renault 5 1.4

Kotiček renojevih starodobnikov
Odgovori
Uporabniški avatar
kaf
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Okt 2008, 21:26

renault 5 1.4

Odgovor Napisal/-a kaf »

Pozdravljeni

Imam 5-ko pred kratkim kupljeno. Ima 125.000 km. Motor je tip C3J.
Imam več vprašanj:
- Želel bi demontirati rezervoar. kako?
- Ventilator kabine mi trokira, kako se ga sname oziroma menja ali popravi?
- kaj narediti da se zmanjša poraba bencina, namreč mi pije okoli 9 litrov mestno. (Tukaj bi nastopil verjetno mehanik)
Obstaja kakšen link za 5-tke z eksplozijskimi slikami ali navodili kako se kaj demontira interno in externo.

Hvala v naprej, če mi bo kdo odgovoril-

Lp Aleš
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: renault 5 1.4

Odgovor Napisal/-a Storz »

Ali želiš odstranit rezervar ali priti samo v notranjost? če hočešodstranit ga odstraniš spodaj pod avtom oz pod zadnjo klopjo. Najvrjetneje boš moral odstranit zadnji most. Če želiš priti v rezervar potem imaš dostop pod zadnjim sedežem..

Vntilator kabine se najbrž nahaja pod levim brisalcem.. Poglej in boš videl kaj moraš odstranit, da prideš do njega.. (iz slik na googlu)

Glede porabe pa nevem odvisno je od načina vožnje lahko je razštelan vlinjač itd.. Najbolje da greš do mehanika..
Uporabniški avatar
kaf
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Okt 2008, 21:26

Re: renault 5 1.4

Odgovor Napisal/-a kaf »

pozabil vprašati še,.... brisalci delajo vendar se ustavijo takoj ko prekinem stikalo pri volanu. Če prekinem prej se mi brisalci ustavijo na sredini. Kaj lahko pogledam da popravim moteče nedelovanje.

Pri vstopu cevi za tankanje na desnem blatniku bi rad popravil gnilo luknjo ki jo je rja prebila. Pod blatnikom v notranjosti nad kolesom je ta luknja velika kot žoga za tenis in mi onemogoča popravilo. Zato moram odstraniti rezervoar skupaj z cevjo a ne?
Uporabniški avatar
kaf
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Okt 2008, 21:26

Re: renault 5 1.4

Odgovor Napisal/-a kaf »

Sem iz obale, žal. vseeno hvala.
Uporabniški avatar
kaf
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Okt 2008, 21:26

Re: renault 5 1.4

Odgovor Napisal/-a kaf »

Evo, večina težav sem rešil, hvala za pomoč.

lp Aleš
Uporabniški avatar
kaf
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Okt 2008, 21:26

Re: renault 5 1.4

Odgovor Napisal/-a kaf »

Pozdravljeni

kje se nahaja stikalo vzvratne luči za renault 5 ker mi ne gori lučka.
Pregledal sem že varovalke in luč pa je vse v redu. Sumim da je stikalo vendar ne vem kje gledati

hvala v naprej!
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: renault 5 1.4

Odgovor Napisal/-a Fan »

Stikalo je privito na menjalniku, ne morete zgrešiti.................
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kaf
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Okt 2008, 21:26

Re: renault 5 1.4

Odgovor Napisal/-a kaf »

tako,...pregledal sem stikalo z multimeter in dela ok. Preveril napeljavo stikala, sem mostičil da vidim če dela zadnja rikverc luč pa nič. Torej napeljava gre na sprednjo levo luč dva kabla + in -. N evem več kje gledati. Ali je možno da je masa kje slaba na karoseriji,..? Prosilbi še za kakšno idejo, hvala.
Uporabniški avatar
kaf
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Okt 2008, 21:26

Re: renault 5 1.4

Odgovor Napisal/-a kaf »

sem tudi to, verjetno bom šel k avtoelektričarju.
Uporabniški avatar
kaf
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Okt 2008, 21:26

Re: renault 5 1.4

Odgovor Napisal/-a kaf »

Tako, rešil sem težavo z rikverc luč. Bil je slab stik pri konektorju ki se nahaja pod ekspanzijsko posodo antifriza pri levi sprednji luči. Konektor sem razstavil in ugotovil da so bili kontakti oksidirani. Ker so bili kontakti praktično gnili sem enostavno kabla ločil od konektorja in jih z banano združil ter jih z izolirnim trakom zaščitil.
Hvala vsem za pomoč.

Lp Aleš
Uporabniški avatar
kaf
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Okt 2008, 21:26

Re: renault 5 1.4

Odgovor Napisal/-a kaf »

drži, res bi jih lahko uporabil vendar jih nisem imel, začasna rešitev.
Odgovori