Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Modifikacije vozil
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Zdravo,

Če slučajno kdo pozna, bi bil vesel kakšnega mnenja, dobim lahko zadevo za cca. 200 EUR (MPC je okol 600.- EUR). Je kdo že kupoval ali pozna produkte? Imam njihov izpušni kolektor in aluminij hladilnik in sta zadevi ok......

Hvala za odg

http://www.direnza.co.uk/renault-clio-1 ... ystem.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Pomoje falit nimaš kej, sicer ni homolomo, pa ni neka znamka, ampak po slikah sodeč zgleda narjen tko kot se zagre in pomoje ni niti preglasno, glede na to da ima tudi srednji lonec.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Mah, sem kr nabavil, glede na to, da za ta dnar res nič ne dobiš drugod.....
Glede na to, da imam njihov hladilnik in izpušni kolektor po moje res ni velik za falit, bo pa moje tole dobra kombinacija, saj sem samo z iz. koletorjem dosegel bistveno bolšji navor v spodnjih obratih, da o zvoku ne izgubljam besed. Pri njih sem naročil tud komplet silikon cevi za vodo (modre itak...:)), na koncu bo pa treba en ornk Remap nardit, da bo to vse skup pol funkcioniral kot mora. Ma kdo iz prve roke izkušnjo s kakšnim drugim kot Tunercom?
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Samo eno vprašanje. Ve kdo slučajno kakšen je fi original cevi od srednjega lonca dalje za Clia RS 197? Hvala
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Izhod na loncu je fi 63mm, cev pa pol verjetno isto 60-63mm. Govorim za zunanji premer...
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Hvala za odgovor Kmetek!

lp
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Zdravo,

Samo malo v vednost.....zadevo smo 2 dni nazaj zmontiral (nekaj popravkov na stikih z nosilci je bilo treba sicer malo prirediti), sicer paše auspuh na avto k ata na mamo......zvok fenomenalen, zdej ko je decat, se mi zdi da gre avto k prfuk...n.....treba bo narest še en ornk remap pri SKN-u, še prej pa porting sesalnega in mislim da je to potem to.
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Za mapiranje se raj zmen s Sokolom ;)
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Ne štekam.....če dela Sokol z ERC-em ,zadeva pr men odpade takoj.......je zadaj kaj druzga?
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a a_sist »

ne dela z ERC-em.
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Sokol ma orodje od rstuning.co.uk in Tunerc nima tuki veze.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

če je temu tak, potem dobi Sokol v kartkem ZS....thx fantje
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Golddevvil napisal/-a:...zvok fenomenalen, zdej ko je decat, se mi zdi da gre avto k prfuk...n...
Žal, mislim da je samo to, kar je oddebeljeno v tekstu :wink: So že angleži in Akrapovič dokazali, da je edino Akrapovič Evolution sistem, kateri doda konje, z vsemi ostalimi pa jih izgubiš! Dejstvo... Tako da, dvomim da je tale Direnza kaj boljša od Milteka in podobnih, s katerimi avto še vedno izgubi kakšnega konjička v primerjavi s serijskim. Jaz, ki nisem tip da bi mu bil všeč glasen izpuh ampak raje intake, bi si za 197/200, za isti denar raje kupil R3/Cup airbox. Nekaj malega boljši zvok, predvsem pa nič ne izgubiš oz. se malenkost pozna na odzivnosti in avto ni toliko občutljiv na vsak drek. Eni so celo naredli meritve prej in potem (airbox + pretočen filter) in kao pridobili 3KM, samo to je tko... :roll:

Po portanju in remapu pa zna biti boljše ja, ker ti avti že tko ne dosegajo deklariranih številk v realnosti... Maš na forumu precej debat okoli tega, malo pobrskaj če te zanima :D
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Hvala za mnenje Kmetek

