Chip

Modifikacije vozil
Odgovori
Uporabniški avatar
lagunaman
Prispevkov: 129
Pridružen: 11 Maj 2008, 00:16
Kraj: Škofja Loka

Chip

Odgovor Napisal/-a lagunaman »

Pozdravljeni,

zanima me, če je kakšen interesent za čipat avto, pri tunercu v začetku avgusta??

Lp Miha
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Chip

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Zakaj sprašuješ?
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
dvihtelic
Prispevkov: 1040
Pridružen: 15 Feb 2011, 17:24
Kraj: Vrhnika

Re: Chip

Odgovor Napisal/-a dvihtelic »

Ce bi bilo kaj ceneje ja tako pa je predrago za tistih 5 konjev
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Chip

Odgovor Napisal/-a zakumi »

A je dvignil ceno? 8 konjev. :)
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
lagunaman
Prispevkov: 129
Pridružen: 11 Maj 2008, 00:16
Kraj: Škofja Loka

Re: Chip

Odgovor Napisal/-a lagunaman »

Sprašujem ker me pride ceneje če gresta dva :)
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Chip

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Vsi se samo na te konje obešate, namesto da bi gledali celotno sliko, torej kako se avto obnaša na sploh, kako je odziven pedal za gas, kako lepše zvezno pospešuje in tako naprej. Ni point čipiranja samo max output ampak izboljšat delovanje skoz celotno območje.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Chip

Odgovor Napisal/-a zakumi »

+1
Tocno tako, kakor, da bi vozil čist drugi avto. Avto se v vseh pogledih boljše odziva.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Chip

Odgovor Napisal/-a smt »

a ni zanimivo, da eni malo predelajo mapo in avto "se bolje obnasa". kam je tovarna zmetala silne miljone za razvoj tega avtomobila? in zakaj ne zaposlijo enega "predelovalca" map? :roll: :roll:
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Chip

Odgovor Napisal/-a Drmo »

smt napisal/-a:a ni zanimivo, da eni malo predelajo mapo in avto "se bolje obnasa". kam je tovarna zmetala silne miljone za razvoj tega avtomobila? in zakaj ne zaposlijo enega "predelovalca" map? :roll: :roll:
Ja, je zelo zanimivo. Po drugi strani pa ni povsem nič čudno. Silne milijone so vložili v to, da lahko voziš zanič bencin, pomešan z vodo, ne delaš rednih servisov, itd. pa avto še kar dela. Serijski računalnik je tudi nastavljen tako, da čeprav injektorji s časom izgubijo zmožnost dovajanja enake količine goriva kot so jo novi, avto še vedno dela. Maksimalen predvžig je narejen konzervativno, ker kot sem omenil, voziš 95 oktanski bencin pomešan z vodo, in avto dela, ne klenka. Računalnik lahko odvzema predvžig glede na podatke knock senzorja, dodajat nad mejo zapisano v mapah, pa ne more. Poleg vsega tega pa morajo motor prilagodit da paše v določen premijski razred, ker motorji so si med sabo po sestavi tako drugačni, da si mislit ne moreš. In recimo dva motorja različnih proizvajalcev, z enako prostornino, optimalno narejena nimata tud pribljižno enakih rezultatov, ki so vidni na papirji, katere "tovarne" promovirajo.
In tukaj so te "rezerve", za katere pa "tovarna" dobro ve.

Da ne omenjam, da so nekatere stvari nalašč slabo narejene, da voziš avto na servis. Recimo renojev servisni interval 40k km.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Chip

Odgovor Napisal/-a smt »

in potem se postavijo vprasanja: "je pametno" spreminjat parametre? so komponente ustvarjene, da zdrzijo tovarniske nastavitve ali pa so ustvarjene, da zdrzijo vecje obremenitve? vem, veliko jih pravi: avto mi gre bolje ze xy km. veliko jih pa tudi "stoka": zaribalo, odpihnilo turbino, sklopka,.... nakljucje ali posledica? saj ne, da tezim ali pametujem. to me je vedno zanimalo.
Uporabniški avatar
moofdi
Prispevkov: 980
Pridružen: 21 Feb 2007, 17:21
Kraj: Radovljica

Re: Chip

Odgovor Napisal/-a moofdi »

Pomoje čisto odvisno od načina vožnje. Če večino časa voziš normalno, potem ne bo problemov...če je pa avto dostikrat vožen na meji, bo pa slej kot prej nekaj počepnilo, kar bi v tovarniški konfiguraciji pogojno še zdržalo. ;)
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Chip

Odgovor Napisal/-a Drmo »

smt napisal/-a:in potem se postavijo vprasanja: "je pametno" spreminjat parametre? so komponente ustvarjene, da zdrzijo tovarniske nastavitve ali pa so ustvarjene, da zdrzijo vecje obremenitve? vem, veliko jih pravi: avto mi gre bolje ze xy km. veliko jih pa tudi "stoka": zaribalo, odpihnilo turbino, sklopka,.... nakljucje ali posledica? saj ne, da tezim ali pametujem. to me je vedno zanimalo.
Odvisno od avtomobila do avtomobila. Pri nekaterih je rezerve veliko, pri večini komponent, pri nekaterih pa bolj malo. Če gledamo dizle, potem je vsekakor tukaj lahko velik problem sklopka pri nekaterih avtomobilih. Naslednja stvar je turbina, samo če veš kaj delaš, in ne obremenjuješ turbine dodatno, potem ta ni problem. Vsekakor, če veš kaj delaš, je lahko avto minimalno dodatno obremenjen, včasih tudi manj.
Enigma motorsport
Odgovori