Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Modifikacije vozil
Odgovori
Uporabniški avatar
veso46
Prispevkov: 81
Pridružen: 04 Jun 2015, 22:23

Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a veso46 »

Zanima me ali se za clio 1.4 16V letnik 2003 dobijo kakšne "aftermarket" zavorne ploščice, ki niso ravno racing varianta ampak usaj malo bolše od originala..namreč original po parih bolj agresivnih zaviranjih začnejo kaj hitro smrdeti, se zelo segrejejo in posledično je tudi zaviranje manj učinkovito. Kakršnekoli informacije ali priporočila so dobrodošla :D
Uporabniški avatar
veso46
Prispevkov: 81
Pridružen: 04 Jun 2015, 22:23

Re: Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a veso46 »

zaenkrat sem našel tole: http://www.ebay.ie/itm/RENAULT-Clio-II- ... -W6DP31iaw" onclick="window.open(this.href);return false;

ima kdo kake izkušnje z njimi? :)
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Original (torej iz Renault servisa) sploh niso slabe, so boljše kot TRW, ATE in ostali boljši aftermarket proizvajalci. So tudi primerno dražje. Olje je bilo v kratkem menjano?

"Alternativa" DS2500 so recimo Fritech/Trusting, samo to vse cvili in praši. Če hočeš nekaj malo boljšega od originala in da so še vedno dokaj kulturne, mogoče kakšne ATE Green stuff in podobno, samo to je spet taka cena, da ne vem koliko se splača, če jih res ne pregrevaš redno...
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
Bali
Prispevkov: 275
Pridružen: 13 Jan 2011, 19:53

Re: Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a Bali »

Kmetek je pomoje mislil EBC Green Stuf!! :D :wink:
Od ATE pa lahko daš ATE ceramic..pa preden še boš menjaval ploščice menjaj tudi zavorno olje, ker se zna zgodit, da ni bilo menjano "par" let..
Uporabniški avatar
veso46
Prispevkov: 81
Pridružen: 04 Jun 2015, 22:23

Re: Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a veso46 »

Hvala za info :D si mislil tele verjetno: http://www.ebcbrakeshop.co.uk/renault-c ... 514554.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

to so pakirane po 4 ploščice al kako? :)

okej bom menjal še olje..sem ga imel namen ko sem menjal zadnje pakne pa mi je ušlo iz glave :x
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a Spula »

veso46 napisal/-a:Hvala za info :D si mislil tele verjetno: http://www.ebcbrakeshop.co.uk/renault-c ... 514554.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

to so pakirane po 4 ploščice al kako? :)

okej bom menjal še olje..sem ga imel namen ko sem menjal zadnje pakne pa mi je ušlo iz glave :x
Ploščice se vedno menja na obeh kolesih tako, da vedno dobiš 4 ploščice. Ni pa vse v ploščicah tudi diski morajo biti dobri in seveda zavorno olje.
RenaultSport
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Ja EBC sem mislil, pardon :|

Predvsem olje je treba met dobro, da se ne pregreje (pač jeklene čeljusti zelo slabo odvajajo vročino), ploščice tudi original ne bodo napačne, z diski pa do zdaj nisem imel problemov, razen Brembo MAX (ni bi bil všeč občutek "tresenja" od tistih zarez), torej TRW, Delphi, ATE, Brembo HC, to je vse špilalo čisto OK, ne glede na ploščice. So bili vsi omenjenji precejkrat pregreti pa nisem nobenih zvil.

Če bi šel na večje (280mm), pa imam en komplet za prodat ugodno (pesta, čeljusti, lahko tudi diski).
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a Drmo »

EBC ne priporočam, še posebno Green stuff ne. Zelo slabe ploščice, v primerjavi z original Clio 1.4 16v primejo slabše ko so mrzle, ko se pa segrejejo je pa nekak isto. Da ne omenjam kaj naredijo disku, četudi jih ulaufaš po predpisanem postopku. Meni recimo sploh niso pasale v čeljust, ker je bil tisti "bed-in" premaz gor tako debel, da fizično niso šle v čeljust.

Meni original niso nič smrdele. No prvič ko jih malo bolj agresivno uporabljaš malo zasmrdijo, potem pa ne več.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Drmo napisal/-a:...ker je bil tisti "bed-in" premaz gor tako debel, da fizično niso šle v čeljust...
Pri Trusting je bila do zdaj že 2x ista fora. No sej noter jih že nekako dobiš, samo ni šans da tole laufa levo-desno, tko da je treba isto zbrusit do pleha tam :wink:

Jaz prav original nisem še probal, Schkorc in druščina so jih pa kar precej testiral in pravjo da so opazno boljše kot aftermarket roba. Je pa res cena skoraj x2 (~20€ -> ~40€).
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Ni skrbi za Trusting, ker tako ali tako dvomim da jih bo kdo kupil po teh novih cenah.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Majo nove cene? Nazadnje sem dal 80€ za ploščice za 280mm diske...
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a Drmo »

kmetek napisal/-a:Majo nove cene? Nazadnje sem dal 80€ za ploščice za 280mm diske...
Mislim da je cena že od začetka leta več kot 2x višja.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
veso46
Prispevkov: 81
Pridružen: 04 Jun 2015, 22:23

Re: Clio 1.4 16V sprednje ploščice

Odgovor Napisal/-a veso46 »

sepravi kupit org ploščice in to je to :)
Odgovori