Ne vem, vozim avte in razne pizdarije skoraj 25 let in z gotovostjo lahko trdim, da gre avto bistveno bolje oz. je bistveno bolj odziven v določenih obratih. Morš vedet, da sem jaz menjal komplet (torej tudi izpušni kolektor), kar pri Akrapoviču ni, kolikor vem Akrapo pusti gor tudi katalizator , jaz ga nimam več.....ne vem, mogu bi it na meritve, ampak bi rad prej naredil vse kar sem napisal, ker je fi kolektorja skor enkrat večji od originala in mi ga spodaj zabija zaradi preveč vsrkanega zraka ...do zdej po AC po števcu do 220 kmh max, včeraj 240 kmh, (nisem upošteval vetra, pa gor mam že par dni zimake), tko da me ne morš prepričati z izjavo o angležih in Akrapotu....

Kar se tiče Airboxa, imam varianto carbon filter + gibljiva cev in morm rečt, da je zvok (do zdej, ko je bil gor original auspuh) res vrhunski, defenitivno pa moči 197-ki ne dodaja, temveč odvzema (preverjeno na valjih), zato bom defenitivno dal nazaj gor original.....tudi meni preveč glasen auspuh ne sede (furam z njim zjutraj otroka v šolo in vrtec:)), ampak tale ni prehud če nočeš, pač ga je treba šaltat na spodnjih srednjih obratih. Za isti denar airboxa za R3 ne dobiš nikjer. Vsaj ne za ceno tega, kar sem kupil jaz.......
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Auspuh 197 Ebay (Direnza)

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Mogoče sem bolj slabo napisal...

Glede na to, da je do "zdaj" (kaj pa vem, mogoče sem 2 leti nazaj to gledal) edino Akrapovič Evolution dal VEČ konjev kot serijsko, bi jaz osebno raje kupil R3/Cup airobx, namesto IZPUHA :wink: Ker je to edini realen prirastek v moči kar je bilo sprobano. Nazadnje se je prodajal za nekih 350€ (airbox, filter, cev). Tudi kolektor ima tale motor precej dober baje, tako da ne vem kaj ti da enkrat večji premer, kaj dobrega sigurno ne, edino če misliš furat turbo? Niso to 20 let stari motorji in mal na palc narejeno vse skp (kot serija F7P/F7R), tako da prav slab kolektor sigurno ne more bit :roll:

Če si prepričan da avto bolj gre, pač zmeri s kakšnim programom oz. ga pelji na valje, jaz kar malo dvomim v to. Kot sem rekel, če Miltek (ki recimo da je bolj znan oz. bi mogu bit "boljši") kakšnega "konja" vzame, bi ga mogu tudi ta. Če ga doda, ima pa Akrapo hudo konkurenco oz. bo šlo tole za med v promet.
Samo roko na srce, auspuh za 600€ (komplet) kar težko verjamem da je boljši od serijskega, ali enega, ki se je res veliko vložilo v razvoj. Pa na linku ne vidim kolektorja... Imaš od iste firma?

In meni osebno ni ravno realno, da poleg izpuha menjaš še airbox, portaš sesalca in narediš remap, pa rečeš da ti je tudi izpuh nekaj dodal. Mogoče bi imel v enakem primeru s serijskim še več moči?
Mam filing da je F4R v 172/182 veliko bolj tunabilen oz. ceneje prideš na realnih 190KM kot pri 197/200 na deklarirano moč, torej cca. 200KM. Sej smo vidli 2 leti nazaj kakšne cifre so prišle ven pri trojkah... En je imel celo 175KM na nekem drugem izpuhu če se ne motim :roll:

Aja še to, dober katalizator pri praktično serijskem motorju niti ni taka restrikcija kakor se mogoče zdi. In kaj si hotel povedat s tem da je šel avto samo 220? To gre vsak 16V skoraj :oops: Da nisi imel ti sesutega katalizatorja, pa avto ni šel nikamor in imaš filing da zdaj leti ko si ga ven dal?
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Odgovori