Twingo tempomat

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Twingo tempomat

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Pozdravljeni.
Rabim eno pomoč.
Z ženo sva kupila twinga z precej opreme pa me zanima ena zadeva.
Avto nima tempomata. Ugotovil sem da ima na sklopki neko modro stikalo, na bremzi ima črno stikalo pa nekaj, pedal za plin ima itaq elektronski , pod plastiko okrog volana sem našel slep priključek, pa me zanima če je možno da ima vso inštalacijo ?
Je možno dokupit samo stikalo za vklop ter tipke na volanu?

Tukaj se mi pa pojavi drugo vprašanje. Se da dobit volanski pokrov kjer je znak gor posebej da ima mesto za tipke ali je vse skup to z airbagom?
Prosim lepo za pomoč.

Hvala in lp
Uroš
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Twingo tempomat

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

A res noben nič ne ve okrog tempomata?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Twingo tempomat

Odgovor Napisal/-a Fan »

Seveda je možno, da je napeljava že napeljana, kar je tudi razumljivo, saj se ne dela ožičenja za vsako vozilo/opremo posebej. Koliko te napeljave je pa dejansko priključene ................. je pa zgodba za sebe in je potrebno fizično pregledati.
Ni pa to noben bav, bav, potrebujete: tipke, nekoga da poveže in nekoga s testerjem, da aktivira.
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
jereb007
Prispevkov: 137
Pridružen: 17 Okt 2007, 09:22
Kraj: sevnica

Re: Twingo tempomat

Odgovor Napisal/-a jereb007 »

LP
Rabiš nov volan z airbagom. Ker so tipke na volanu je drugače narejen. Potem pridejo še komplet volanska stikala (volanska ovojnica).
Tipka za vklop tempomata pa je nekje pod volanom, moraš pogledati če je kakšen konektor puščen. V glavnem, če nimaš sreče ne bo ravno poceni oz bo potrebno kar nekaj prevezave.
ah, ta moj clio
Uporabniški avatar
Hrabroslav
Prispevkov: 15
Pridružen: 18 Jun 2013, 11:04

Re: Twingo tempomat

Odgovor Napisal/-a Hrabroslav »

Sam sem ubral DIY varjanto in sem si sam naredil tipke in jih nalimal na zadnjo stran kontrol za radijo, stroškovno skupaj pride par 10€. Ne da se mi zdajle prevajat v slovenščino ker sem spisal takrat za angleški forum, če te še kaj zanima pa le vprašaj.



I've decided to retro fit cruise control into my 2011 Twingo RS.

After some digging this is what I found out so far:

For cruise control to work you need:
- Cruise control / Speed limiter switch
- Clutch sensor
- Cruise control control buttons

In my car Cruise control / Speed limiter switch wiring was already installed behind a dummy switch, so I just ordered OEM switch from Renault for 19€:

Slika Slika

Clutch sensor was already installed:

Slika

Clutch sensor is 8€ from ebay and I believe all cars have wiring already in place.

Now for Cruise control control buttons things become complicated because on Twingo these switches are found on steering wheel and are not detachable, so you have to swap the whole steering wheel + airbag. As this is quite pricey (I was looking at used ones for ~300€) I decided to make my own buttons.

This is the diagram for them:

Slika

For Cruise control you need four buttons: R, O, + and -. In steering column there are two wires for it, white and orange one.

On top of the steering column there is a 10pin connector but there are only 4 wires present. 2 on the bottom (orange and purple pair) are for Airbags and two on the top (orange and white pair) are for the CC control buttons. It's tricky to get the connector off because it seems the mount for rev meter was additionaly welded on.

Slika

Slika

Cut the wires or remove them from original connector and connect the buttons on them as per wiring diagram above.

Here is my temporary button placement for the test drive. Position is perfect.

Slika

Then I just painted them black and properly secured them. They are invisible anyway.

Slika


So when I wired all this things cruise control started working without aditional things to do. But dashboard lights aren't turning on so I'll be visiting a friend with CLIP to see if we can activate them somehow.
Odgovori