Tuljenje pri večji hitrosti?

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Vammat
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Apr 2016, 20:05

Tuljenje pri večji hitrosti?

Odgovor Napisal/-a Vammat »

Pozdrav.Imam laguno grandtour 2.0 dci 110kw,letnik 2008,prevoženih ima 125000.Kupljena od prve lastnice,Slo poreklo,redno servisirana.
Problem je pri vožnji pri hitrosti od 110-130 km/h,takrat začne nekaj tulit.Pri hitrosti pod 110km/h in nad 130km/h tega tuljenja ni.Mašina vleče enakomerno,vse deluje bp.Prodajalec mi je namontiral letne gume Minerva dot14,ker so bile na avtu zimske(tudi testna vožnja je bila z njimi),zato sumim da je razlog v gumah? Če bi bil kolesni ležaj bi se verjetno slišal v ovinkih,kar se pa pri meni ne sliši.
Uporabniški avatar
bostjan.ambrozic
Prispevkov: 447
Pridružen: 18 Okt 2009, 20:32
Kraj: Gorenjska

Re: Tuljenje pri večji hitrosti?

Odgovor Napisal/-a bostjan.ambrozic »

Mislim, da si sam prišel do odgovora za težave, ki si jih opisal. Zamenjaj gume, pa bo ok.
Renault Laguna II, 1.6 16V, 109KM
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Tuljenje pri večji hitrosti?

Odgovor Napisal/-a Spula »

Vammat napisal/-a:Pozdrav.Imam laguno grandtour 2.0 dci 110kw,letnik 2008,prevoženih ima 125000.Kupljena od prve lastnice,Slo poreklo,redno servisirana.
Problem je pri vožnji pri hitrosti od 110-130 km/h,takrat začne nekaj tulit.Pri hitrosti pod 110km/h in nad 130km/h tega tuljenja ni.Mašina vleče enakomerno,vse deluje bp.Prodajalec mi je namontiral letne gume Minerva dot14,ker so bile na avtu zimske(tudi testna vožnja je bila z njimi),zato sumim da je razlog v gumah? Če bi bil kolesni ležaj bi se verjetno slišal v ovinkih,kar se pa pri meni ne sliši.
Ko bo na dvigalu preverite še kolesne ležaje.
RenaultSport
Uporabniški avatar
Vammat
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Apr 2016, 20:05

Re: Tuljenje pri večji hitrosti?

Odgovor Napisal/-a Vammat »

Zanimivo zakaj se gum ne sliši že pri manjši hitrosti?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Tuljenje pri večji hitrosti?

Odgovor Napisal/-a Fan »

Spula napisal/-a:
Vammat napisal/-a:Pozdrav.Imam laguno grandtour 2.0 dci 110kw,letnik 2008,prevoženih ima 125000.Kupljena od prve lastnice,Slo poreklo,redno servisirana.
Problem je pri vožnji pri hitrosti od 110-130 km/h,takrat začne nekaj tulit.Pri hitrosti pod 110km/h in nad 130km/h tega tuljenja ni.Mašina vleče enakomerno,vse deluje bp.Prodajalec mi je namontiral letne gume Minerva dot14,ker so bile na avtu zimske(tudi testna vožnja je bila z njimi),zato sumim da je razlog v gumah? Če bi bil kolesni ležaj bi se verjetno slišal v ovinkih,kar se pa pri meni ne sliši.
Ko bo na dvigalu preverite še kolesne ležaje.
X2
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori