Par vprasanj za mojstre

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
matevz
Prispevkov: 12
Pridružen: 30 Sep 2006, 17:03
Kraj: kamnik

Par vprasanj za mojstre

Odgovor Napisal/-a matevz »

Imam safrana 2.5 let.98 in imam nekaj vprasanj

1. Zelo slabo mi greje in nekako smo prisli do zakljucka, da je verjetno zabasana notranja pecka. Glede ne to da je treba za to podreti skoraj celo armaturo(tako so rekli na servisu) me zanima ali res obstaja tekocina za ciscenje notranjosti peck. Menda samo vlijes v sistem.
Ce ta varijanta ne bo izvedljiva me zanima ali je kdo kda menjal to pecko in koliksen je v resnici strosek?

2.Malo sem brskal po internetu in odkril da obstaja na kilerju klime susilni filter, ki ga prodajajo posebej in se nikoli nisem zasledil, da bi kdo to menjal. Imam pa namen malo peljat avto na dozo plina ce ga ze kaj manjka, pa me zanima kaj je s tem in kaj bi bilo treba se narediti, ce bi menjal plin?


Zena ima megana 1.6 16v let.99 limuzino

Na strehi sta dva plasticna trakova po dolzini strehe (verjetno za prtrditev prtlaznika) sicer ne vem cemu bi sluzila. Problem je v tem, da so malo vzdignjeni od strehe in pri malo vecji hitrosti zvizgajo. Ka j naj naredim s tem?

Hvala in lep pozdrav Matevz
matevz
Prispevkov: 12
Pridružen: 30 Sep 2006, 17:03
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a matevz »

:( :?:
Uporabniški avatar
dete
Prispevkov: 804
Pridružen: 05 Feb 2006, 19:08
Kraj: okolica Velikih Lašč

Odgovor Napisal/-a dete »

problem s pecko je kr pogost pri avtomobilih Renault; zdej nekej trajne resitve s tem, da notr kej vlivas ni; jest sm probou z vsem zivim, pa se je stanje malenkostno izboljsalo

ce jo hoces zamenjat je pa res, da mores celo armaturo podrt; ce si kej "umatnika", pa da mas cajt, te bo verjetno najcenej prslo, ce to storis sam in pecko zamenjas doma

kok pride nova pa ne vem

isto sranje pa je tud pri novejsih Renaultih, samo z drugimi stvarmi; kolega ima Coupeja in ma popolnoma isti problem, tiste gume so vse nekej zvite in vsaka po svoje strli; spet drugi jih je celo zamenjo, samo baje so kr drage :?

kontaktirej enega od uporabnikov Samuraj ali Peso, ti bosta kej vec povedalo kako je s temi gumami
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

neko sredstvo za izpiranje grelnega sistema obstaja, gre pa tudi s Cillit Bangom. Se vedno je pa najboljse vzet pecko ven in jo tak spucati.

Za susilni filter prvic slisim. Pri klimi je potrebno preveriti tlak plina, zamenjati olje v kompresorju in ocistiti kiler klime. Ta je pred kilerjem motorja in je ponavadi zelo umazan in slabo odvaja toploto.

kaksna sta to trakova? Pri grandtour sta dve liniji ven potegnjeni, pri limuzini tega ni, ker je cez nosilec tale prastika...Se jo ne da potisniti nazaj, oziroma zakaj strli?
Slika
Uporabniški avatar
VIA
Prispevkov: 483
Pridružen: 01 Sep 2003, 19:33
Kraj: Mariborsko podzemlje

Odgovor Napisal/-a VIA »

Susilni filter mores zamenjat samo ce je bila klima prazna vec kot 24ur.. drugace je nesmisel! :wink:

Za grelec,pa je enostavno da pri moterju kjer gre ena cev v grelec in druga iz njega lepo odvijes objemke in ga preperes.Ce ne bo pomagalo je potrebna zamenjava.Jebat ga to je bolezen Renaulta :cry:
Slika
Odgovori