdi se mi vzmetenje pretrdo, moti me to k na momente v majhni luknji zaropota kot da bi imel kolo "luft", takrat pa se tudi čuti v nogah kot da bi nekaj udarilo v poden (zaenkrat imam še 16col, skrbi me ker imam v namenu 17/18col platišča), k se bo vsaka luknja še bolj "slišala".... na servisu niso odkrili nobene zračnosti.... je pa res, da se mi zdi spodnja zaščitna plastika pod motorjem zelo ohlapna in ko jo z roko malo potolčem/pomigam nekaj ropota/se nekam naslanja/vibrira.... Sem jih opozoril na servisu in so rekli da je to ok, čeprav dvomim. V kratkem grem še do drugega pooblaščenega servisa po drugo mnenje.

OFF: kljub zgoraj navedenim nevšečnostim, ful zadovoln z avto, najbolj me je presenetla prožnost in poskočnost motorja, glede na to da je 1.2.

Ko sem kupoval avto je bila v ožjem izboru tudi astra 1.4T, ki pa me ni prepričala ne z dinamiko vožnje ne z dizajnom notranjosti ter zunanjosti, ter corsa 1.4T OPC line, katera je pa bila premajhna glede na to da imam dva otroka.

Lp T
Zadnjič spremenil pnce, dne 20 Sep 2016, 12:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
sranjemir
Prispevkov: 102
Pridružen: 21 Maj 2010, 22:25

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a sranjemir »

Kontrola kvalitete, my ass. Pa tako so se hvalili kako bo novi Megane in Talisman presegel nemsko kvaliteto podrobnosti. Salabajzerji, tako kot vsa proizvodnja v Valenciji. O pooblascencih pa raje nebi. Ko so mi popravil in pobarval avto po nescreci, sem bil veckrat pri njih zaradi reklamacij kot grem v trgovino.
Uporabniški avatar
Janezek
Prispevkov: 17
Pridružen: 04 Maj 2014, 20:34

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Janezek »

Pozdravljeni.

Glede nemirnega motorja v nižji hitrosti, so na servisu ugotovili, da je kriv računalnik za vbrizg goriva.

Moral sem nekaj časa počakati, da sem dobil novega. Včeraj so mi ga zamenjali. Po prvih kilometrih, se mi zdi da je boljše oz. v redu. Upam, da bo v redu, ker mi res ni za hodit po servisu z novim avtom.

Drugače pa z avtom full zadovoljni - glede na to da ga vozi žena. :)

Sam vozim megana 1.9 dci 120 KS l. 2005 in lahko povem, da je novi 1.2 res poskočen glede na dizla in "lepo gre". Zaenkrat tudi nisva zaznala nobenih drugih težav - in upam, da tako tudi ostane.

LP
Uporabniški avatar
Janezek
Prispevkov: 17
Pridružen: 04 Maj 2014, 20:34

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Janezek »

Žal avto po nekajdnevni uporabi spet dela po starem - je zelo nemiren v nižjih hitrostih, "cuka" pa tako kot če bi se učil voziti. :(


A ima/ali je imel kdo podobne težave?
Uporabniški avatar
Dusan@18
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 Okt 2016, 15:10

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Dusan@18 »

Najprej lep pozdrav ja pred enim tednom isto dobil novega
Megana 1.2 Tce 130.Moj ima isto napako kot pri tebi pa me zanima ali so ti že odpravili napako. Ali kaj pravijo kajti jaz še nisem klical na Renault servis.L.P.
Uporabniški avatar
Janezek
Prispevkov: 17
Pridružen: 04 Maj 2014, 20:34

Re: Novi Megane 1.2 TCE - nemiren tek motorja

Odgovor Napisal/-a Janezek »

Zdravo.
Napake jim žal še ni uspelo najti. Najprej so menjali računalnik za gorivo, za nekaj dni pa vse cinšpule in svečke.
Žal ni nič boljše, oz. je avto v vedno slabšem stanju, kajti zdaj freta že v višji hitrosti in to vedno bolj. Poleg tega mu v vožnji v klanec manjka moči v 1. brzini. Sem že večkrat mislil, da je v 3. a spoznal da je v 1. prestavi - speljem pa komaj.

Upam, da končno ugotovijo kaj je narobe, kajti zadeva je že neprijetna. Z novim avtom sem vsakih nekaj dni v delavnici. :(
Svetujem ti, da čim prej obiščeš servis in jim javiš glede napake, kajti če je zadeva ista kot pri meni, bo vedno slabše.

LP
Odgovori