Twingo II - zvočniki zadaj?

Vse o ozvočenju avtomobilov
Odgovori
Uporabniški avatar
speedfighter
Prispevkov: 73
Pridružen: 14 Okt 2009, 13:08
Kraj: Domžale

Twingo II - zvočniki zadaj?

Odgovor Napisal/-a speedfighter »

Zanima me, kakšni zvočniki pašejo v stranske odprtine zadaj pri Twingu II (l.2007)? Kolikor mi je uspelo najti, naj bi bile 13ke, ne vem pa kakšna je max vgradna globina zvočnika?

Pa če kdo ve - kater tip radia ima dynamique, predvsem če ima sploh izhod za 4 zvočnike in pripravljene kable za priklop zadnjih? Original so namreč notri le sprednji na vratih in visokotonci na armaturki.

Hvala za pomoč!

lp, B.
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: Twingo II - zvočniki zadaj?

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Slikaj radio :wink:
Mislim, da te nebi smela skrbeti globina zadnjih 13cm zvočnikov, ker so že original dokaj obilni, pa gredo brez problema notri.
Slika
Uporabniški avatar
speedfighter
Prispevkov: 73
Pridružen: 14 Okt 2009, 13:08
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a speedfighter »

Slika
Uporabniški avatar
speedfighter
Prispevkov: 73
Pridružen: 14 Okt 2009, 13:08
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a speedfighter »

Ok, rabim pomoč nekoga, ki je že podiral zadnjo steno - uspelo mi je skoraj odstraniti le-to, a zataknilo se je pri stebričku, kjer nikakor ne gre stran, nočem pa na silo pulit, dokler mi nekdo z izkušnjami ne pove, kako je tam pritrjena. Sicer pa kablov ni opaziti, baje je možno tudi, da so speljani le do sredine praga pod vrati - kako pa se tega odstrani?? Vijakov ni, torej puljenje na silo in upat, da vse ostane celo? :)

Hvala za pomoč!

Btw. če kdo prepozna tip radia oz.če ima le-ta izhod za 4 zvočnike, kar z besedo na dan :)
Uporabniški avatar
sernk
Prispevkov: 47
Pridružen: 26 Sep 2011, 21:51
Kraj: Stanežiče

Odgovor Napisal/-a sernk »

Pri stebričku je plastika s kaveljči pripet pod plastiko na stebričku. Na zgornje delu plastike straice ja je s kaveljčki zapet v pločevino na boku vozila. Iz mojih iskušen ne rabiš pulit na polno, jaz sem pri svoje odstranil brez problema.

Za kable pa ne vem, v mojem so bili kabli že napeljani,res pa je da v avtomobilu ni serijski radio. Drugače pa k sem kolegu pomagal pri zvočnikih na njegovem twingu ki ima enak radio, in sva kable brez problema splejala od radia pa do zadnjih stranic. Izhodov pa imaš dovolj v radiu.
Avtocesta je moja šibka točka...
Uporabniški avatar
speedfighter
Prispevkov: 73
Pridružen: 14 Okt 2009, 13:08
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a speedfighter »

sernk napisal/-a:Pri stebrièku je plastika s kaveljèi pripet pod plastiko na stebrièku. Na zgornje delu plastike straice ja je s kaveljèki zapet v ploèevino na boku vozila. Iz mojih iskušen ne rabiš pulit na polno, jaz sem pri svoje odstranil brez problema.

Za kable pa ne vem, v mojem so bili kabli že napeljani,res pa je da v avtomobilu ni serijski radio. Drugaèe pa k sem kolegu pomagal pri zvoènikih na njegovem twingu ki ima enak radio, in sva kable brez problema splejala od radia pa do zadnjih stranic. Izhodov pa imaš dovolj v radiu.
Ja te kaveljčke sem opazil, ampak nenormalno fajn držijo...torej ni neke umetnosti, vztrajat z vlečenjem narazen dokler ne popusti? Mal sm skeptičen namreč da kaj ne bi več potem prijelo nazaj tako kot mora...

Torej ta radio zagotovo ima pripravljen izhod tudi za zadnje zvočnike? Če je tako, se jutri zagotovo znova lotim podiranja, upam da tokrat uspešno :)
Uporabniški avatar
sernk
Prispevkov: 47
Pridružen: 26 Sep 2011, 21:51
Kraj: Stanežiče

Odgovor Napisal/-a sernk »

S tistimi kaveljči je tako da jih moraš vleči gor in proti sebi, pa poiskusi usakega posamezno. Ni neke riskantnosti da bi odlomil, samo pazi kako blečeš plastiko, da ne pride do deformacije. Jaz sem na eni strani narelim malo prehitro je je zdaj blastika malo bol na ven ukrivlena kot je bila na začetku. Ni ravno riskantno, ampak previdnost nebo odveč.
Avtocesta je moja šibka točka...
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Če ima radio poleg BALANCE še FADER funkcijo, potem ima 4 izhode. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
speedfighter
Prispevkov: 73
Pridružen: 14 Okt 2009, 13:08
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a speedfighter »

Ima fader :)
Zdej sam še potrebujem nekoga, ki bi priklopil in speljal kable do zadnjih zvočnikov-sam se rajš ne špilam štromarja :) Se kdo javi? :D
Uporabniški avatar
Ziga00
Prispevkov: 1236
Pridružen: 29 Sep 2007, 17:46
Kraj: Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Ziga00 »

Povej s kje si, sam se ukvarjam z avtoakustiko, pa se bomo kej zmenil.
Uporabniški avatar
speedfighter
Prispevkov: 73
Pridružen: 14 Okt 2009, 13:08
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a speedfighter »

Ziga00 napisal/-a:Povej s kje si, sam se ukvarjam z avtoakustiko, pa se bomo kej zmenil.
Domžale
Uporabniški avatar
Ziga00
Prispevkov: 1236
Pridružen: 29 Sep 2007, 17:46
Kraj: Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Ziga00 »

No, potem nisi tako daleč stran. Ja če si za, pripelji k meni domov v delavnico, pa bom poštimal zadevo. Kable za zadnje zvočnike imaš? Zvočnike prav tako :)
Uporabniški avatar
speedfighter
Prispevkov: 73
Pridružen: 14 Okt 2009, 13:08
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a speedfighter »

Ziga00 napisal/-a:No, potem nisi tako daleè stran. Ja èe si za, pripelji k meni domov v delavnico, pa bom poštimal zadevo. Kable za zadnje zvoènike imaš? Zvoènike prav tako :)
Kable mam, zvočnike tud...zdej bo treba sam še čas najt-kak predlog kdaj bi šlo? :)
Uporabniški avatar
Ziga00
Prispevkov: 1236
Pridružen: 29 Sep 2007, 17:46
Kraj: Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Ziga00 »

Vikend?
Odgovori