Letne pnevmatike

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Uzami pilot super sport. Boš najbolj zadovoljen. Jih imam jaz na svojem in kolega na rs-u 2 in rs-u 3. In do zdej najbolj zadovoljna z njimi, jaz pa tudi. Pa sem že menjal veliko gum. Tudi na svojem prejšnem avtomobilu rs-u.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
MuRiCi
Prispevkov: 812
Pridružen: 20 Jun 2007, 11:17
Kraj: Kärnten

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a MuRiCi »

Odloču sm se za sportrac5 :wink: dobu še drugje pozitivna mnenja...za par sezon bodo že dobre :oops:
Live long and prosper \\//
Uporabniški avatar
tinerine
Prispevkov: 183
Pridružen: 12 Mar 2015, 13:12
Kraj: Polzela

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a tinerine »

Ne rata michelinova guma po 2 letih trda?jaz se odlovam med dunlop sport bluresponse in bridgestone potenza re002
Uporabniški avatar
HrCk
Prispevkov: 343
Pridružen: 03 Feb 2008, 09:04
Kraj: Šentjernej

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a HrCk »

Potreboval bi nasvet/pomoč katere letne gume dimenzije 195/50/16 obut cliota 3/06/106 ..Način vožnje je tak da učasih pač paše stopit na pedal za plin tako da glih umirjena ni. Želel bi da je ne bo pobralo v eni/dveh sezonah in da se dobro drži. Kaj bi vi kupili?

Budget okoli 80-90€
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a robertp »

Jaz sem dal Fulda Sportcontrol... Na 1.2 TCe
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
Dark_T
Prispevkov: 74
Pridružen: 07 Avg 2010, 21:48

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a Dark_T »

Jutri grem preobuvat Laguno v HANKOOK K117 Ventus S1 Evo 2 v dimenziji 225/45/18. Po vseh testih, kar sem se pozanimal, bi naj bila zelo solidna in uravnotežena pnevmatika z dobrimi lastnostmi na mokrem. Sem dobil ugodno varianto, bile so DOT 0116 in jih vzel.
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Prispevkov: 66
Pridružen: 19 Jun 2008, 12:50

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a SAVINJCAN »

Pozdravljeni,

katere pnevmatike v dimenziji 235/40/18 priporočate za megana RS 3?

na BMW-ju sem bil do sedaj najbolj zadovoljen z GY EAGLE F1 ASYM 2 v dimenziji 225/40/18 spredaj in 255/35/18 zadaj in se sedaj nekako najbolj nagibam k tem ali pa k novemu modelu, se pravi GY EAGLE F1 ASYM 3, ampak s temi še noben nima izkušenj.
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Za megana rsa kupi pilot super sport. Sprobane eno sezono in na meganu 225 in na meganu 265 trophy. In so se do zdej najbolš obnesle. In po mokrem, po suhem pa tako top guma. Ni pa poceni. Tudi na svoji laguni jih imam in sem izredno zadovoljen. Eagle f1 sem pa imel na cliotu 182 in bi jih najrajše takrat dol dal pa nazaj Bridgestone Potenza RE002.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a Bali »

Počasi bo pomlad :D in za svojega RS 265 potrebujem letne pnevmatike dimenzij 235/35-19.. Gledam pa gume do nekje max. 160 eur po komadu..

Ima kdo izkušnje z naslednjimi pnevmatikami:

Uniroyal RainSport 3..po testih sodeč zelo dobra pnevmatika v mokrem..minus je bila edino hitra obraba..jih je kateri že preizkusil..??

Bridgestone Potenza S001..??????

Bridgestone Potenza RE050A..????

Vrjamem pa, da so Michelin Pilot Super Sport dobre ampak enostavno mi je 200+ evrov malo preveč za eno gumo.. :?
Uporabniški avatar
bertole
Prispevkov: 110
Pridružen: 14 Avg 2015, 00:46

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a bertole »

RainSport 3 boš pomoje na RS-u zrediral ko nič. Js jih mam na dizlski Laguni, običajno je neki ne gonim (ok, dvakrat na leto :D) pa je obraba kr visoka. Je pa zakon guma.

Poslano z mojega LG-D855 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
tomo san
Prispevkov: 124
Pridružen: 20 Jul 2011, 21:02

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a tomo san »

Ima slučajno kdo izkušnje z letno gumo Matador MP46 Hectorra2 17 col Bojda na testu kar pohvalijo
Uporabniški avatar
furi
Prispevkov: 673
Pridružen: 26 Jan 2012, 16:06

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a furi »

RS3, enkrat in nikoli več. Super v dežju, to je pa tudi vse. Po suhem pač normalna, zdržale so, ne vem če, 4kkm in imajo ekstremno mehko bočnico. Avto je kar plaval levo desno.
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a Bali »

furi res ne vem kako ti voziš, da ti guma zrži samo 4000 kilometrov.. :shock:

Drugače pa so Uniroyalke v moji dimenziji ojačane(XL) in bi bočnine morale bit malo trše!!
Res ne vem več za katere se naj odločim :? ..zasledil sem, da je tud Urban pohvalil Kumho KU39 pnevmatiko..ima še kdo drug kakšne izkušnje s to gumo..??
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Če te ne moti DOT2011, se da Michelinko dobit za cca. 120.- EUR (https://www.novegume.si/MICHELIN_235-35 ... T2011.html" onclick="window.open(this.href);return false;), jaz pa na Cliota natikam že 4.leto zapored Federalovo SS-ko, ki pride cca. 80 EUR, je pa obraba abnormalna, lega avta pa sicer prav tako...:)- kadar je vreme suho.

Drgač pa vsakemu svoje:

rad zelo hitro vozim in mi oprijem na suhem pomeni večji užitek, kot spravljati gumo 3 leta v kevder in rečt da sem jo vozil tri sezone in da je še dobra-pri meni še nobena guma ni zdržala na RS-u več kot dve sezoni, zato se mi ne deva dajat 200+ EUR za gumo, ki jo potem skurim v sezoni ali dveh, o oprijemu (vsestranke npr. Michelinke)pa tukaj ne bi izgubljal besed....za nekoga, ki pa ni čist "divjak", pa verjamem, da guma višjega razreda bolj ustreza, saj je obraba manjša, vožnja pa verjetno udobnejša (hrup, trdota,...).

Lp
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a Bali »

Hvala, ampak DOT 2011 mi je malo prestar..saj jaz tud gledam gumo za 2 sezone..mogoče res maximalno 3 saj delam z avtomobilom zelo malo kilometrov!!
Drugače pa nas večina s temi našimi RS-ji načeloma vozi bolj dinamično kot normalen voznik v prometu. S tem gume izpostavljamo višjim temperaturam kar se pozna na sami deformaciji polimera in s tem ga navidezno postaramo, da ima pnevmatika po dveh sezonah lastnosti 6 let stare gume oz. po domače je trda kot kamen.. :roll:
Odgovori