Scenic 3 odklepanje

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Ribic
Prispevkov: 60
Pridružen: 14 Feb 2006, 14:53

Scenic 3 odklepanje

Odgovor Napisal/-a Ribic »

Živjo,

vem, da je bilo že kar nekaj napisano o odklepanju ampak vseeno. Imam scenic-a 3, letnik 2011, kartica za prostoročno odklepanje. Vse je delovalo ok, do takrat ko je tamala pritiskala sredinski gumb za zaklepanje žnj-krat. Od takrat naprej se vrata na voznikovi strani ne odprejo. Ko daš roko na senzor se sliši, da se je avto odklenil, vendar ne moreš odpreti voznikovih vrat. Tudi s ključem ne. Vrata moraš odpreti iz notranje strani, ko pa jih hočeš zapreti se pa kar "odbijejo" nazaj od zatiča. Potem moraš stisniti sredinski gumb za zaklepanje, in vrata lahko zapreš. Če mene vprašate, kr neki....
Ni mi dalo miru in sem vzel tapeto dol, ključavnico, malo pregledal, in zadeva je začela delovati. Čez par dni ponovno ista pesem. Vrata ni možno odpreti.
Kakšna ideja?
Uporabniški avatar
Bor
Prispevkov: 224
Pridružen: 06 Jun 2006, 21:54
Kraj: Tabor

Re: Scenic 3 odklepanje

Odgovor Napisal/-a Bor »

Imam podoben problem na Grandtouru III, sicer nimam porsotoročnega zaklepanja ampak me heca voznikova ključavnica, včasih dela včasih se pa ostale odklenejo ta pa ne, po nekaj pritiskih se odpre, isto je v fazi zaklepanja. Sicer neko brenčanje slišim vedno tako, da predvidevam, da se samo kaj zatika, mogoče bi podmazanje kaj nucalo?
Uporabniški avatar
Ribic
Prispevkov: 60
Pridružen: 14 Feb 2006, 14:53

Re: Scenic 3 odklepanje

Odgovor Napisal/-a Ribic »

Ni mi jasno zakaj se tudi s ključem ne da odpreti. Bom demontiral celo zadevo in pregledal.
Lp
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Scenic 3 odklepanje

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Pomoje če se zadeva odbije je problem v mehanizmu ključavnice, saj zatič ne skoči nazaj. WD40 pa probat. Če ne pa z roko tisti zatič na vratih premikat.
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Scenic 3 odklepanje

Odgovor Napisal/-a Spula »

Šteka ključavnica.
RenaultSport
Uporabniški avatar
Ribic
Prispevkov: 60
Pridružen: 14 Feb 2006, 14:53

Re: Scenic 3 odklepanje

Odgovor Napisal/-a Ribic »

Evo, zadeva popravljena. Strgala se je žica, na pregibu.
Uporabniški avatar
Ribic
Prispevkov: 60
Pridružen: 14 Feb 2006, 14:53

Re: Scenic 3 odklepanje

Odgovor Napisal/-a Ribic »

Še slika. Tam kjer je označeno z rdečo se je pretrgala žica.

Slika
deos
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Jul 2019, 20:53

Re: Scenic 3 odklepanje

Odgovor Napisal/-a deos »

Pozdravljeni,
zamenjal sem zaklep "tisto kot je razvidno iz prejšne slike" in še vedno ne dela senzor na vratih in sicer ne odklene kadar daš prste vmes med ročajem in karoserijo
Ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo v okvari?

Vnaprej hvala za odgovor.
CharlesHoG
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 Avg 2019, 14:25
Kraj: United States

Scenic 3 odklepanje

Odgovor Napisal/-a CharlesHoG »

Bizzy če sem napisal da sem ga imel, ne govori da kar nekaj nabijam v tri krasne.
Pa če sem imel problem na problem, tudi ne bom govoril da je vrhunski avto. Človek sprašuje kakšne imam izkušnje in mu svoje izkušnje pač povem.
Uporabniški avatar
kremenko123
Prispevkov: 67
Pridružen: 22 Dec 2015, 15:49

Re: Scenic 3 odklepanje

Odgovor Napisal/-a kremenko123 »

V senzor pride voda in posledično odpove, imam isti problem na Koleosu I. Kar pogosta okvara,po besedah serviserja na pooblaščencu. Če pa slučajno kdo ve ali so v vseh vratih isti senzorji bi mi bilo v veliko pomoč.
Odgovori