Renault Megane RS IV 2017

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Evo prve mule Megana RS so na cestah. Pogon ostaja spredaj, 4 Control še ni potrjen. Kot kaže bo za Razliko od Cliota RS razširjen, izpuh bo spet sredinski. Upam da bo še ročni menjalnik na voljo pa mislim da bo večina popolnoma srečna.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Vir: Worldscoop


PS: dal sem v ločeno temo od navadnega ker jo ima tudi Clio, lahko tudi združite.
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Nič posebnega, ni velike razlike napram GT. Seveda vizualno.

Poslano z mojega GT-I9505 z uporabo Tapatalk
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Ne vem kaj ti od testne mule pričakuješ? Da bo že končna oblika? Avto pride na trg šele 2018 (če sm si prav zapomnil letnico), do takrat bo še veliko sprememb.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
Stumpjumper
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Jul 2016, 17:39

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Stumpjumper »

Na 5. sliki so vidne obvolanske ročice...kar mi ni najbolj všeč. Upam da ponudijo opcijo ročnega menjalnika. Se kaj konkretnejšega ve o motorizaciji? 1.8 turbo? 2.0 turbo?
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a a_sist »

1.8t sploh nimajo. Al bo 1,6t al pa 2,0t.. Pomoje :-)
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Stumpjumper
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Jul 2016, 17:39

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Stumpjumper »

Vem da ne...nekje sem zasledil špekulacije, da naj bi ga razvijali za novega alpine in da je možnost, da se znajde v novem meganu RS. Če bo ostal 2.0T, toliko boljše. :)
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Stumpjumper napisal/-a:Na 5. sliki so vidne obvolanske ročice...kar mi ni najbolj všeč. Upam da ponudijo opcijo ročnega menjalnika.
gotovo bo, za ljubitelje stare in preverjene tehnologile razmišljajo tudi o ročnem vžigu motorja, ker z električnim štarterjem enostavno nimaš tistega pravega občutka povezanosti z avtom, pritiskanje gumba je tako zelo neosebno in sterilno, pa še pol sekunde zamika je med tem ko pritisneš gumb start, da štarter dejansko oberne, kar je na športnem avtu nedopustno
na sliki so prototipi ročke v gordini modri barvi
Slika
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

@Shusugalo ti se kr norčuj samo pred nekaj časa je bil na Carthrottle post o tem da jim ni všeč zagon brez ključa kar ni tega mehaničnega občutka kot ko obrneš ključ [FACE WITH TEARS OF JOY]

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

svašta :lol:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Itak, pa stopalke naj bodo spet na zajlo, da bo bolj taprav filing pri nogah kot pa na hidravliko...... :lol: :lol:
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
Stumpjumper
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Jul 2016, 17:39

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Stumpjumper »

Shusuglao napisal/-a:
Stumpjumper napisal/-a:Na 5. sliki so vidne obvolanske ročice...kar mi ni najbolj všeč. Upam da ponudijo opcijo ročnega menjalnika.
gotovo bo, za ljubitelje stare in preverjene tehnologile razmišljajo tudi o ročnem vžigu motorja, ker z električnim štarterjem enostavno nimaš tistega pravega občutka povezanosti z avtom, pritiskanje gumba je tako zelo neosebno in sterilno, pa še pol sekunde zamika je med tem ko pritisneš gumb start, da štarter dejansko oberne, kar je na športnem avtu nedopustno
na sliki so prototipi ročke v gordini modri barvi
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Symon »

Sport Driver napisal/-a:@Shusugalo ti se kr norčuj samo pred nekaj časa je bil na Carthrottle post o tem da jim ni všeč zagon brez ključa kar ni tega mehaničnega občutka kot ko obrneš ključ [FACE WITH TEARS OF JOY]

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Qrba niso resni?! :lol: Men je bilo pri 200ki to nekaj boljšega, kartico imaš v žepu in zalaufaš na knof. 8) Sicer ajde, nekaj občutkov se dejansko izgubi s pedalom na štrom, z električnimi servo volani itd.. Ampak glede na ta dejstva naprimer je bila 200ka vseeno zelo uživaški avto in ker v sili še hudič muhe žre, bi se tudi jaz navadil mogoče na avtomatika in 5 vrat. :lol:

Sent from my typewriter, using my fingers.
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Hey meni je tudi všeč ta zagon brez ključa pa to, pa tudi če moreš vstavit ključ ni tako hudo. Sem našel članek v tem enem dnevu razmišljanja kaj bi lahko bil naslov [emoji14] 10 Features On Old Cars That We Miss Most : https://www.carthrottle.com/post/10-fea ... miss-most/" onclick="window.open(this.href);return false;


Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a drhouse »

a_sist napisal/-a:1.8t sploh nimajo. Al bo 1,6t al pa 2,0t.. Pomoje :-)
1.8tCe z 270KM se že nekaj časa vrti v Nissanih.

Angleži govorijo o 4 control, opciji ročnega menjalnika in 2.0t s preko 300KM. Pa, da vidimo... :D Aja, v EVO Magazinu pri testu Focusa RS so grajali, da zaradi zmanjševanja stroškov ni nič poširjen, kot tudi Megane RS 4 ne bo... In zdaj sem zmeden - ker spet angleži pravijo, da bo izgled primeren RS-u.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

angleži veliko pravijo, večino teh pravljenj nima nekih realnih osnov, ampak so bolj domišlijski spisi
važno da se o nečem piše

"izgled primeren rs-u" lahko pomeni da bo imel drug odbijač, kvazi difuzor, velika kolesa in športne sedeže, saj kaj več od tega ponavadi itak ne dobimo
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Odgovori